20
Челси на  Камп Ноу   Баварците на излет во Истанбул

Челси на „Камп Ноу“, Баварците на излет во Истанбул

пред 3 дена - Денар - Спорт

Барселона и Челси вечерва на „Камп Ноу“ ќе го одиграат осминафиналниот реванш во Лигата на шампионите. Барселона е поблиску до пласман меѓу најдобрите осум во Европа бидејќи во Лондон одигра 1:1.

Алба  Челзи ќе се обиде да игра со Барселона  како и на првиот натпревар

Алба: Челзи ќе се обиде да игра со Барселона, како и на првиот натпревар

пред 3 дена - Канал 5 - Фудбал

- Очекуваме Челзи да игра на истиот начин како и на првата средба. Тие внимателно ќе се брната и ќе се обидат од противнапади да го загрозат нашиот гол.

Челси на  Ноу Камп   Баварците на излет во Истанбул

Челси на „Ноу Камп“, Баварците на излет во Истанбул

пред 3 дена - Top Sport - Фудбал

Барселона и Челси вечерва на „Ноу камп“ ќе го одиграа осмина-финалниот реванш во Лигата на шампионите. Барселона е поблиску до пласман меѓу најдобрите осум во Европа, бидејќи во Лондон одигра 1:1.

Валверде  Од Иниеста зависи дали ќе настапи

Валверде: Од Иниеста зависи дали ќе настапи

пред 3 дена - Денар - Спорт

Тренерот на фудбалерите на Барселона, Ернесто Валверде, во пресрет на осминафиналниот реванш против Челси во Лигата на шампионите, рекол дека не е сигурен дали Андрес Иниеста ќе биде подготвен за овој натпревар.

Валверде  Иниеста ќе реши дали ќе игра

Валверде: Иниеста ќе реши дали ќе игра

пред 3 дена - Top Sport - Фудбал

Тренерот на фудбалерите на Барселона, Ернесто Валверде, во пресрет на осминафиналниот реванш против Челси во Лигата на шампионите, рекол дека не е сигурен дали Андрес Иниеста ќе биде подготвен за овој натпревар.

Конте направи искрена споредба меѓу Азар и Иниеста и воочи една голема разлика

Конте направи искрена споредба меѓу Азар и Иниеста и воочи една голема разлика

пред 4 дена - Дерби - Фудбал

Антонио Конте на денешната прес-конференција потенцираше дека неговиот тим ќе мора да одигра перфектен меч на „Камп Ноу“...

Валверде и Бускетс го идентификуваа најопасниот играч на Челси пред реваншот на  Камп Ноу

Валверде и Бускетс го идентификуваа најопасниот играч на Челси пред реваншот на „Камп Ноу“

пред 4 дена - Дерби - Ракомет

Барселона утре го пречекува Челси во реваншот од осминафиналето на Лигата на шампиони, откако првиот меч на „Стемфорд Бриџ“ заврши без победник 1:1.

Иниеста подготвен за дуелот со Челзи

Иниеста подготвен за дуелот со Челзи

пред 5 дена - Алфа - Спорт

Во пресрет на реванш мечот од осминафиналето во Лигата на шампионите, тренерот на Барселона ќе може да смета на капитенот.

Иниеста подготвен за Челзи

Иниеста подготвен за Челзи

пред 5 дена - Кајгана - Фудбал

Капитенот на Барселона, Андрес Иниеста, кој беше неизвесен за мечот со Челзи поради повреда, сега повторно тренира и е во конкуренција за  тимот.

Времеплов
x