20
СЈО ГО ПРЕВЗЕМА МОНСТРУМ  Договореното ослободување на осудените од Монструм ќе оди преку СЈО

СЈО ГО ПРЕВЗЕМА „МОНСТРУМ“: Договореното ослободување на осудените од „Монструм“ ќе оди преку СЈО?

пред една недела - Infomax - Македонија

Катица Јанева го побара и доби на разгледување случајот „Монструм“ од обвинителството за организиран криминал и корупција, објави Алсат-М телевизија.

СЈО ги презема случаите Монструм и Шпион

СЈО ги презема случаите „Монструм“ и „Шпион“

пред една недела - Судство - Хроника

Освен, за „Монструм“, Специјалното јавно обвинителство ќе го преземе и предметот „Шпион“, за обвинетиот новинар Зоран Божиновски.

 Нашите деца скапуваат во гроб имате ли душа судија  oдложено судењето за Монструм

„Нашите деца скапуваат во гроб, имате ли душа судија” – oдложено судењето за Монструм

пред една недела - MK News - Македонија

Во Кривичниот суд денеска требаше да се одржи рочиште за случајот „Монструм“ против обвинетите за петкратното убиство кај Смилковското езеро во Скопје на 12 април 2012 година.

СЈО ги доби списите од Монструм  судењето одложено за 17 ти април

СЈО ги доби списите од „Монструм“, судењето одложено за 17-ти април

пред една недела - МТВ 1 - Македонија

Специјалното јавно обвинителство ги побара и во понеделникот ги добило списите од случајот „Монструм“ за петкратното убиство кај Смилковско Езеро.

ОДЛОЖЕНО СУДЕЊЕТО ЗА МОНСТРУМ Нашите деца скапуваат во гроб имате ли душа судијо

ОДЛОЖЕНО СУДЕЊЕТО ЗА МОНСТРУМ:„Нашите деца скапуваат во гроб, имате ли душа судијо“

пред една недела - Infomax - Македонија

Во Кривичниот суд денеска требаше да се одржи рочиште за случајот „Монструм“ против обвинетите за петкратното убиство кај Смилковското езеро во Скопје на 12 април 2012 година.

 Нашите деца скапуваат во гроб Oва е политички пазар   му се обратија родителите на убиените момчиња кај Смилковско на судијата

„Нашите деца скапуваат во гроб! Oва е политички пазар!“ - му се обратија родителите на убиените момчиња кај Смилковско на судијата

пред една недела - Вечер - Македонија

Жестока расправа полна со емоции од страна на родителите на убиените момчиња кај Смилковското езеро предизвика денешното...

 Нашите деца скапуваат во гроб Oва е политички пазар   му се обратија родителите на убиените момчиња кај Смилковско на судијата

„Нашите деца скапуваат во гроб! Oва е политички пазар!“ - му се обратија родителите на убиените момчиња кај Смилковско на судијата

пред една недела - Весник - Македонија

Жестока расправа полна со емоции од страна на родителите на убиените момчиња кај Смилковското езеро предизвика денешното...

СВИРЕПИ УБИЈЦИ СЛОБОДНИ НЕВИНИ ЛУЃЕ СЕ МАЛТРЕТИРААТ Како Заев ја замислува правната држава

СВИРЕПИ УБИЈЦИ СЛОБОДНИ, НЕВИНИ ЛУЃЕ СЕ МАЛТРЕТИРААТ: Како Заев ја замислува правната држава!

пред една недела - Infomax - Македонија

Судењето за случајот „Монструм“ денеска беше одложено за 17 април, бидејќи Специјалното јавно обвинителство побарало да го преземе предметот „Монструм“, за кој денеска беше закажано рочиште во Кривичниот суд.

ДРАМА ВО СУДНИЦАТА  Нашите деца скапуваат во гроб имате ли душа судијо  oдложено судењето за Монструм

ДРАМА ВО СУДНИЦАТА: „Нашите деца скапуваат во гроб, имате ли душа судијо“ – oдложено судењето за Монструм!

пред една недела - Infomax - Македонија

-До кога ќе се купува време, ова е политички пазар судија, нашите деца шест години скапуваат во гроб, имате ли душа судијо, имате ли деца – беа само дел од негодувањата кои родителите ги упатија до судијата Огнен Ставрев.

НОВА дознава СЈО ги презема случаите Монструм и Шпион

НОВА дознава: СЈО ги презема случаите „Монструм“ и „Шпион“

пред една недела - Нова ТВ - Македонија

Специјалното јавно обвинителство ќе го преземе случајот „Монструм“, дознава НОВА. Од СЈО, го побарале предметот од судот и тој им бил доставен вчера.

 Нашите деца скапуваат во гроб имате ли душа судија  oдложено судењето за Монструм

„Нашите деца скапуваат во гроб, имате ли душа судија" - oдложено судењето за Монструм

пред една недела - Сител - Македонија

Во Кривичниот суд денеска требаше да се одржи рочиште за случајот „Монструм“ против обвинетите за петкратното убиство кај Смилковското езеро во Скопје на 12 април 2012 година.

Предметот Монструм пратен во СЈО

Предметот „Монструм“ пратен во СЈО

пред една недела - Вечер - Македонија

Судењето за случајот „Монструм“ кое почна од почеток, денеска вторпат беше одложено поради тоа што во судот не дојде јавен обвинител.

Предметот Монструм пратен во СЈО

Предметот „Монструм“ пратен во СЈО

пред една недела - Весник - Македонија

Судењето за случајот „Монструм“ кое почна од почеток, денеска вторпат беше одложено поради тоа што во судот не дојде јавен обвинител.

 Децата ни скапуваат во гроб имате ли душа  бурни реакции од родителите за случајот Монструм

„Децата ни скапуваат во гроб, имате ли душа" - бурни реакции од родителите, за случајот “Монструм”

пред една недела - Скопје Инфо - Без катеторија

Во Кривичниот суд денеска требаше да се одржи рочиште за случајот „Монструм“ против обвинетите за петкратното убиство кај Смилковското езеро во Скопје на 12 април 2012 година .

Обвинетите во Монструм денеска во судница

Обвинетите во „Монструм“ денеска во судница

пред една недела - Нова ТВ - Македонија

Фото ТВ 21 Во Кривичниот суд денеска треба да се одржи рочиште за случајот „Монструм“ ,  за петкратното убиство кај Смилковското езеро во Скопје на 12 април 2012 година.

СЈО го бара Монструм  рочиштето одложено

СЈО го бара „Монструм“, рочиштето одложено

пред една недела - Нова ТВ - Македонија

Фото мкд.мк И покрај најавите дека денеска ќе продолжи судењето на обвинетите за петкратното убиство кај Смилковското езеро на 12 април 2012, познат и како случај „Монструм“, тоа е одложено за 17 април.

СЈО го бара Монструм  судењето одложено за 17 април

СЈО го бара „Монструм“, судењето одложено за 17 април

пред една недела - Сител - Македонија

Специјалното јавно обвинителство побарало да го преземе предметот „Монструм“, за кој денеска беше закажано рочиште во Кривичниот суд.

СЈО го разгледува Монструм  семејствата прашуваат за паднат телефон на разузнавач

СЈО го разгледува „Монструм“, семејствата прашуваат за паднат телефон на разузнавач

пред една недела - +Инфо - Македонија

Рочиштето за случајот „Монструм“ повторно е одложено, на него не се појави обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција.

 Децата ни скапуваат во гроб имате ли душа  СЈО го побара Монструм бурни реакции кај родителите

„Децата ни скапуваат во гроб, имате ли душа" - СЈО го побара Монструм, бурни реакции кај родителите

пред една недела - Прес 24 - Хроника

Во Кривичниот суд денеска требаше да се одржи рочиште за случајот „Монструм“ против обвинетите за петкратното убиство кај Смилковското езеро во Скопје на 12 април 2012 година.

СЈО го бара Монструм

СЈО го бара „Монструм“

пред една недела - Бриф - Македонија

Специјалното јавно обвинителство побарало да го преземе предметот „Монструм“, за кој денеска беше закажано рочиште во Кривичниот суд.

СЈО го бара Монструм  судењето одложено за 17 април

СЈО го бара „Монструм“, судењето одложено за 17 април

пред една недела - Канал 5 - Македонија

Судењето, како што беше посочено, е одложено поради недоаѓање на јавен обвинител, а според судијата причината можеби е поради тоа што СЈО пред два дена поднело барање за преземање на предметот „Монструм“ кое вчера им било доставено.

СЈО го бара Монструм  судењето одложено за 17 април

СЈО го бара „Монструм“, судењето одложено за 17. април

пред една недела - еМАГАЗИН - Македонија

Специјалното јавно обвинителство побарало да го преземе предметот „Монструм“, за кој денеска беше закажано рочиште во Кривичниот суд.

СЈО за осум дена ќе каже дали Монструм е нивен предмет

СЈО за осум дена ќе каже дали „Монструм“ е нивен предмет

пред една недела - Судство - Македонија

Доколку СЈО одлучи дека не е надлежно, овој предмет повторно ќе му биде вратен на Основното јавно обвинителство на Македонија.

Рочиште за случајот Монструм во Кривичен суд

Рочиште за случајот „Монструм“ во Кривичен суд

пред една недела - МТВ 1 - Македонија

Во Кривичниот суд треба да се одржи рочиште за случајот „Монструм“ против обвинетите за петкратното убиство кај Смилковското Езеро во Скопје на 12 април 2012 година.

СЈО го бара Монструм  судењето одложено за 17 април

СЈО го бара „Монструм“, судењето одложено за 17 април

пред една недела - A1on - Македонија

Специјалното јавно обвинителство побарало да го преземе предметот „Монструм“, за кој денеска беше закажано рочиште во Кривичниот суд.

СЈО го бара Монструм  судењето одложено за 17 април

СЈО го бара „Монструм“, судењето одложено за 17 април

пред една недела - Судство - Хроника

Судењето, како што беше посочено, е одложено поради недоаѓање на јавен обвинител, а според судијата причината можеби е поради тоа што СЈО пред два дена поднело барање за преземање на предметот „Монструм“ кое вчера им било доставено.

СЈО го побара Монструм  судењето одложено

СЈО го побара „Монструм“, судењето одложено

пред една недела - 24 вести - Македонија

Жестока расправа полна со емоции од страна на родителите на убиените момчиња кај Смилковското езеро предизвика денешното второ одложување на случајот „Монструм“ одкако Врховен го врати предметот на почеток и ги ослободи од притвор обвинетите.

СЈО го разгледува Монструм  семејствата вознемирени од одложувањето

СЈО го разгледува „Монструм“, семејствата вознемирени од одложувањето

пред една недела - Либертас - Македонија

Рочиштето за случајот „Монструм“ повторно е одложено, на него не се појави обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција.

Продолжува судењето за Монструм  обвинетите треба да кажат дали се чувствуваат виновни

Продолжува судењето за „Монструм“, обвинетите треба да кажат дали се чувствуваат виновни

пред една недела - Вечер - Македонија

Продолжува судењето за предметот „Монструм“ чија постапка почна од почеток, а обвинетите треба да кажат дали се чувствуваат виновни.

Продолжува судењето за Монструм  обвинетите треба да кажат дали се чувствуваат виновни

Продолжува судењето за „Монструм“, обвинетите треба да кажат дали се чувствуваат виновни

пред една недела - Весник - Македонија

Продолжува судењето за предметот „Монструм“ чија постапка почна од почеток, а обвинетите треба да кажат дали се чувствуваат виновни.

Времеплов
x