20
Стивен Хокинг почина на 76 годишна возраст  Згасна најсјајната ѕвезда на модерната космологија

Стивен Хокинг почина на 76 годишна возраст. Згасна најсјајната ѕвезда на модерната космологија!

пред 4 дена - Мотика - Забава

Стивен Хокинг,најсјајната ѕвезда на небесниот свод на науката чии согледувања ја обликуваа модерната космологија и ја инспирираа светската публика почина на 76 години.

Почина Стивен Хокинг  еден од најголемите умови на денешницата

Почина Стивен Хокинг, еден од најголемите умови на денешницата

пред 4 дена - еМАГАЗИН - Свет

На 77- годишна возраст во својот дом во Кембриџ, Велика Британија почина најпознатиот физичар на светот, професорот Стивен Хокинг, еден од најголемите умови на денешницата.

Најпознатиот научник на денешницата  Стивен Хокинг  умре во 76  година   За светот беше генијалец а за семејството тиранин

Најпознатиот научник на денешницата ,Стивен Хокинг, умре во 76. година – За светот беше генијалец а за семејството тиранин!

пред 4 дена - Екран - Без катеторија

За време на својот живот бил инспирација за многумина… Стивен Хокинг, физичар и еден од најголемите научници на денешницата, умрел, рано утрово, во 76.

Почина Стивен Хокинг   еден од најголемите научници на нашето време

Почина Стивен Хокинг - еден од најголемите научници на нашето време

пред 4 дена - Фаланга - Без катеторија

На 76-годишна возраст почина веројатно најпознатиот и најголем научник на модерното време, славниот Стивен Хокинг.. На 76-годишна возраст почина веројатно најпознатиот и најголем научник на модерното време, славниот Стивен Хокинг.

Почина Стивен Хокинг

Почина Стивен Хокинг

пред 4 дена - A1on - Свет

Стивен Хокинг почина на 76-годишна возраст, соопшти неговото семејство. „Длабоко сме тажни дека нашиот сакан татко почина денес“, се вели во семејната изјава.

Замина генијалниот ум  Почина Стивен Хокинг

Замина генијалниот ум: Почина Стивен Хокинг

пред 4 дена - Нова ТВ - Свет

Светски познатиот физичар Стивен Хокинг почина 76 годишна возраст. Британецот, познат по своето дело за црните дупки и релативитетот починал мирно во својот дом во Кембриџ утрово, соопшти неговото семејство.

Времеплов
x