20
Херој на денот  После 48 хемотерапии  5 операции и само 3 седмици тренинг го одбрани олимпиското злато

Херој на денот: После 48 хемотерапии, 5 операции и само 3 седмици тренинг го одбрани олимпиското злато

пред една недела - Скопје24 - Скопје

Болниот човек има само една желба – да оздраве. Се чини дек тоа не беше доволно за Бибиан, која имаше желба да го одбрани олимпиското злато и успеа.

Холанѓанката Ментел Спе освои злато во сноуборд по дијагноза на рак  48 зрачења и операции

Холанѓанката Ментел-Спе освои злато во сноуборд по дијагноза на рак, 48 зрачења и операции

пред една недела - +Инфо - Спорт

Холанѓанката Бибијан Ментел-Спе го освои златото во сноуборд крос на Зимските параолимписки игри во Пјонгчанг, а нејзината животна приказна покажува дека со доволно волја и упорност може да се постигне се.

Дијагноза рак   па 48 зрачења  операција и ЗЛАТО

Дијагноза рак - па 48 зрачења, операција и ЗЛАТО!

пред една недела - Sportmedia - Спорт

Прикaзна која мотивира, и пример кој покажува дека се може се доколку се има доволно воља, верба и упорност, онаа на освојувачот на златниот медал на Параолимпијдата во сноуборд-крос, Бибиан Метел-Спе.

Сноубордерката што освои параолимписко злато по 48 радиотерапии и 2 операции

Сноубордерката што освои параолимписко злато по 48 радиотерапии и 2 операции

пред една недела - 365 - Без катеторија

30 Споделувања Share Tweet 45-годишната Холанѓанка Bibian Mentel-Spee испиша една од најубавите спортски приказни на Параолимписките игри во Пјонгчанг.

Освои злато во сноуборд по дијагноза на рак  48 зрачења и операции

Освои злато во сноуборд по дијагноза на рак, 48 зрачења и операции

пред една недела - Бриф - Спорт

Холанѓанката Бибијан Ментел-Спе го освои златото во сноуборд крос на Зимските параолимписки игри во Пјонгчанг, а нејзината животна приказна покажува дека со доволно волја и упорност може да се постигне се.

Холанѓанката Ментел Спе освои злато во сноуборд по дијагноза на рак  48 зрачења и операции

Холанѓанката Ментел-Спе освои злато во сноуборд по дијагноза на рак, 48 зрачења и операции

пред една недела - A1on - Спорт

Холанѓанката Бибијан Ментел-Спе го освои златото во сноуборд крос на Зимските параолимписки игри во Пјонгчанг, а нејзината животна приказна покажува дека со доволно волја и упорност може да се постигне се.

Времеплов
x