20
Пелистер со предност пред реваншот

Пелистер со предност пред реваншот

пред 4 дена - Алфа - Спорт

Одиграни се првите полуфинални дуели во фудбалскиот Куп на Македонија. Бранителот на трофејот Пелистер успеа да ја совлада Академија Пандев со 2:1.

Костов Задоволен сум од овие 1 1

Костов: Задоволен сум од овие 1:1

пред 4 дена - Македонски Спорт - Фудбал

*„Во тврд меч со многу борба и дисциплина од двете страни, ние успеавме на гости да дојдеме до резултат кој е отворен за реваншот“ вели стратегот на Ренова Ренова она што го сакаше по првиот меч во 1/2 финалето во Купот со Шкендија и го доби.

Цуцули Ништо страшно се ќе се решава во реваншот

Цуцули: Ништо страшно, се ќе се решава во реваншот

пред 4 дена - Македонски Спорт - Фудбал

*„Посакувавме подобар реузултат но Ренова воопшто не е наивен противник“ вели капитенот на Шкендија по првите 90. минути...

Куп на Македонија Пелистер со пресврт до победа против Академија Пандев Шкендија ремизираше со Ренова

Куп на Македонија: Пелистер со пресврт до победа против Академија Пандев, Шкендија ремизираше со Ренова

пред 4 дена - A1on - Фудбал

Попладнево беа одиграни првите полуфинални натпревари на фудбалскиот Куп на Македонија. Фудбалерите на Пелистер во Битола го совлада составот на Академија Пандев со 2:1 со пресврт.

Пелистер со пресврт до победа над Академија Пандев реми на Шкендија и Ренова

Пелистер со пресврт до победа над Академија Пандев, реми на Шкендија и Ренова

пред 4 дена - 24 фудбал - Фудбал

Пелистер ја доби првата пресметка со Академија Пандев, домаќините со пресврт во вториот дел славеа со 2-1, Шкендија и Ренова одиграа нерешено 1-1 Финалистите во Купот на Македонија ќе бидат познати на 11.

КУП Тетовци со реми  Пелистер со пресврт до предност

КУП: Тетовци со „реми“, Пелистер со пресврт до предност

пред 4 дена - Македонски Спорт - Фудбал

Под Шара Ренова дојде до водство кое беше анулирано уште во првиот дел преку Емини. Под Тумбе Кафе, пак, Атанасов донесе...

Пелистер со пресврт до победа против Академија Пандев Шкендија ремизираше со Ренова

Пелистер со пресврт до победа против Академија Пандев, Шкендија ремизираше со Ренова

пред 4 дена - Канал 5 - Фудбал

Фудбалерите на Пелистер во Битола го совлада составот на Академија Пандев со 2:1 со пресврт. Гостите од Струмица поведоа во 31-та минута со голот на Атанасов.

Ренова не се даде против Шкендија Пелистер со доцна победа

Ренова не се „даде“ против Шкендија, Пелистер со „доцна“ победа

пред 4 дена - Top Sport - Фудбал

Пелистер во финишот на натпреварот стигнаа до 2:1 победа над Академија Пандев во првото полуфинале на Купот на Македонија, додека Шкендија и Ренова одиграа 1:1 во цврст натпревар.

Пелистер со пресврт ја победи Академија Пандев а Шкендија и Ренова одиграа без победник

Пелистер со пресврт ја победи Академија Пандев, а Шкендија и Ренова одиграа без победник

пред 4 дена - Сител - Фудбал

Попладнево во Битола и Тетово беа одиграни  првите полуфинални натпревари на фудбалскиот Куп на Македонија. Бранителот на трофејот битолски Пелистер со пресврт во вториот дел го совлада составот на Академија Пандев со 2-1.

Тврд гипс за Шкендија Пелистер го најде рецептот за победа против Академија Пандев

Тврд гипс за Шкендија, Пелистер го најде рецептот за победа против Академија Пандев

пред 4 дена - Sportmedia - Фудбал

Ренова приреди изненадување против Шкендија и има одлични, 1:1 за реваншот во полуфиналето на националниот куп на Македонија,...

Куп на Македонија  Гипсарите покажаа заби против Шкендија Пелистер обезбеди победа во 90 минута

Куп на Македонија: „Гипсарите“ покажаа заби против Шкендија, Пелистер обезбеди победа во 90. минута

пред 4 дена - Дерби - Фудбал

Шкендија важи за апсолутен фаворит за титулата во Купот на Македонија откако во четвртфиналето го совлада Вардар, но ова...

Пелистер нема дерман од Академците на Пандев

Пелистер нема дерман од Академците на Пандев

пред 4 дена - Sportmedia - Фудбал

Академија Пандев и на третиот меѓусебен меч со Пелистер потврди дека е незгоден противник за битолчани и води со 1:0 по првиот...

КУП Полуфинални дуели во Тетово и Битола

КУП: Полуфинални дуели во Тетово и Битола

пред 4 дена - Сител - Фудбал

Попладнево во 14ч се играат првите полуфинални дуели од националниот куп на Македонија. Во Тетово за влез во финалето ќе се борат Шкендија и Ренова додека во Битола бранителот на купот Пелистер го пречекува тимот на А.

Полуфинале Шкендија го посакува и пехарот во Купот но и Ренова има свои амбиции бранителот Пелистер против Академија Пандев

Полуфинале: Шкендија го посакува и пехарот во Купот, но и Ренова има свои амбиции, бранителот Пелистер против Академија Пандев

пред 4 дена - 24 фудбал - Фудбал

Денеска се играат првите натпревари од полуфиналната рунда во националниот куп. Шкендија – Ренова, Пелистер – Академија Пандев, ова се двете полуфинални пресметки, први во купот на Македонија кои денес ќе се одиграат во терминот од 14 часот.

Трета среќа за Пелистер или хет трик за Академија Пандев Ренова бара чаре за десетката на Шкендија

Трета среќа за Пелистер, или хет-трик за Академија Пандев, Ренова бара чаре за десетката на Шкендија

пред 4 дена - Sportmedia - Фудбал

Бранителот на трофејот во националниот куп на Македонија, Пелистер ќе има тешка задача против незгодната за нив екипа на Академија Пандев во првото полуфинале, денеска од 14 часот.

Шкендија во атак на своето петто Куп финале

Шкендија во атак на своето петто Куп финале

пред 5 дена - Македонски Спорт - Фудбал

Утре (14 Ч) во Тетово, Шкендија и Ренова ќе го одиграат својот прв полуфинален меч од Купот на Македонија Откако си ја заврши работата околу титулата во првенството, Шкендија го посакува и пехарот во Купот на Македонија.

Времеплов
x