20
ЕХФ ги потврди термините за четврт финалето во ракометната ЛШ

ЕХФ ги потврди термините за четврт-финалето во ракометната ЛШ

пред 4 дена - Канал 5 - Ракомет

Екипата на Вардар се среќава со тимот на Митјиланд од Данска. Првиот го играат на гостински терен на 6 април (петок) во 19 часот.

ЕХФ ги потврди термините за четврт финалето во ракометната ЛШ

ЕХФ ги потврди термините за четврт-финалето во ракометната ЛШ

пред 4 дена - A1on - Ракомет

Европската ракометна федерација ги одреди термините и саатниците за четврт-финалните натпревари од Лигата на шампионите. Екипата на Вардар се среќава со тимот на Митјиланд од Данска.

Вардарки на домашен терен ќе го заверуваат пласманот на Ф4 во Будимпешта

Вардарки на домашен терен ќе го заверуваат пласманот на Ф4 во Будимпешта

пред 4 дена - Дерби - Ракомет

ЖРК Вардар за свој противник во четвртфиналето во Лигата на шампионите ќе го има данскиот тим Митјиланд, а денеска нашиот...

Потврдени термините за четврт-финалето во ЛШ

пред 4 дена - ЖРК Вардар - Ракомет

Европската ракометна федерација во соработка со клубовите и ТВ куќи ги одреди термините и саатниците за четврт-финалните натпревари од лигата на шампионите.

Вардарки го имаат најдобриот напад во Европа

Вардарки го имаат најдобриот напад во Европа

пред 4 дена - Sportmedia - Ракомет

„Црвено-црните“ девојки се единствени кои ја имаат надминато границата од 300 дадени голови во главната фаза Во четвртфиналето од Лигата на шампионите ЖРК Вардар ќе влезе како како тим со најдобар напад во Европа.

Три вардарки во изборите на ЕХФ

Три вардарки во изборите на ЕХФ

пред 6 дена - Сител - Ракомет

Вардар го победи Будуќност (30:25) во Подгорица и на првото место ја заврши главната групна фаза во Лигата на шампионките, а три од ракометарките на македонскиот шампион се најдоа во изборите на ЕХВ ТВ за најубави одбрани и голови.

Викенд на вардарки  Пенезиќ  Лакрабер  Суслина   блескаат

Викенд на вардарки: Пенезиќ, Лакрабер, Суслина – блескаат

пред 6 дена - Македонски Спорт - Ракомет

„Ѕвезда“ на колото, најдобар гол и најдобра одбрана имаат „црвено-црните“ по последното коло од главната фаза ЖРК Вардар...

Три вардарки во изборите на ЕХФ

Три вардарки во изборите на ЕХФ

пред 6 дена - Канал 5 - Ракомет

Голманот Ина Суслина со двојната интервенција се најде на петтото место. ТОП 5 одбраните од 10. коло на ЛШ може да ги видите овде.

Главната фаза ја завршивме со стил - Пенезиќ, Суслина и Лакрабер во TOП изборите на ЕХФ на колото

пред 6 дена - ЖРК Вардар - Ракомет

Очекувано ракометарките на Вардар ги завршија натпреварите од Главната фаза на лигата на шампионите како првопласирани. На последниот меч гостувавме во Подгорица и го победивме Будуќност со 30-25.

Лакрабер со погодокот во ТОП 5 мајстории на колото  Пенезиќ во ТОП 3 ѕвезди на колото

Лакрабер со погодокот во ТОП 5 мајстории на колото, Пенезиќ во ТОП 3 ѕвезди на колото

пред 6 дена - Дерби - Ракомет

ЖРК Вардар без проблеми на гости го победи тимот на Будуќност со 25:30,а благодарение на играта на ,,црвено-црните” , ЕХФ ја смести мајсторијата на Лакрабер во најдобрите пет голови  во колото во Лигата на шампионите.

Три вардарки во изборите на ЕХФ

Три вардарки во изборите на ЕХФ

пред 6 дена - A1on - Ракомет

Вардар го победи Будуќност (30:25) во Подгорица и на првото место ја заврши главната групна фаза во Лигата на шампионките, а три од ракометарките на македонскиот шампион се најдоа во изборите на ЕХВ ТВ за најубави одбрани и голови.

Суслина со нејзината двојна одбрана во ТОП 5 одбрани на колото во Лигата на шампиони

Суслина со нејзината двојна одбрана во ТОП 5 одбрани на колото во Лигата на шампиони

пред 6 дена - Дерби - Ракомет

Ракометарките на Вардар извојуваа победа на гостувањето во Црна Гора кај Будуќност со резултат од 30:25 во последниот меч од главната фаза во ЛШ.

Суслина како старо вино  незапирливата Лакрабер и  ѕвездената  Пенезиќ

Суслина како старо вино, незапирливата Лакрабер и „ѕвездената“ Пенезиќ

пред 6 дена - Sportmedia - Ракомет

ЖРК Вардар е на два чекори до пласман на фајнл-форот во Будимпешта. Македонскиот шампион главната фаза ја заврши на првото место на табелата, а во четвртфиналето силите ќе ги одмери одново со Митјиланд.

Вардарки за краток период испишаа историја во Лигата на шампионките  Влегоа во топ 10 екипи на сите времиња

Вардарки за краток период испишаа историја во Лигата на шампионките: Влегоа во топ 10 екипи на сите времиња

пред 6 дена - Дерби - Ракомет

ЖРК Вардар за краток период успеа да испише историја во европскиот клупски ракомет. Откако се одиграа натпревари од главната фаза, ,,црвено-црните” девојки успеаа да влезат во Топ 10 екипи на сите времиња во Лигата на шампионките.

Вардар со нов успех: Во Топ-10 најдобри екипи во ЛШ на сите времиња

пред 6 дена - ЖРК Вардар - Ракомет

За само пет години играње во лигата на шампионите нашите девојки поставија нов клупски но и рекорд на Македонија - станаа најуспешна екипа во лигата на шампионите.

Времеплов
x