20
ЛШ  Џеко обезбеди четвртфинале за Рома

ЛШ: Џеко обезбеди четвртфинале за Рома

пред 3 дена - Сител - Фудбал

Еден гол и беше потребен на Рома за да дојде до успех во дуелот со Шахтјор Доњецк во Лигата на шампионите. Мечот го реши Един Џеко кој се најде на вистинското место во 52.

ЛШ  Џеко обезбеди четвртфинале за Рома

ЛШ: Џеко обезбеди четвртфинале за Рома

пред 3 дена - Сител - Фудбал

Еден гол и беше потребен на Рома за да дојде до успех во дуелот со Шахтјор Доњецк во Лигата на шампионите. Мечот го реши Един Џеко кој се најде на вистинското место во 52.

Џеко е херојот на римската волчица

Џеко е херојот на римската волчица

пред 4 дена - Вечер - Спорт

epa06601619 Roma's Edin Dzeko (L) scores the 1-0 goal during the UEFA Champions League round of 16 second leg soccer match AS Roma vs FK Shakhtar Donetsk at Olimpico stadium in Rome, Italy, 13 March 2018.

Џеко е херојот на римската волчица

Џеко е херојот на римската волчица

пред 4 дена - Top Sport - Фудбал

Рома реши да не го продаде Един Џеко на Челси и не згреши! Босанскохерцеговскиот напаѓач се најде на вистинското место во 52.

Џеко ја одведе Рома во четвртфиналето од ЛШ

Џеко ја одведе Рома во четвртфиналето од ЛШ

пред 4 дена - Sportmedia - Фудбал

„Римската волчица“ со 1:0 славеше над Шахтјор и продолжува меѓу најдобрите осум во Европа Рома е дел од четвртфиналето од Лигата на шампионите, откако на „Олимпико“ со 1:0 го победи Шахтјор.

Времеплов
x