20
Херојот на Севиља имаше посебна реакција откако го елиминираше Манчестер јунајтед

Херојот на Севиља имаше посебна реакција откако го елиминираше Манчестер јунајтед

пред 4 дена - 24 фудбал - Фудбал

Да постигнеш гол против најдобриот голман на светот е успех, но да го „матираш“ на два пати во четири минути е нешто посебно.

Мурињо пак одби да признае пораз и го обвини својот клуб

Мурињо пак одби да признае пораз и го обвини својот клуб

пред 4 дена - Off.net.mk - Фудбал

Само што влезе во игра шпицот на Севиља Висам Бен Једер во рок од 4 минути даде два гола и го исфрли Манчестер Јунајтед од Лига на шампионите.

Олд Трафорд стана театар на сништата за Севилја

Олд Трафорд стана театар на сништата за Севилја

пред 4 дена - Репортер - Без катеторија

Фудбалската Лига на шампиони продолжи со мечевите во Манчестер и Рим. Во Англија фудбалските фанови беа сведоци на адреналиснка...

Олд Трафорд стана театар на сништата за Севиља

Олд Трафорд стана театар на сништата за Севиља

пред 4 дена - Репортер - Без катеторија

Фудбалската Лига на шампиони продолжи со мечевите во Манчестер и Рим. Во Англија фудбалските фанови беа сведоци на адреналиснка...

ЛШ Севилја потврди дека е подобра од Јунајтед

ЛШ: Севилја потврди дека е подобра од Јунајтед

пред 4 дена - Сител - Фудбал

Фудбалерите на Севилја го елиминираат Манчестер Ј од Лигата на шампионите и тоа совладувајќи го на неговиот Олд трафорд со 2-1.

Севиља го елиминираше Манчестер Јунајтед Рома го исфрли Шахтјор

Севиља го елиминираше Манчестер Јунајтед, Рома го исфрли Шахтјор

пред 4 дена - Идивиди - Фудбал

Севиљја го направи најголемото изненадување во досегашната фаза од осминафиналните натпревари во Лигата на шампионите и го елиминираше фаворизираниот Манчестер јунајтед.

Навивачите на Манчестер бараат Мурињо да си замине

Навивачите на Манчестер бараат Мурињо да си замине

пред 4 дена - Идивиди - Фудбал

Големо разочарување кај навивачите на Манчестер Јунајтед предизвика елиминацијата во осминафиналето на Лигата на шампионите, по што тие бараат менаџерот Жозе Мурињо да поднесе оставка.

Изненадување во ЛШ Севиља го елиминираше Манчестер Јунајтед

Изненадување во ЛШ: Севиља го елиминираше Манчестер Јунајтед

пред 4 дена - +Инфо - Спорт

Севиљја го направи најголемото изненадување во досегашната фаза од осминафиналните натпревари во Лигата на шампионите и го елиминираше фаворизираниот Манчестер јунајтед.

Једер Овој натпревар никогаш нема да го заборавам

Једер: Овој натпревар никогаш нема да го заборавам

пред 4 дена - Канал 5 - Фудбал

- Првпат Севиља е помеѓу осумте најдорби. Нема подобро место од „Олд Трафорд“ за испишување историја. Никогаш нема да го заборавам овој натпревар.

Навивачите на Манчестер Јунајтед бараат Мурињо да си замине

Навивачите на Манчестер Јунајтед бараат Мурињо да си замине

пред 4 дена - A1on - Фудбал

Големо разочарување кај навивачите на Манчестер Јунајтед предизвика елиминацијата во осминафиналето на Лигата на шампионите, по што тие бараат менаџерот Жозе Мурињо да поднесе оставка.

Навивачите на Манчестер бараат Мурињо да си замине

Навивачите на Манчестер бараат Мурињо да си замине

пред 4 дена - Канал 5 - Фудбал

Јунајтед синоќа на реваншот со Севиља делуваше немоќно, без препознатливиот стил на игра, без агресивност и сосема заслужено е исфрлен од страна на шпанскиот претставник.

Севиља го елиминираше Манчестер Јунајтед Рома го исфрли Шахтјор

Севиља го елиминираше Манчестер Јунајтед, Рома го исфрли Шахтјор

пред 4 дена - A1on - Фудбал

Севиља го направи најголемото изненадување во досегашната фаза од осминафиналните натпревари во Лигата на шампионите и го елиминираше фаворизираниот Манчестер јунајтед.

Мурињо Не правете драма околу испаѓањето од ЛШ за Јунајтед тоа не е ништо ново

Мурињо: Не правете драма околу испаѓањето од ЛШ, за Јунајтед тоа не е ништо ново

пред 4 дена - Кајгана - Фудбал

Како што прави многу често, така и вчера, Мурињо проба да го тргне од разговорот неуспехот во Лигата на шампионите на Манчестер Јунајтед, кој испадна во осминафиналето од шпанскиот тим Севиља.

Мурињо Тоа е фудбалот утре е нов ден нема време за драма

Мурињо: Тоа е фудбалот, утре е нов ден, нема време за драма

пред 5 дена - Вечер - Спорт

epa06601616 Jose Mourinho, manager of Manchester United, reacts during the UEFA Champions League Round of 16 second leg soccer match between Manchester United and Sevilla FC held at Old Trafford, Manchester, Britain, 13 March 2018.

Мурињо со оваа изјава ги налути фановите на Манчестер јунајтед

Мурињо со оваа изјава ги налути фановите на Манчестер јунајтед

пред 5 дена - 24 фудбал - Фудбал

Португалскиот стратег за момент го навлече гневот на фановите. Манчестер јунајтед застана во осминафиналето од Лигата на...

ФАКТ Дејвид Мојс има подобар учинок од Жозе Мурињо во Лигата на шампионите на клупата на Манчестер јунајтед

ФАКТ: Дејвид Мојс има подобар учинок од Жозе Мурињо во Лигата на шампионите на клупата на Манчестер јунајтед

пред 5 дена - 24 фудбал - Фудбал

Португалскиот фудбалски стратег доби низа критики на негова адреса по раната елиминација на Манчестер јунајтед. Голем шок...

Де Бур експресно му одговори на Мурињо Можеби јас сум најлош тренер но

Де Бур експресно му одговори на Мурињо: Можеби јас сум најлош тренер, но…

пред 5 дена - Дерби - Фудбал

Жозе Мурињо вчера се најде во центарот на вниманието откако го нарече Франк де Бур „најлошиот менаџер во историјата на Премиер лигата“, а поранешниот холандски репрезентативец не требаше да чека предолго за да одговори на оваа изјава.

Мурињо Не одигравме лошо и не треба да се прави драма од ова

Мурињо: Не одигравме лошо и не треба да се прави драма од ова

пред 5 дена - Sportmedia - Фудбал

Навивачите бараат отказ за него, а Жозе си тера „свој филм“ Тренерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо воопшто не ни размислува да си даде оставка по неуспехот во осминафиналето од Лигата на шампиони.

Навивачите на Манчестер бараат отказ за Мурињо

Навивачите на Манчестер бараат отказ за Мурињо!

пред 5 дена - Sportmedia - Фудбал

Англискиот гигант беше голем фаворит во двомечот против Севилја, но на теренот ситуацијата беше спротивна По поразот од Севилја и елиминацијата од Лигата на шампионите, разочараните навивачи на Манчестер Јунајтед бараат отказ за Жозе Мурињо.

Бен Једер и Севилја го замолчеа Олд Трафорд

Бен Једер и Севилја го замолчеа „Олд Трафорд“!

пред 5 дена - Вечер - Спорт

epa06601623 Wissam Ben Yedder (L) of Sevilla scores the opening goal during the UEFA Champions League Round of 16 second leg soccer match between Manchester United and Sevilla FC held at Old Trafford, Manchester, Britain, 13 March 2018.

Мурињо Тоа е фудбалот утре е нов ден нема време за драма

Мурињо: Тоа е фудбалот, утре е нов ден, нема време за драма

пред 5 дена - Top Sport - Фудбал

Менаџерот на Манчестер јунајтед, Жозе Мурињо не бараше оправдувања за поразот на неговиот клуб од Севилја и елиминацијата во осминафиналето на Лигата на шампионите.

Мурињо Тоа е фудбалот загубивме но утре е нов ден

Мурињо: Тоа е фудбалот, загубивме, но утре е нов ден

пред 5 дена - 24 фудбал - Фудбал

Жозе Мурињо жали за поразот од Севиља, вели дека нема зашто да ги критикува своите фудбалери, но признава дека немале голема контрола на мечот.

Мурињо ги разбесни фановите на Јунајтед Елиминацијата не е нешто ново за овој клуб

Мурињо ги разбесни фановите на Јунајтед: Елиминацијата не е нешто ново за овој клуб

пред 5 дена - Дерби - Фудбал

Манчестер Јунајтед доживеа непријатна елиминација во Лигата на шампионите уште во осминафиналето, а фановите на англискиот клуб се најразочарани од стилот и начинот на игра кој беше прикажан на „Олд Трафорд“.

Севилја упати рекорден број на удари кон голот на Манчестер и затоа победи

Севилја упати рекорден број на удари кон голот на Манчестер и затоа победи

пред 5 дена - Sportmedia - Фудбал

Гостите не се уплашија на „Олд Трафорд“ и шутнаа 21 пати кон голот на Давид де Геа, што е најмногу во последните пет години...

ЛШ Бен Једер е кошмарот на Јунајтед

ЛШ: Бен Једер е кошмарот на Јунајтед

пред 5 дена - Македонски Спорт - Фудбал

Французинот влезе и го нокаутира големиот Манчестер јунајтед. Севиља заедно со Рома патуваат во четвртфиналето на ЛШ Пекол...

Бен Једер и Севилја го замолчеа Олд Трафорд

Бен Једер и Севилја го замолчеа „Олд Трафорд“!

пред 5 дена - Top Sport - Фудбал

Навивачите на Манчестер јунајтед ќе го запаметат францускиот напаѓач Висам Бен Једер, откако со два гола за четири минути и донесе на Севилја 2:1 победа на „Олд Трафорд“, ставајќи крај на европската авантура на тимот на Жозе Мурињо.

Бен Једер го тресна Манчестер јунајтед Севиља слави голема победа на Олд Трафорд

Бен Једер го тресна Манчестер јунајтед, Севиља слави голема победа на Олд Трафорд

пред 5 дена - 24 фудбал - Фудбал

Шок за Манчестер јунајтед и Жозе Мурињо, Севиља победи со 2-1 на Олд Трафорд и ќе игра во четвртфиналето од Лигата на шампионите.

Монтела се покажа како доктор за Мурињо Севилја го елиминираше Манчестер Јунајтед

Монтела се покажа како „доктор“ за Мурињо: Севилја го елиминираше Манчестер Јунајтед

пред 5 дена - Sportmedia - Фудбал

Бен Једер е херојот на шпанскиот тим. Влезе во игра во 72 минута и за само шест минути поминати на теренот даде два гола...

Џерард Го мразам Де Хеа и тоа е најголемиот комплимент што може да го добие од мене

Џерард: Го мразам Де Хеа и тоа е најголемиот комплимент што може да го добие од мене

пред 5 дена - Дерби - Фудбал

Давид де Хеа вечерва со Манчестер Јунајтед го игра реваншот од осминафиналето на Лигата на шампиони против Севилја, откако на првиот меч во Шпанија беше 0:0.

Мурињо му порача на Реал Де Хеа не е на продажба

Мурињо му порача на Реал: Де Хеа не е на продажба

пред 5 дена - Вечер - Спорт

epa06598075 Manchester United's head coach Jose Mourinho (L) reacts with Manchester United's Juan Mata (C) and David De Gea (R) during a training session held at the AON training complex in Manchester, Britain, 12 March 2018.

Времеплов
x