20
Британија ќе протера 23 руски дипломати поради труењето на Скрипал

Британија ќе протера 23 руски дипломати поради труењето на Скрипал

пред 4 дена - Весник - Свет

Велика Британија одлучи да протера повеќе од 20 руски дипломати поради случајот со труење на поранешниот руски шпион, Сергеј Скрипал (66).

Британија ќе протера 23 руски дипломати поради труењето на Скрипал

Британија ќе протера 23 руски дипломати поради труењето на Скрипал

пред 4 дена - Вечер - Свет

Велика Британија одлучи да протера повеќе од 20 руски дипломати поради случајот со труење на поранешниот руски шпион, Сергеј Скрипал (66).

НАТО ја повика Русија да одговори на британските прашања во случајот Скрипал

НАТО ја повика Русија да одговори на британските прашања во случајот „Скрипал“

пред 4 дена - Весник - Свет

НАТО ја повика Русија да одговори на британските прашања во врска со труењето на поранешниот руски шпион Сергеј Скрипал. „Сојузниците изразуваат солидарност со Велика Британија и и ја нудат својата поддршка во спроведувањето на истрага.

НАТО ја повика Русија да одговори на британските прашања во случајот Скрипал

НАТО ја повика Русија да одговори на британските прашања во случајот „Скрипал“

пред 4 дена - Вечер - Свет

НАТО ја повика Русија да одговори на британските прашања во врска со труењето на поранешниот руски шпион Сергеј Скрипал. „Сојузниците изразуваат солидарност со Велика Британија и и ја нудат својата поддршка во спроведувањето на истрага.

Лондон ги прекинува билатералните односи со Москва протерува 23 руски дипломати

Лондон ги прекинува билатералните односи со Москва, протерува 23 руски дипломати

пред 4 дена - Алфа - Свет

Велика Британија ќе протера 23 руски дипломати поради случајот со труењето на поранешниот шпион Сергеј Скрипал, соопшти британската прмеиерка Тереза Меј во Парламентот.

Британија протерува 23 руски дипломати ги прекинува сите контакти на високо ниво со Русија

Британија протерува 23 руски дипломати, ги прекинува сите контакти на високо ниво со Русија

пред 4 дена - Канал 5 - Свет

Како што се наведува, 23 дипломати ќе бидат протерани бидејќи Москва “одбила да објасни како нервниот агенс направен во Русија е употребен за труење на Скрипал во Велика Британија“.

Итна седница на СБ на ОН поради случајот со труењето на поранешниот шпион Скрипал

Итна седница на СБ на ОН поради случајот со труењето на поранешниот шпион Скрипал

пред 4 дена - Алфа - Свет

Итна седница на Советот за бедност на ОН ќе се одржи денеска во врска со труењето на поранешниот шпион Сергеј Скрипал. Итна седница на Советот за бедност на ОН ќе се одржи денеска во врска со труењето на поранешниот шпион Сергеј Скрипал.

Британија замрзнува односи со Русија

Британија замрзнува односи со Русија

пред 4 дена - Алфа - Свет

Британската премиерка Тереза Меј објави денеска замрзнување на односите со Русија. Британската премиерка Тереза Меј објави денеска замрзнување на односите со Русија.

Итна седница на СБ на ОН поради случајот со труењето на поранешниот шпион Скрипал

Итна седница на СБ на ОН поради случајот со труењето на поранешниот шпион Скрипал

пред 4 дена - A1on - Свет

Итна седница на Советот за бедност на ОН ќе се одржи денеска во врска со труењето на поранешниот шпион Сергеј Скрипал. Седницата ќе се одржи по барање на Велика Британија.

Препукувања меѓу Москва и Лондон за Скрипал

Препукувања меѓу Москва и Лондон за Скрипал

пред 4 дена - МТВ 1 - Свет

Русија не одговори во зададениот рок на барањето на Велика Британија да објасни на кој начин нервниот гас од руско производство со којшто беа отруени поранешниот шпион Сергеј Скрипал и неговата ќерка Јулија стигнал во Англија.

Меј ги замрзнува односите со Русија

Меј ги замрзнува односите со Русија

пред 4 дена - A1on - Свет

Британската премиерка Тереза Меј објави денеска замрзнување на односите со Русија. – Русија е виновна за труењето на поранешниот шпион Сергеј Скриптал, изјави таа во Парламентот.

Велика Британија ги прекинува билатералните контакти со Русија

Велика Британија ги прекинува билатералните контакти со Русија

пред 4 дена - Нова ТВ - Свет

Британската премиерка, Тереза Меј денес изјави дека раскинува билатерални контакти со Русија и најави дека 23 руски дипломати мораат да ја напуштат земјата.

Велика Британија ги прекинува билатералните односи со Русија

Велика Британија ги прекинува билатералните односи со Русија

пред 4 дена - Нова ТВ - Свет

Британската премиерка Тереза Мај денес изјави дека ги раскинува сите билатерални односи со Русија и најави дека 23 руски дипломати мораат да ја напуштат земјата.

Отруениот шпион Сергеј Скрипаљ води до Хилари Клинтон а не Путин

Отруениот шпион Сергеј Скрипаљ води до Хилари Клинтон, а не Путин

пред 4 дена - Репортер - Живот

Обидот за убиство на Русинот Сергеј Скрипаљ, кој ја играл улогата на двоен агент во Велика Британија, е нешто што на властите во Москва најмалку им треба, особено во пресрет на претседателските избори овој месец.

Кои се можните британски санкции против Русија во случајот Скрипал

Кои се можните британски санкции против Русија во случајот Скрипал

пред 4 дена - Нова ТВ - Свет

Британската премиерка Тереза Меј денес свика состанок на Советот на безбедност на Велика Британија на кој ќе се разговара за можни санкции против Русија во отуство на објаснувања од страна на Москва за труењето на рускиот екс шпион Сергеј Скрипал.

Москва Заканите на Лондон нема да останат без одговор

Москва: Заканите на Лондон нема да останат без одговор

пред 4 дена - МТВ 1 - Свет

Заканите на Велика Британија за санкции против Русија поради труењето на поранешниот шпион Сергеј Скрипал нема да останат без одговор, изјави руското Министерство за надворешни работи.

Продолжуваат препукувањата меѓу Москва и Лондон за случајот Скрипал

Продолжуваат препукувањата меѓу Москва и Лондон за случајот Скрипал

пред 4 дена - Алфа - Свет

Русија не одговорила во зададениот рок на барањето на Велика Британија да објасни како нервен гас од руско производство со кој беа отруени некогашниот шпион Сергеј Скрипал и неговата ќерка Јулија стигнал во Англија.

Продолжуваат препукувањата меѓу Москва и Лондон за случајот Скрипал

Продолжуваат препукувањата меѓу Москва и Лондон за случајот Скрипал

пред 4 дена - Идивиди - Свет

Русија не одговорила во зададениот рок на барањето на Велика Британија да објасни како нервен гас од руско производство со кој беа отруени некогашниот шпион Сергеј Скрипал и неговата ќерка Јулија стигнал во Англија.

Кои се можните британски санкции против Русија во случајот Скрипал

Кои се можните британски санкции против Русија во случајот Скрипал

пред 4 дена - Нова ТВ - Свет

Британската премиерка Тереза Меј денес свика состанок на Советот на безбедност на Велика Британија на кој ќе се разговара за можни санкции против Русија во отуство на објаснувања од страна на Москва за труењето на рускиот екс шпион Сергеј Скрипал.

Лондон денес ќе ги објави санкциите против Москва во случајот Скрипал

Лондон денес ќе ги објави санкциите против Москва во случајот Скрипал

пред 4 дена - Нова ТВ - Свет

Британската премиерка Тереза Меј денес свика состанок на Советот на безбедност на Велика Британија на кој ќе се разговара за можни санкции против Русија во отуство на објаснувања од страна на Москва за труењето на рускиот екс шпион Сергеј Скрипал.

Продолжуваат препукувањата меѓу Москва и Лондон за случајот Скрипал

Продолжуваат препукувањата меѓу Москва и Лондон за случајот Скрипал

пред 4 дена - A1on - Свет

Русија не одговорила во зададениот рок на барањето на Велика Британија да објасни како нервен гас од руско производство со кој беа отруени некогашниот шпион Сергеј Скрипал и неговата ќерка Јулија стигнал во Англија.

Трамп Труењето на Скрипал звучи како руска вина

Трамп: Труењето на Скрипал „звучи“ како руска вина

пред 5 дена - Судство - Свет

Според досегашни сознанија на Британија, Скрипал и неговата ќерка биле отруени на 4 март со воен нервен агенс произведен во Русија.

Трамп Труењето на агентот  звучи како Русите да се виновни

Трамп: Труењето на агентот - звучи како Русите да се виновни

пред 5 дена - Сител - Свет

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави денеска дека „звучи“ како Русија да е одговорна за труењето на поранешниот шпион Сергеј Скрипал и неговата ќерка во Британија додавајќи дека за тоа ќе разговара со британската премиерка Тереза Меј.

Руско МНР Британските закани во врска со труењето на поранешниот шпион нема да останат без одговор

Руско МНР: Британските закани во врска со труењето на поранешниот шпион нема да останат без одговор

пред 5 дена - Сител - Свет

– Заканите од Велика Британија за санкции кон Русија поради труење на поранешниот шпион Сергеј Скрипал, нема да останат без одговор, соопшти денеска руското Министерство за надворешни работи.

Трамп Труењето на агентот  звучи како Русите да се виновни

Трамп: Труењето на агентот - звучи како Русите да се виновни

пред 5 дена - Алфа - Свет

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави денеска дека „звучи“ како Русија да е одговорна за труењето на поранешниот шпион Сергеј Скрипал и неговата ќерка во Британија додавајќи дека за тоа ќе разговара со британската премиерка Тереза Меј.

Русија со жестока реакција на обвинувањата од Британија

Русија со жестока реакција на обвинувањата од Британија

пред 5 дена - Канал 5 - Свет

Москва упати силен протест до Британската амбасадорка во Русија , Лора Бристоу , со наводи дека се неосновани тврдењата за руска вмешаност во труењето на екс двојниот шпион , Сергеј Скрипал .

Трамп Труењето на агентот  звучи како Русите да се виновни

Трамп: Труењето на агентот – звучи како Русите да се виновни

пред 5 дена - +Инфо - Свет

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави денеска дека „звучи“ како Русија да е одговорна за труењето на поранешниот шпион Сергеј Скрипал и неговата ќерка во Британија додавајќи дека за тоа ќе разговара со британската премиерка Тереза Меј.

Руско МНР Британските закани во врска со труењето на поранешниот шпион нема да останат без одговор

Руско МНР: Британските закани во врска со труењето на поранешниот шпион нема да останат без одговор

пред 5 дена - Алфа - Свет

Заканите од Велика Британија за санкции кон Русија поради труење на поранешниот шпион Сергеј Скрипал, нема да останат без одговор, соопшти денеска руското Министерство за надворешни работи.

БРИТАНСКИ ТЕЛЕГРАФ Истрагата за отруениот Скрипаљ води до Хилари Клинтон а не до Кремељ

БРИТАНСКИ ТЕЛЕГРАФ: Истрагата за отруениот Скрипаљ води до Хилари Клинтон, а не до Кремељ!

пред 5 дена - Infomax - Свет

Британскиот телеграф открива дека Сергеј Скрипаљ бил поврзан со Кристофер Стил, авторот на досието против Трамп и бртинскиот шпиун поврзан со групата Фјужн ЏПС, што значи директо поврзан со Демократскиот национален конгрес и Хилари Клинтон во САД.

Руско МНР Британските закани во врска со труењето на поранешниот шпион нема да останат без одговор

Руско МНР: Британските закани во врска со труењето на поранешниот шпион нема да останат без одговор

пред 5 дена - Прес 24 - Свет

Заканите од Велика Британија за санкции кон Русија поради труење на поранешниот шпион Сергеј Скрипал, нема да останат без одговор, соопшти денеска руското Министерство за надворешни работи.

Времеплов
x