20
Судењето за Монструм повторно одложено  бурна реакција на роднините на убиените момчиња

Судењето за „Монструм“ повторно одложено - бурна реакција на роднините на убиените момчиња

пред 4 дена - Сител - Македонија

Embedded video for Судењето за „Монструм“ повторно одложено - бурна реакција на роднините на убиените момчиња Специјалното Јавно обвинителство одлучува дали е надлежно за случајот „Монструм“.

СЈО го доби на разгледување случајот Монструм  се чека одлука за превземање

СЈО го доби на разгледување случајот „Монструм”, се чека одлука за превземање

пред 4 дена - 24 вести - Македонија

Продолжува политичкит пазар со судбината на нашите деца кои шест години скапуваат во земја! Имате ли душа судија, имате ли...

Родителите на убиените деца до судијата  нашите деца умреа а вие купувате време

Родителите на убиените деца до судијата - нашите деца умреа, а вие купувате време

пред 4 дена - Алфа - Македонија

Политичките партии се пазарат со крв на деца. Сега се тврди дека „Опелот“ е на МВР и дека има паднат телефон на висок функционер...

СЈО го доби Монструм  ќе ја открие ли вистината

СЈО го доби „Монструм“, ќе ја открие ли вистината?!

пред 4 дена - Бриф - Македонија

Специјалното јавно обвинителство го доби предметот „Монструм“ и има осум дена рок да испита дали случајот може да биде во негова надлежност.

СЈО го бара Монструм  судењето одложено за 17 април

СЈО го бара „Монструм“, судењето одложено за 17 април

пред 4 дена - Канал 5 - Македонија

„До кога ќе се купува време, ова е политички пазар судија. Нашите деца шест години скапуваат во гроб, имате ли диша судија,...

СЈО ГО ПРЕВЗЕМА МОНСТРУМ  Договореното ослободување на осудените од Монструм ќе оди преку СЈО

СЈО ГО ПРЕВЗЕМА „МОНСТРУМ“: Договореното ослободување на осудените од „Монструм“ ќе оди преку СЈО?

пред 4 дена - Infomax - Македонија

Катица Јанева го побара и доби на разгледување случајот „Монструм“ од обвинителството за организиран криминал и корупција, објави Алсат-М телевизија.

СЈО ги доби списите од Монструм  судењето одложено за 17 ти април

СЈО ги доби списите од „Монструм“, судењето одложено за 17-ти април

пред 4 дена - МТВ 1 - Македонија

Специјалното јавно обвинителство ги побара и во понеделникот ги добило списите од случајот „Монструм“ за петкратното убиство кај Смилковско Езеро.

СЈО ги презема случаите Монструм и Шпион

СЈО ги презема случаите „Монструм“ и „Шпион“

пред 4 дена - Судство - Хроника

Освен, за „Монструм“, Специјалното јавно обвинителство ќе го преземе и предметот „Шпион“, за обвинетиот новинар Зоран Божиновски.

 Нашите деца скапуваат во гроб Oва е политички пазар   му се обратија родителите на убиените момчиња кај Смилковско на судијата

„Нашите деца скапуваат во гроб! Oва е политички пазар!“ - му се обратија родителите на убиените момчиња кај Смилковско на судијата

пред 4 дена - Вечер - Македонија

Жестока расправа полна со емоции од страна на родителите на убиените момчиња кај Смилковското езеро предизвика денешното...

 Нашите деца скапуваат во гроб имате ли душа судија  oдложено судењето за Монструм

„Нашите деца скапуваат во гроб, имате ли душа судија” – oдложено судењето за Монструм

пред 4 дена - MK News - Македонија

Во Кривичниот суд денеска требаше да се одржи рочиште за случајот „Монструм“ против обвинетите за петкратното убиство кај Смилковското езеро во Скопје на 12 април 2012 година.

 Нашите деца скапуваат во гроб Oва е политички пазар   му се обратија родителите на убиените момчиња кај Смилковско на судијата

„Нашите деца скапуваат во гроб! Oва е политички пазар!“ - му се обратија родителите на убиените момчиња кај Смилковско на судијата

пред 4 дена - Весник - Македонија

Жестока расправа полна со емоции од страна на родителите на убиените момчиња кај Смилковското езеро предизвика денешното...

ОДЛОЖЕНО СУДЕЊЕТО ЗА МОНСТРУМ Нашите деца скапуваат во гроб имате ли душа судијо

ОДЛОЖЕНО СУДЕЊЕТО ЗА МОНСТРУМ:„Нашите деца скапуваат во гроб, имате ли душа судијо“

пред 4 дена - Infomax - Македонија

Во Кривичниот суд денеска требаше да се одржи рочиште за случајот „Монструм“ против обвинетите за петкратното убиство кај Смилковското езеро во Скопје на 12 април 2012 година.

СВИРЕПИ УБИЈЦИ СЛОБОДНИ НЕВИНИ ЛУЃЕ СЕ МАЛТРЕТИРААТ Како Заев ја замислува правната држава

СВИРЕПИ УБИЈЦИ СЛОБОДНИ, НЕВИНИ ЛУЃЕ СЕ МАЛТРЕТИРААТ: Како Заев ја замислува правната држава!

пред 4 дена - Infomax - Македонија

Судењето за случајот „Монструм“ денеска беше одложено за 17 април, бидејќи Специјалното јавно обвинителство побарало да го преземе предметот „Монструм“, за кој денеска беше закажано рочиште во Кривичниот суд.

ДРАМА ВО СУДНИЦАТА  Нашите деца скапуваат во гроб имате ли душа судијо  oдложено судењето за Монструм

ДРАМА ВО СУДНИЦАТА: „Нашите деца скапуваат во гроб, имате ли душа судијо“ – oдложено судењето за Монструм!

пред 4 дена - Infomax - Македонија

-До кога ќе се купува време, ова е политички пазар судија, нашите деца шест години скапуваат во гроб, имате ли душа судијо, имате ли деца – беа само дел од негодувањата кои родителите ги упатија до судијата Огнен Ставрев.

 Нашите деца скапуваат во гроб имате ли душа судија  oдложено судењето за Монструм

„Нашите деца скапуваат во гроб, имате ли душа судија" - oдложено судењето за Монструм

пред 4 дена - Сител - Македонија

Во Кривичниот суд денеска требаше да се одржи рочиште за случајот „Монструм“ против обвинетите за петкратното убиство кај Смилковското езеро во Скопје на 12 април 2012 година.

Предметот Монструм пратен во СЈО

Предметот „Монструм“ пратен во СЈО

пред 4 дена - Вечер - Македонија

Судењето за случајот „Монструм“ кое почна од почеток, денеска вторпат беше одложено поради тоа што во судот не дојде јавен обвинител.

Предметот Монструм пратен во СЈО

Предметот „Монструм“ пратен во СЈО

пред 4 дена - Весник - Македонија

Судењето за случајот „Монструм“ кое почна од почеток, денеска вторпат беше одложено поради тоа што во судот не дојде јавен обвинител.

 Децата ни скапуваат во гроб имате ли душа  бурни реакции од родителите за случајот Монструм

„Децата ни скапуваат во гроб, имате ли душа" - бурни реакции од родителите, за случајот “Монструм”

пред 4 дена - Скопје Инфо - Без катеторија

Во Кривичниот суд денеска требаше да се одржи рочиште за случајот „Монструм“ против обвинетите за петкратното убиство кај Смилковското езеро во Скопје на 12 април 2012 година .

СЈО го бара Монструм  судењето одложено за 17 април

СЈО го бара „Монструм“, судењето одложено за 17 април

пред 4 дена - Сител - Македонија

Специјалното јавно обвинителство побарало да го преземе предметот „Монструм“, за кој денеска беше закажано рочиште во Кривичниот суд.

Рочиште за случајот Монструм во Кривичен суд

Рочиште за случајот „Монструм“ во Кривичен суд

пред 4 дена - МТВ 1 - Македонија

Во Кривичниот суд треба да се одржи рочиште за случајот „Монструм“ против обвинетите за петкратното убиство кај Смилковското Езеро во Скопје на 12 април 2012 година.

СЈО го разгледува Монструм  семејствата прашуваат за паднат телефон на разузнавач

СЈО го разгледува „Монструм“, семејствата прашуваат за паднат телефон на разузнавач

пред 4 дена - +Инфо - Македонија

Рочиштето за случајот „Монструм“ повторно е одложено, на него не се појави обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција.

 Децата ни скапуваат во гроб имате ли душа  СЈО го побара Монструм бурни реакции кај родителите

„Децата ни скапуваат во гроб, имате ли душа" - СЈО го побара Монструм, бурни реакции кај родителите

пред 4 дена - Прес 24 - Хроника

Во Кривичниот суд денеска требаше да се одржи рочиште за случајот „Монструм“ против обвинетите за петкратното убиство кај Смилковското езеро во Скопје на 12 април 2012 година.

СЈО го бара Монструм  судењето одложено за 17 април

СЈО го бара „Монструм“, судењето одложено за 17 април

пред 4 дена - Канал 5 - Македонија

Судењето, како што беше посочено, е одложено поради недоаѓање на јавен обвинител, а според судијата причината можеби е поради тоа што СЈО пред два дена поднело барање за преземање на предметот „Монструм“ кое вчера им било доставено.

Продолжува судењето за Монструм  обвинетите треба да кажат дали се чувствуваат виновни

Продолжува судењето за „Монструм“, обвинетите треба да кажат дали се чувствуваат виновни

пред 4 дена - Вечер - Македонија

Продолжува судењето за предметот „Монструм“ чија постапка почна од почеток, а обвинетите треба да кажат дали се чувствуваат виновни.

Продолжува судењето за Монструм  обвинетите треба да кажат дали се чувствуваат виновни

Продолжува судењето за „Монструм“, обвинетите треба да кажат дали се чувствуваат виновни

пред 4 дена - Весник - Македонија

Продолжува судењето за предметот „Монструм“ чија постапка почна од почеток, а обвинетите треба да кажат дали се чувствуваат виновни.

НОВА дознава СЈО ги презема случаите Монструм и Шпион

НОВА дознава: СЈО ги презема случаите „Монструм“ и „Шпион“

пред 4 дена - Нова ТВ - Македонија

Специјалното јавно обвинителство ќе го преземе случајот „Монструм“, дознава НОВА. Од СЈО, го побарале предметот од судот и тој им бил доставен вчера.

СЈО го бара Монструм

СЈО го бара „Монструм“

пред 4 дена - Бриф - Македонија

Специјалното јавно обвинителство побарало да го преземе предметот „Монструм“, за кој денеска беше закажано рочиште во Кривичниот суд.

СЈО го бара Монструм  судењето одложено за 17 април

СЈО го бара „Монструм“, судењето одложено за 17. април

пред 4 дена - еМАГАЗИН - Македонија

Специјалното јавно обвинителство побарало да го преземе предметот „Монструм“, за кој денеска беше закажано рочиште во Кривичниот суд.

СЈО за осум дена ќе каже дали Монструм е нивен предмет

СЈО за осум дена ќе каже дали „Монструм“ е нивен предмет

пред 4 дена - Судство - Македонија

Доколку СЈО одлучи дека не е надлежно, овој предмет повторно ќе му биде вратен на Основното јавно обвинителство на Македонија.

Обвинетите за масакрот кај Смилковци денеска на судење

Обвинетите за масакрот кај Смилковци денеска на судење

пред 4 дена - Сител - Македонија

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржи рочиште за случајот „Монструм“ против обвинетите за петкратното убиство кај Смилковското езеро во Скопје на 12 април 2012 година.

Времеплов
x