20
Умерено облачно и температурата до 19 степени

Умерено облачно и температурата до 19 степени

пред 4 дена - Алфа - Македонија

Времето во Македонија ќе биде умерено облачно со умерен западен ветер, само во крајните западни и источни планински подрачја со услови за локален дожд.

Облачен ветровит и топол ден

Облачен, ветровит и топол ден

пред 4 дена - +Инфо - Македонија

Времето ќе биде умерено облачно со умерен западен ветер, само во крајните западни и источни планински подрачја со услови за локален дожд.

Денес сонце утре дожд

Денес сонце, утре дожд

пред 4 дена - Сител - Македонија

Времето денес е о умерено облачно кон југот и особено југоистокот со подолги сончеви периоди. Долж Повардарието ќе дува слаб до умерен северозападен ветер.

Викенд временска прогноза

Викенд временска прогноза

пред 4 дена - Скопје Инфо - Без катеторија

Времето во Македонија ќе биде умерено облачно со умерен западен ветер, само во крајните западни и источни планински подрачја со услови за локален дожд.

Облачно со умерен и температурата до 19 степени

Облачно со умерен и температурата до 19 степени

пред 4 дена - 24 вести - Македонија

Времето денеска во Македонија ќе биде умерено облачно со умерен западен ветер, само во крајните западни и источни планински подрачја со услови за локален дожд.

Облачно со умерен ветер и температурата до 19 степени

Облачно со умерен ветер и температурата до 19 степени

пред 4 дена - Бриф - Македонија

Времето во Македонија ќе биде умерено облачно со умерен западен ветер, само во крајните западни и источни планински подрачја со услови за локален дожд.

Спремете се за ново невреме со силен дожд и грмотевици  по сонцето голем пресврт

Спремете се за ново невреме со силен дожд и грмотевици - по сонцето голем пресврт

пред 4 дена - Прес 24 - Македонија

Времето во Македонија ќе биде умерено облачно со умерен западен ветер, само во крајните западни и источни планински подрачја со услови за локален дожд.

Облачно со умерен ветер и температурата до 19 степени

Облачно со умерен ветер и температурата до 19 степени

пред 4 дена - Канал 5 - Македонија

Во Скопје ќе биде облачно со умерен западен ветер. Утринската температура ќе достигне до четири степени, а дневната температура до 16 степени.

Умерено облачно со умерен западен ветер температури до 19 степени

Умерено облачно со умерен западен ветер, температури до 19 степени

пред 4 дена - A1on - Македонија

Времето во Македонија ќе биде умерено облачно со умерен западен ветер, само во крајните западни и источни планински подрачја со услови за локален дожд.

Времето денеска облачно со умерен ветер и температура до 19 степени

Времето денеска облачно со умерен ветер и температура до 19 степени

пред 4 дена - еМАГАЗИН - Македонија

Времето во Македонија ќе биде умерено облачно со умерен западен ветер, само во крајните западни и источни планински подрачја со услови за локален дожд.

Облачно време со умерен западен ветер

Облачно време со умерен западен ветер

пред 4 дена - Либертас - Македонија

Времето денеска ќе биде облачно со умерен западен ветер, само во крајните западни и источни планински подрачја со услови за локален дожд.

Утре облачно  поројни дождови од петок

Утре облачно , поројни дождови од петок

пред 5 дена - Канал 5 - Македонија

Утринската температура ќе се движи од минус еден до пет степени, а дневната од шест до 19 степени. Во Скопје ќе биде облачно со умерен западен ветер.

Следува нов временски пресврт  само што почна убавото време метеоролозите прогнозираат промена

Следува нов временски пресврт - само што почна убавото време, метеоролозите прогнозираат промена

пред 5 дена - Прес 24 - Македонија

Силно невреме со дожд, ветер и грмотевици вчера во Скопје, додека во другите градови низ македонија, особено Куманово наврна многу дожд кој создаде проблеми, како и фрад со големина на лешник.

Метео Умерено облачно со сончеви периоди

Метео: Умерено облачно со сончеви периоди

пред 5 дена - МТВ 1 - Македонија

Утре во Македонија ќе се задржи умерено облачно време со сончеви периоди и со умерен ветер од западен правец. Услови за локални врнежи од дожд се очекуваат во крајните источни и западни планински подрачја.

Силното невреме сруши плафон во Куманово  силниот дожд направи штети

Силното невреме сруши плафон во Куманово - силниот дожд направи штети

пред 5 дена - Прес 24 - Македонија

Силно невреме вчера го зафати Куманово. Пороен дожд, ветер и град со големина на лешник кој десет минути паѓаше од небото, направија вистиснки хаос.

Денес сончево со умерена до значителна облачност температурите до 19 степени

Денес сончево со умерена до значителна облачност, температурите до 19 степени

пред 5 дена - Економски - Економија

Времето денеска ќе биде умерено до значително облачно. Повеќе сончеви периоди ќе има во централните делови, а во крајните западни и источни делови ќе има локален дожд и услови за ретка појава на грмежи, информира УХРМ.

СТРАШНО НЕВРЕМЕ ГО ПОГОДИ КУМАНОВО  ГРАД СО ГОЛЕМИНА НА ЛЕШНИК И СИЛНИ ЕЛЕКТРИЧНИ ПРАЗНЕЊА

СТРАШНО НЕВРЕМЕ ГО ПОГОДИ КУМАНОВО – ГРАД СО ГОЛЕМИНА НА ЛЕШНИК И СИЛНИ ЕЛЕКТРИЧНИ ПРАЗНЕЊА

пред 5 дена - Скопје24 - Скопје

Циклонот Глорија започна да влијае на времето кај нас уште во текот на вчерашниот понеделнички ден па така дојде до драстична промена на временската состојба кај нас.

Сончево со умерена облачност

Сончево со умерена облачност

пред 5 дена - Алфа - Македонија

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Во крајните западни и источни делови значително облачно со локален дожд и ретка појава на грмежи.

Баба Марта со 300 ума Не чека чуден пресврт со времето зимата сепак не си замина

Баба Марта со 300 ума: Не чека чуден пресврт со времето, зимата сепак не си замина

пред 5 дена - Прес 24 - Македонија

Силно невреме со дожд, ветер и грмотевици вчера во Скопје, додека во другите градови низ македонија, особено Куманово наврна многу дожд кој создаде проблеми, како и фрад со големина на лешник.

Денес сончево со умерена до значителна облачност температурите до 19 степени

Денес сончево со умерена до значителна облачност, температурите до 19 степени

пред 5 дена - Денар - Економија

Времето денеска ќе биде умерено до значително облачно. Повеќе сончеви периоди ќе има во централните делови, а во крајните западни и источни делови ќе има локален дожд и услови за ретка појава на грмежи, информира УХРМ.

Облачно време со температура до 19 степени

Облачно време со температура до 19 степени

пред 5 дена - Весник - Македонија

Времето денеска ќе биде умерено до значително облачно. Повеќе сончеви периоди ќе има во централните делови, а во крајните западни и источни делови ќе има локален дожд и услови за ретка појава на грмежи, информира УХРМ.

Облачно време со температура до 19 степени

Облачно време со температура до 19 степени

пред 5 дена - Вечер - Македонија

Времето денеска ќе биде умерено до значително облачно. Повеќе сончеви периоди ќе има во централните делови, а во крајните западни и источни делови ќе има локален дожд и услови за ретка појава на грмежи, информира УХРМ.

ВРЕМЕТО ДЕНЕС Сончево време со умерена облачност

ВРЕМЕТО ДЕНЕС:Сончево време со умерена облачност

пред 5 дена - Infomax - Без катеторија

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Во крајните западни и источни делови значително облачно со локален дожд и ретка појава на грмежи.

Облачно време со температура до 19 степени

Облачно време со температура до 19 степени

пред 5 дена - Весник - Македонија

Времето денеска ќе биде умерено до значително облачно. Повеќе сончеви периоди ќе има во централните делови, а во крајните западни и источни делови ќе има локален дожд и услови за ретка појава на грмежи, информира УХРМ.

Облачно време со температура до 19 степени

Облачно време со температура до 19 степени

пред 5 дена - Вечер - Македонија

Времето денеска ќе биде умерено до значително облачно. Повеќе сончеви периоди ќе има во централните делови, а во крајните западни и источни делови ќе има локален дожд и услови за ретка појава на грмежи, информира УХРМ.

Сончево со умерена облачност

Сончево со умерена облачност

пред 5 дена - Бриф - Македонија

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Во крајните западни и источни делови значително облачно со локален дожд и ретка појава на грмежи.

Силно невреме во Црна Гора  Подгорица под вода град со големина на лешник

Силно невреме во Црна Гора - Подгорица под вода, град со големина на лешник

пред 5 дена - Прес 24 - Балкан

Силно невреме ја зафати синоќа Подгорица во периодот од 18 до 19 часот и скоро целосно го блокираше сообраќајот. Краткотрајниот...

Сончево со умерена облачност

Сончево со умерена облачност

пред 5 дена - +Инфо - Македонија

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Во крајните западни и источни делови значително облачно со локален дожд и ретка појава на грмежи.

Сончево време со умерена облачност

Сончево време со умерена облачност

пред 5 дена - Сител - Македонија

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Во крајните западни и источни делови значително облачно со локален дожд и ретка појава на грмежи.

По невремето мало стабилизирање па нов влажен бран

По невремето мало стабилизирање па нов влажен бран

пред 5 дена - Скопје Инфо - Без катеторија

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Во крајните западни и источни делови значително облачно со локален дожд и ретка појава на грмежи.

Времеплов
x