20
Јубилеен 100 ти трипл дабл на Расел Вестбрук

Јубилеен 100-ти „трипл-дабл“ на Расел Вестбрук

пред 4 дена - Сител - Кошарка

Расел Вестбрук повторно се впиша во историја во НБА лигата. Кошаркарот на Оклахома Тандерс, стана четвртиот играч во историјата на НБА лигата кој во кариерата остварил најмалку 100 „трипл-дабл“ учиноци.

Продолжува триумфалната низа на Торонто 100 трипл дабл на Вестбрук

Продолжува триумфалната низа на Торонто, 100. трипл-дабл на Вестбрук

пред 4 дена - Алфа - Спорт

Во НБА лигата одиграни се 11 натпревари. Лидерот на Истокот, Торонто го совлада Бруклин со совлада Бруклин со 116:102 и ја забележа осмата последователна победа.

НБА 100 ти трипл дабл за Вестбрук

НБА: 100-ти трипл-дабл за Вестбрук

пред 4 дена - Сител - Кошарка

Спорт Вестрбрук влезе во одбраното друштво, личен рекорд за Леброн (Видео) Фаворитите беа успешни против опонентите на единаесетте одиграни натпревари во НБА лигата.

Вестрбрук дојде до 100 тиот трипл дабл Леброн со личен рекорд

Вестрбрук дојде до 100-тиот трипл-дабл, Леброн со личен рекорд

пред 4 дена - Денар - Спорт

Фаворитите беа успешни против опонентите на единаесетте одиграни натпревари во НБА-лигата. Ноќта преку Атлантикот ја обележа Расел Вестбрук, кој го забележа 100.

100  трипл дабл на Вестбрук за победа против Атланта

100. ,,трипл дабл” на Вестбрук за победа против Атланта

пред 4 дена - Дерби - Кошарка

Оклахома успеа да го победи тимот на Атланта со резултат од 119:107, меѓутоа резултатот беше во втор план поради ефектот на Расел Вестбрук кој го постигна својот 100.

Вестрбрук влезе во одбраното друштво личен рекорд за Леброн

Вестрбрук влезе во одбраното друштво, личен рекорд за Леброн

пред 4 дена - Вечер - Спорт

" alt= Фаворитите беа успешни против опонентите на единаесетте одиграни натпревари во НБА лигата. Ноќта преку Атлантикот ја обележа Расел Вестбрук кој го забележа 100.

Вестрбрук влезе во одбраното друштво личен рекорд за Леброн

Вестрбрук влезе во одбраното друштво, личен рекорд за Леброн

пред 4 дена - Top Sport - Кошарка

Фаворитите беа успешни против опонентите на единаесетте одиграни натпревари во НБА лигата. Ноќта преку Атлантикот ја обележа Расел Вестбрук кој го забележа 100.

Вестбрук стигна до 100 трипл дабл

Вестбрук стигна до 100. трипл-дабл

пред 4 дена - Канал 5 - Кошарка

Вестбрук натпреварот го заврши со 32 поени, 12 скока и 12 асистенции и  заедно со Кармело Ентони беа најзаслужните за триумфот на Оклахома со 119:107.

Вестбрук само четврти играч во историјата на НБА со 100 трипл дабл

Вестбрук само четврти играч во историјата на НБА со 100. трипл-дабл

пред 4 дена - Sportmedia - Кошарка

Ѕвездата на Оклахома влезе во друштво на легендарните Оскар Робертсон, Меџик Џонсон и Џејсон Кид, кои ја надминале бројката од 100 вакви остварувања Расел Вестбрук утрово влезе во историјата на НБА лигата.

Вестбрук стигна до 100 трипл дабл

Вестбрук стигна до 100. трипл-дабл

пред 4 дена - Идивиди - Кошарка

Кошаркарот на Оклахома Сити, Расел Вестбрук ноќеска на гостувањето кај Атланта го оствари стотиот трипл-дабл во неговата НБА кариера.

Вестбрук стигна до 100 трипл дабл

Вестбрук стигна до 100. трипл-дабл

пред 4 дена - A1on - Кошарка

Кошаркарот на Оклахома Сити, Расел Вестбрук ноќеска на гостувањето кај Атланта го оствари стотиот трипл-дабл во неговата НБА кариера.

НБА Вестбрук стигна до стоттиот трипл дабл во кариерата

НБА: Вестбрук стигна до стоттиот трипл-дабл во кариерата

пред 4 дена - Кајгана - Кошарка

Лидерот на тимот на Оклахома Сити Тандер, Расел Вестбрук, синоќа ги престигна легендарните Вилт Чемберлејн и Оскар Робертсон и дојде до бројката од 100 трипл-дабл учиноци во кариерата, предводејќи го неговиот тим до нова победа.

НБА Вестбрук стигна до 100 от трипл дабл во кариерата

НБА: Вестбрук стигна до 100-от трипл-дабл во кариерата

пред 4 дена - Кајгана - Кошарка

Лидерот на тимот на Оклахома Сити Тандер, Расел Вестбрук, синоќа ги престигна легендарните Вилт Чемберлејн и Оскар Робертсон и дојде до бројката од 100 трипл-дабл учиноци во кариерата, предводејќи го неговиот тим до нова победа.

ЛА Лејкерс го совлада Кливленд Индијана славеше во Бостон

ЛА Лејкерс го совлада Кливленд, Индијана славеше во Бостон

пред 6 дена - Алфа - Спорт

Во НБА лигата одиграни се осум натпревари. Лос Анџелес Лејкерс го совлада Кливленд со 127:113 и на противникот му го нанесе вториот последователен пораз.

Времеплов
x