20
Вестрбрук влезе во одбраното друштво личен рекорд за Леброн

Вестрбрук влезе во одбраното друштво, личен рекорд за Леброн

пред една недела - Вечер - Спорт

" alt= Фаворитите беа успешни против опонентите на единаесетте одиграни натпревари во НБА лигата. Ноќта преку Атлантикот ја обележа Расел Вестбрук кој го забележа 100.

Вестрбрук влезе во одбраното друштво личен рекорд за Леброн

Вестрбрук влезе во одбраното друштво, личен рекорд за Леброн

пред една недела - Top Sport - Кошарка

Фаворитите беа успешни против опонентите на единаесетте одиграни натпревари во НБА лигата. Ноќта преку Атлантикот ја обележа Расел Вестбрук кој го забележа 100.

Вестбрук стигна до 100 трипл дабл

Вестбрук стигна до 100. трипл-дабл

пред една недела - Идивиди - Кошарка

Кошаркарот на Оклахома Сити, Расел Вестбрук ноќеска на гостувањето кај Атланта го оствари стотиот трипл-дабл во неговата НБА кариера.

Вестбрук стигна до 100 трипл дабл

Вестбрук стигна до 100. трипл-дабл

пред една недела - Канал 5 - Кошарка

Вестбрук натпреварот го заврши со 32 поени, 12 скока и 12 асистенции и  заедно со Кармело Ентони беа најзаслужните за триумфот на Оклахома со 119:107.

Вестбрук само четврти играч во историјата на НБА со 100 трипл дабл

Вестбрук само четврти играч во историјата на НБА со 100. трипл-дабл

пред една недела - Sportmedia - Кошарка

Ѕвездата на Оклахома влезе во друштво на легендарните Оскар Робертсон, Меџик Џонсон и Џејсон Кид, кои ја надминале бројката од 100 вакви остварувања Расел Вестбрук утрово влезе во историјата на НБА лигата.

Вестбрук стигна до 100 трипл дабл

Вестбрук стигна до 100. трипл-дабл

пред една недела - A1on - Кошарка

Кошаркарот на Оклахома Сити, Расел Вестбрук ноќеска на гостувањето кај Атланта го оствари стотиот трипл-дабл во неговата НБА кариера.

НБА Вестбрук стигна до стоттиот трипл дабл во кариерата

НБА: Вестбрук стигна до стоттиот трипл-дабл во кариерата

пред една недела - Кајгана - Кошарка

Лидерот на тимот на Оклахома Сити Тандер, Расел Вестбрук, синоќа ги престигна легендарните Вилт Чемберлејн и Оскар Робертсон и дојде до бројката од 100 трипл-дабл учиноци во кариерата, предводејќи го неговиот тим до нова победа.

НБА Вестбрук стигна до 100 от трипл дабл во кариерата

НБА: Вестбрук стигна до 100-от трипл-дабл во кариерата

пред една недела - Кајгана - Кошарка

Лидерот на тимот на Оклахома Сити Тандер, Расел Вестбрук, синоќа ги престигна легендарните Вилт Чемберлејн и Оскар Робертсон и дојде до бројката од 100 трипл-дабл учиноци во кариерата, предводејќи го неговиот тим до нова победа.

Сан Антонио извиси од ТОП 8 нов трипл дабл за Вестбрук

Сан Антонио извиси од ТОП 8, нов трипл-дабл за Вестбрук

пред една недела - 24 вести - Спорт

Хјустон убедливо го доби тексашкото дерби против Сан Антонио со 109:93, а со тоа дополнително ја продлабочи кризата на Спарс, кои за прв пат по 1998-та година стравуваат за место во плеј-офот.

Хјустон го доби тексашкото дерби со Сан Антониот

Хјустон го доби „тексашкото дерби“ со Сан Антониот

пред една недела - Сител - Кошарка

Само четири натпревари беа одиграни синоќа во НБА лигата, а три од нив завршија со победи на домаќините. Во дербито, Хјустон...

Вестбрук со нов трипл дабл донесе победа за Оклахома Хјустон ја продлабочи кризата во Сан Антонио

Вестбрук со нов трипл-дабл донесе победа за Оклахома, Хјустон ја продлабочи кризата во Сан Антонио

пред една недела - Дерби - Кошарка

Скромна беше понудата на натпревари во НБА лигата, односно се одиграа само четири на кои три победи оставрија домашните состави.

Вестбрук со нов трипл дабл одлична партија на Нуркиќ

Вестбрук со нов трипл-дабл, одлична партија на Нуркиќ

пред една недела - Денар - Спорт

Расел Вестбрук одигра уште еден трипл-дабл натпревар и се доближи до бројката од 100 вакви натпревари во кариерата. Оклахома со Вестбрук славше над Сакраменто 106:101.

Животна партија на Нуркиќ 99 трипл дабл за Вестбрук

Животна партија на Нуркиќ, 99. трипл-дабл за Вестбрук

пред една недела - Вечер - Спорт

" alt= Расел Вестбрук одигра уште еден трипл-дабл натпревар и се доближи до бројката од 100 вакви натпревари во кариерата.

Животна партија на Нуркиќ 99 трипл дабл за Вестбрук

Животна партија на Нуркиќ, 99. трипл-дабл за Вестбрук

пред една недела - Вечер - Спорт

" alt= Расел Вестбрук одигра уште еден трипл-дабл натпревар и се доближи до бројката од 100 вакви натпревари во кариерата.

Животна партија на Нуркиќ 99 трипл дабл за Вестбрук

Животна партија на Нуркиќ, 99. трипл-дабл за Вестбрук

пред една недела - Top Sport - Кошарка

Расел Вестбрук одигра уште еден трипл-дабл натпревар и се доближи до бројката од 100 вакви натпревари во кариерата. Оклахома со Вестбрук славше над Сакраменто 106:101.

НБА Сан Антонио Спарс паднаа во Хјустон

НБА: Сан Антонио Спарс паднаа во Хјустон

пред една недела - Кајгана - Кошарка

Тимот на Хјустон Рокетс изгледа самоуверен и одлучен да ја задржи првата позиција во Западната конференција, а со тоа и во НБА лигата севкупно.

Времеплов
x