20
СЈО го бара Монструм  судењето одложено за 17 април

СЈО го бара „Монструм“, судењето одложено за 17 април

пред 4 дена - Сител - Македонија

Специјалното јавно обвинителство побарало да го преземе предметот „Монструм“, за кој денеска беше закажано рочиште во Кривичниот суд.

СЈО го разгледува Монструм  семејствата прашуваат за паднат телефон на разузнавач

СЈО го разгледува „Монструм“, семејствата прашуваат за паднат телефон на разузнавач

пред 4 дена - +Инфо - Македонија

Рочиштето за случајот „Монструм“ повторно е одложено, на него не се појави обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција.

СЈО го бара Монструм

СЈО го бара „Монструм“

пред 4 дена - Бриф - Македонија

Специјалното јавно обвинителство побарало да го преземе предметот „Монструм“, за кој денеска беше закажано рочиште во Кривичниот суд.

СЈО го бара Монструм  судењето одложено за 17 април

СЈО го бара „Монструм“, судењето одложено за 17 април

пред 4 дена - Канал 5 - Македонија

Судењето, како што беше посочено, е одложено поради недоаѓање на јавен обвинител, а според судијата причината можеби е поради тоа што СЈО пред два дена поднело барање за преземање на предметот „Монструм“ кое вчера им било доставено.

СЈО го бара Монструм  судењето одложено за 17 април

СЈО го бара „Монструм“, судењето одложено за 17. април

пред 4 дена - еМАГАЗИН - Македонија

Специјалното јавно обвинителство побарало да го преземе предметот „Монструм“, за кој денеска беше закажано рочиште во Кривичниот суд.

СЈО за осум дена ќе каже дали Монструм е нивен предмет

СЈО за осум дена ќе каже дали „Монструм“ е нивен предмет

пред 4 дена - Судство - Македонија

Доколку СЈО одлучи дека не е надлежно, овој предмет повторно ќе му биде вратен на Основното јавно обвинителство на Македонија.

Рочиште за случајот Монструм во Кривичен суд

Рочиште за случајот „Монструм“ во Кривичен суд

пред 4 дена - МТВ 1 - Македонија

Во Кривичниот суд треба да се одржи рочиште за случајот „Монструм“ против обвинетите за петкратното убиство кај Смилковското Езеро во Скопје на 12 април 2012 година.

СЈО го бара Монструм  судењето одложено за 17 април

СЈО го бара „Монструм“, судењето одложено за 17 април

пред 4 дена - A1on - Македонија

Специјалното јавно обвинителство побарало да го преземе предметот „Монструм“, за кој денеска беше закажано рочиште во Кривичниот суд.

СЈО го бара Монструм  судењето одложено за 17 април

СЈО го бара „Монструм“, судењето одложено за 17 април

пред 4 дена - Судство - Хроника

Судењето, како што беше посочено, е одложено поради недоаѓање на јавен обвинител, а според судијата причината можеби е поради тоа што СЈО пред два дена поднело барање за преземање на предметот „Монструм“ кое вчера им било доставено.

Продолжува судењето за Монструм  обвинетите треба да кажат дали се чувствуваат виновни

Продолжува судењето за „Монструм“, обвинетите треба да кажат дали се чувствуваат виновни

пред 4 дена - Вечер - Македонија

Продолжува судењето за предметот „Монструм“ чија постапка почна од почеток, а обвинетите треба да кажат дали се чувствуваат виновни.

Продолжува судењето за Монструм  обвинетите треба да кажат дали се чувствуваат виновни

Продолжува судењето за „Монструм“, обвинетите треба да кажат дали се чувствуваат виновни

пред 4 дена - Весник - Македонија

Продолжува судењето за предметот „Монструм“ чија постапка почна од почеток, а обвинетите треба да кажат дали се чувствуваат виновни.

Обвинетите за масакрот кај Смилковци денеска на судење

Обвинетите за масакрот кај Смилковци денеска на судење

пред 4 дена - Сител - Македонија

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржи рочиште за случајот „Монструм“ против обвинетите за петкратното убиство кај Смилковското езеро во Скопје на 12 април 2012 година.

СЈО го бара Монструм  рочиштето одложено

СЈО го бара „Монструм“, рочиштето одложено

пред 4 дена - Нова ТВ - Македонија

Фото мкд.мк И покрај најавите дека денеска ќе продолжи судењето на обвинетите за петкратното убиство кај Смилковското езеро на 12 април 2012, познат и како случај „Монструм“, тоа е одложено за 17 април.

Обвинетите за масакрот кај Смилковци денеска на судење

Обвинетите за масакрот кај Смилковци денеска на судење

пред 4 дена - Скопје Инфо - Без катеторија

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржи рочиште за случајот „Монструм“ против обвинетите за петкратното убиство кај Смилковското езеро во Скопје на 12 април 2012 година.

Монструмите денеска повторно пред судот

Монструмите денеска повторно пред судот

пред 4 дена - Infomax - Македонија

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржи рочиште за случајот „Монструм“ против обвинетите за петкратното убиство кај Смилковското Езеро во Скопје на 12 април 2012 година.

Денеска продолжува судењето за Монструм

Денеска продолжува судењето за „Монструм“

пред 4 дена - Канал 77 - Хроника

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржи рочиште за случајот „Монструм“, кој се однесува на петкратното убиство кај Смилковското езеро во Скопје на 12 април 2012 година – објави МИА.

Во кривичен рочиште за Монструм

Во кривичен рочиште за „Монструм“

пред 4 дена - 24 вести - Македонија

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржи рочиште за случајот „Монструм“ против обвинетите за петкратното убиство кај Смилковското езеро.

Ново рочиште за Монструм

Ново рочиште за „Монструм“

пред 4 дена - Судство - Македонија

На обвинителна клупа на минатото рочиште беа четворица обвинети, додека првообвинетите Алил Демири и Африм Исмаиловиќ по кои има меѓународни потерници со години се во бегство во Косово.

Во Кривичен рочиште за Монструм

Во Кривичен рочиште за „Монструм“

пред 4 дена - Канал 5 - Македонија

На минатото рочиште од повторното судење за овој предмет, што се одржа на 12 февруари, беше прочитан обвинителниот акт. Обвинителот Наум Пановски рече дека остануваат на првичниот обвинителен акт, со кој обвинетите се товарат за тероризам.

Обвинетите во Монструм денеска во судница

Обвинетите во „Монструм“ денеска во судница

пред 4 дена - Нова ТВ - Македонија

Фото ТВ 21 Во Кривичниот суд денеска треба да се одржи рочиште за случајот „Монструм“ ,  за петкратното убиство кај Смилковското езеро во Скопје на 12 април 2012 година.

Во Кривичен рочиште за Монструм

Во Кривичен рочиште за „Монструм“

пред 4 дена - Бриф - Македонија

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржи рочиште за случајот „Монструм“ против обвинетите за петкратното убиство кај Смилковското езеро во Скопје на 12 април 2012 година.

Во Кривичен рочиште за Монструм

Во Кривичен рочиште за „Монструм“

пред 4 дена - A1on - Македонија

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржи рочиште за случајот „Монструм“ против обвинетите за петкратното убиство кај Смилковското езеро во Скопје на 12 април 2012 година.

Во Кривичен рочиште за Монструм

Во Кривичен рочиште за „Монструм“

пред 4 дена - еМАГАЗИН - Македонија

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржи рочиште за случајот „Монструм“ против обвинетите за петкратното убиство кај Смилковското езеро во Скопје на 12 април 2012 година.

Обвинетите за масакрот кај Смилковци денеска на судење

Обвинетите за масакрот кај Смилковци денеска на судење

пред 4 дена - Прес 24 - Македонија

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржи рочиште за случајот „Монструм“ против обвинетите за петкратното убиство кај Смилковското езеро во Скопје на 12 април 2012 година.

СЈО бара да го преземе Монструм  судењето одложено за 17 април

СЈО бара да го преземе „Монструм“, судењето одложено за 17 април

пред 4 дена - Либертас - Македонија

Специјалното јавно обвинителство побарало да го преземе предметот „Монструм“, за кој денеска беше закажано рочиште во Кривичниот суд.

Времеплов
x