20
Пелистер нема дерман од Академците на Пандев

Пелистер нема дерман од Академците на Пандев

пред 4 дена - Sportmedia - Фудбал

Академија Пандев и на третиот меѓусебен меч со Пелистер потврди дека е незгоден противник за битолчани и води со 1:0 по првиот...

КУП  Полуфинални дуели во Тетово и Битола

КУП: Полуфинални дуели во Тетово и Битола

пред 4 дена - Сител - Фудбал

Попладнево во 14ч се играат првите полуфинални дуели од националниот куп на Македонија. Во Тетово за влез во финалето ќе се борат Шкендија и Ренова додека во Битола бранителот на купот Пелистер го пречекува тимот на А.

Полуфинале  Шкендија го посакува и пехарот во Купот  но и Ренова има свои амбиции  бранителот Пелистер против Академија Пандев

Полуфинале: Шкендија го посакува и пехарот во Купот, но и Ренова има свои амбиции, бранителот Пелистер против Академија Пандев

пред 4 дена - 24 фудбал - Фудбал

Денеска се играат првите натпревари од полуфиналната рунда во националниот куп. Шкендија – Ренова, Пелистер – Академија Пандев, ова се двете полуфинални пресметки, први во купот на Македонија кои денес ќе се одиграат во терминот од 14 часот.

Трета среќа за Пелистер  или хет трик за Академија Пандев  Ренова бара чаре за десетката на Шкендија

Трета среќа за Пелистер, или хет-трик за Академија Пандев, Ренова бара чаре за десетката на Шкендија

пред 4 дена - Sportmedia - Фудбал

Бранителот на трофејот во националниот куп на Македонија, Пелистер ќе има тешка задача против незгодната за нив екипа на Академија Пандев во првото полуфинале, денеска од 14 часот.

Шкендија во атак на своето петто Куп финале

Шкендија во атак на своето петто Куп финале

пред 5 дена - Македонски Спорт - Фудбал

Утре (14 Ч) во Тетово, Шкендија и Ренова ќе го одиграат својот прв полуфинален меч од Купот на Македонија Откако си ја заврши работата околу титулата во првенството, Шкендија го посакува и пехарот во Купот на Македонија.

Времеплов
x