20
Де Бур Мурињо потроши една милијарда а игра ваков фудбал

Де Бур: Мурињо потроши една милијарда, а игра ваков фудбал

пред една недела - Денар - Спорт

Жозе Мурињо синоќа не успеа да ја елиминира Севилја во осмина-финалето во Лигата на шампионите. Екипата од Андалузија го шокира „Олд Трафорд“ и со головите на Бен Једер победи 2:1.

Севиља и Рома во четвртфиналето на ЛШ

Севиља и Рома во четвртфиналето на ЛШ

пред една недела - Сител - Фудбал

Севиља и Рома се пласираа во четвртфиналето на ЛШ, фаза за кој последните две места ќе бидат пополнети денеска. Шпанската Севиља го елиминира Манчестер Јунајтед во осминафиналето.

Бен Једер и Севилја го замолчеа Олд Трафорд  Џеко е херојот на Рома

Бен Једер и Севилја го замолчеа „Олд Трафорд“! Џеко е херојот на Рома

пред една недела - Денар - Спорт

Екипата на Севилја со триумфот на гостински терен против „црвените ѓаволи“ си обезбеди пласман во следната фаза од Лигата на шампионите, а во вториот вчерашен дуел Рома со голот на Џеко славеше во дуелот со Шахтјор.

 Олд Трафорд стана театар на соништата за Севилја

„Олд Трафорд“ стана театар на соништата за „Севилја“

пред една недела - Репортер - Без катеторија

Фудбалската Лига на шампионите продолжи со мечевите во Манчестер и Рим. Во Англија фудбалските фанови беа сведоци на адреналинска...

Де Бур Мурињо потроши една милијарда а игра ваков фудбал

Де Бур: Мурињо потроши една милијарда, а игра ваков фудбал

пред една недела - Top Sport - Фудбал

Жозе Мурињо синоќа не успеа да ја елиминира Севилја во осмина-финалетов о Лигата на шампионите. Екипата од Андалузија го шокира „Олд Трафорд“ и со головите на Бен једер победи 2:1.

Де Бур му врати на Мурињо Можеби јас сум најлошиот тренер во историјата на Премиерлигата но

Де Бур му врати на Мурињо: Можеби јас сум најлошиот тренер во историјата на Премиерлигата, но...

пред една недела - 24 фудбал - Фудбал

Елиминацијата на Манчестер јунајтед од Лигата на шампионите дојде како порачана за Франк де Бур кој го возврати ударот добиен од Жозе Мурињо.

Де Бур Мурињо потроши една милијарда за ваков фудбал

Де Бур: Мурињо потроши една милијарда за ваков фудбал

пред една недела - Канал 5 - Фудбал

- Можеби сум лош тренер, ама Мурињо потроши милијарда за ваков фудбал. Судирот меѓу Де Бур и Мурињо почна по изјавата на Холанѓанецот дека Маркус Рашфорд не може да напредува поради стилот на игра кој го негува Мурињо.

Де Бур Мурињо потроши една милијарда за ваков фудбал

Де Бур: Мурињо потроши една милијарда за ваков фудбал

пред една недела - +Инфо - Спорт

Холандскиот фудбалски тренер Френк де Бур кој последниве денови е во вербален конфликт со Жозе Мурињо, се огласи по елиминацијата на Манчестер Јунајтед во осминафиналето на Лигата на шампионите.

Де Бур Мурињо потроши една милијарда за ваков фудбал

Де Бур: Мурињо потроши една милијарда за ваков фудбал

пред една недела - A1on - Фудбал

Холандскиот фудбалски тренер Френк де Бур кој последниве денови е во вербален конфликт со Жозе Мурињо, се огласи по елиминацијата на Манчестер Јунајтед во осминафиналето на Лигата на шампионите.

Херојот на Севиља имаше посебна реакција откако го елиминираше Манчестер јунајтед

Херојот на Севиља имаше посебна реакција откако го елиминираше Манчестер јунајтед

пред една недела - 24 фудбал - Фудбал

Да постигнеш гол против најдобриот голман на светот е успех, но да го „матираш“ на два пати во четири минути е нешто посебно.

Мурињо пак одби да признае пораз и го обвини својот клуб

Мурињо пак одби да признае пораз и го обвини својот клуб

пред една недела - Off.net.mk - Фудбал

Само што влезе во игра шпицот на Севиља Висам Бен Једер во рок од 4 минути даде два гола и го исфрли Манчестер Јунајтед од Лига на шампионите.

Олд Трафорд стана театар на сништата за Севилја

Олд Трафорд стана театар на сништата за Севилја

пред една недела - Репортер - Без катеторија

Фудбалската Лига на шампиони продолжи со мечевите во Манчестер и Рим. Во Англија фудбалските фанови беа сведоци на адреналиснка...

Олд Трафорд стана театар на сништата за Севиља

Олд Трафорд стана театар на сништата за Севиља

пред една недела - Репортер - Без катеторија

Фудбалската Лига на шампиони продолжи со мечевите во Манчестер и Рим. Во Англија фудбалските фанови беа сведоци на адреналиснка...

ЛШ Севилја потврди дека е подобра од Јунајтед

ЛШ: Севилја потврди дека е подобра од Јунајтед

пред една недела - Сител - Фудбал

Фудбалерите на Севилја го елиминираат Манчестер Ј од Лигата на шампионите и тоа совладувајќи го на неговиот Олд трафорд со 2-1.

Навивачите на Манчестер бараат Мурињо да си замине

Навивачите на Манчестер бараат Мурињо да си замине

пред една недела - Идивиди - Фудбал

Големо разочарување кај навивачите на Манчестер Јунајтед предизвика елиминацијата во осминафиналето на Лигата на шампионите, по што тие бараат менаџерот Жозе Мурињо да поднесе оставка.

Севиља го елиминираше Манчестер Јунајтед Рома го исфрли Шахтјор

Севиља го елиминираше Манчестер Јунајтед, Рома го исфрли Шахтјор

пред една недела - Идивиди - Фудбал

Севиљја го направи најголемото изненадување во досегашната фаза од осминафиналните натпревари во Лигата на шампионите и го елиминираше фаворизираниот Манчестер јунајтед.

Изненадување во ЛШ Севиља го елиминираше Манчестер Јунајтед

Изненадување во ЛШ: Севиља го елиминираше Манчестер Јунајтед

пред една недела - +Инфо - Спорт

Севиљја го направи најголемото изненадување во досегашната фаза од осминафиналните натпревари во Лигата на шампионите и го елиминираше фаворизираниот Манчестер јунајтед.

Навивачите на Манчестер Јунајтед бараат Мурињо да си замине

Навивачите на Манчестер Јунајтед бараат Мурињо да си замине

пред една недела - A1on - Фудбал

Големо разочарување кај навивачите на Манчестер Јунајтед предизвика елиминацијата во осминафиналето на Лигата на шампионите, по што тие бараат менаџерот Жозе Мурињо да поднесе оставка.

Навивачите на Манчестер бараат Мурињо да си замине

Навивачите на Манчестер бараат Мурињо да си замине

пред една недела - Канал 5 - Фудбал

Јунајтед синоќа на реваншот со Севиља делуваше немоќно, без препознатливиот стил на игра, без агресивност и сосема заслужено е исфрлен од страна на шпанскиот претставник.

Севиља го елиминираше Манчестер Јунајтед Рома го исфрли Шахтјор

Севиља го елиминираше Манчестер Јунајтед, Рома го исфрли Шахтјор

пред една недела - A1on - Фудбал

Севиља го направи најголемото изненадување во досегашната фаза од осминафиналните натпревари во Лигата на шампионите и го елиминираше фаворизираниот Манчестер јунајтед.

Мурињо Не правете драма околу испаѓањето од ЛШ за Јунајтед тоа не е ништо ново

Мурињо: Не правете драма околу испаѓањето од ЛШ, за Јунајтед тоа не е ништо ново

пред една недела - Кајгана - Фудбал

Како што прави многу често, така и вчера, Мурињо проба да го тргне од разговорот неуспехот во Лигата на шампионите на Манчестер Јунајтед, кој испадна во осминафиналето од шпанскиот тим Севиља.

Мурињо Тоа е фудбалот утре е нов ден нема време за драма

Мурињо: Тоа е фудбалот, утре е нов ден, нема време за драма

пред една недела - Вечер - Спорт

epa06601616 Jose Mourinho, manager of Manchester United, reacts during the UEFA Champions League Round of 16 second leg soccer match between Manchester United and Sevilla FC held at Old Trafford, Manchester, Britain, 13 March 2018.

Мурињо со оваа изјава ги налути фановите на Манчестер јунајтед

Мурињо со оваа изјава ги налути фановите на Манчестер јунајтед

пред една недела - 24 фудбал - Фудбал

Португалскиот стратег за момент го навлече гневот на фановите. Манчестер јунајтед застана во осминафиналето од Лигата на...

ФАКТ Дејвид Мојс има подобар учинок од Жозе Мурињо во Лигата на шампионите на клупата на Манчестер јунајтед

ФАКТ: Дејвид Мојс има подобар учинок од Жозе Мурињо во Лигата на шампионите на клупата на Манчестер јунајтед

пред една недела - 24 фудбал - Фудбал

Португалскиот фудбалски стратег доби низа критики на негова адреса по раната елиминација на Манчестер јунајтед. Голем шок...

Де Бур експресно му одговори на Мурињо Можеби јас сум најлош тренер но

Де Бур експресно му одговори на Мурињо: Можеби јас сум најлош тренер, но…

пред една недела - Дерби - Фудбал

Жозе Мурињо вчера се најде во центарот на вниманието откако го нарече Франк де Бур „најлошиот менаџер во историјата на Премиер лигата“, а поранешниот холандски репрезентативец не требаше да чека предолго за да одговори на оваа изјава.

Мурињо Не одигравме лошо и не треба да се прави драма од ова

Мурињо: Не одигравме лошо и не треба да се прави драма од ова

пред една недела - Sportmedia - Фудбал

Навивачите бараат отказ за него, а Жозе си тера „свој филм“ Тренерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо воопшто не ни размислува да си даде оставка по неуспехот во осминафиналето од Лигата на шампиони.

Навивачите на Манчестер бараат отказ за Мурињо

Навивачите на Манчестер бараат отказ за Мурињо!

пред една недела - Sportmedia - Фудбал

Англискиот гигант беше голем фаворит во двомечот против Севилја, но на теренот ситуацијата беше спротивна По поразот од Севилја и елиминацијата од Лигата на шампионите, разочараните навивачи на Манчестер Јунајтед бараат отказ за Жозе Мурињо.

Бен Једер и Севилја го замолчеа Олд Трафорд

Бен Једер и Севилја го замолчеа „Олд Трафорд“!

пред една недела - Вечер - Спорт

epa06601623 Wissam Ben Yedder (L) of Sevilla scores the opening goal during the UEFA Champions League Round of 16 second leg soccer match between Manchester United and Sevilla FC held at Old Trafford, Manchester, Britain, 13 March 2018.

Мурињо Тоа е фудбалот утре е нов ден нема време за драма

Мурињо: Тоа е фудбалот, утре е нов ден, нема време за драма

пред една недела - Top Sport - Фудбал

Менаџерот на Манчестер јунајтед, Жозе Мурињо не бараше оправдувања за поразот на неговиот клуб од Севилја и елиминацијата во осминафиналето на Лигата на шампионите.

Мурињо Тоа е фудбалот загубивме но утре е нов ден

Мурињо: Тоа е фудбалот, загубивме, но утре е нов ден

пред една недела - 24 фудбал - Фудбал

Жозе Мурињо жали за поразот од Севиља, вели дека нема зашто да ги критикува своите фудбалери, но признава дека немале голема контрола на мечот.

Времеплов
x