20
Почина најпознатиот теоретски физичар и космолог Стивен Хокинг

Почина најпознатиот теоретски физичар и космолог Стивен Хокинг

пред 4 дена - 24 вести - Свет

Најпознатиот теоретски физичар и космолог на 21 век, Стивен Хокинг почина утрово на 76 годишна возраст во неговиот дом во Кембриџ, објави неговото семјство.

Почина Стивен Хокинг Генијалниот ум на теориската физика

Почина Стивен Хокинг- Генијалниот ум на теориската физика

пред 4 дена - Сител - Свет

Мојата цел е едноставна, а подразбира целосно разбирање на универзумот, таков каков што е и зошто воопшто постои, истакнуваше англискиот и светски познат теориски физичар Стивен Хокинг, кој денеска почина на 77 години во својата куќа во Кембриџ.

Почина Стивен Хокинг

Почина Стивен Хокинг

пред 4 дена - 24 вести - Свет

Најпознатиот теоретски физичар и космолог на 21 век, Стивен Хокинг почина утрово на 76 годишна возраст во неговиот дом во Кембриџ, објави неговото семјство.

Љубовната приказна на Стивен Хокинг Во нашиот брак секогаш бевме четворица

Љубовната приказна на Стивен Хокинг: Во нашиот брак секогаш бевме четворица

пред 4 дена - Канал 5 - Живот

Неговата поранешна сопруга Џејн имаше дијаметрално спротивен коментар: Му требаа повеќе емоции. И тие две реченици за филмот кој на Еди Редмеј му донесоа оскар најдобро го одсликува нивниот брак кој завршил со развод во 1995 година.

Извонредниот живот на Стивен Хокинг низ фотографии

Извонредниот живот на Стивен Хокинг низ фотографии

пред 4 дена - Скопје24 - Скопје

Стивен Хокинг беше три во едно: еден од најголемите космолози и научници во светот, медицинско чудо и ликот што имаше најмали реални шански да стане суперѕвезда… а стана.

Еве како Стивен Хокинг ги надмудри лекарите а ова се неговите најголеми достигнувања

Еве како Стивен Хокинг ги надмудри лекарите, а ова се неговите најголеми достигнувања

пред 4 дена - USB - Техно

Познатиот британски физичар Стивен Хокинг почина на 76 години во својата куќа во Кембриџ, соопшти неговото семејство во раните утрински часови.

Прогнозирале дека ќе живее само неколку години Еве како Стивен Хокинг ги надмудрил лекарите а ова се неговите најголеми достигнувања

Прогнозирале дека ќе живее само неколку години: Еве како Стивен Хокинг ги надмудрил лекарите, а ова се неговите најголеми достигнувања

пред 4 дена - Весник - Живот

Познатиот британски физичар Стивен Хокинг умрел на 76 години во својата куќа во Кембриџ, соопштило неговото семејство во раните утрински часови.

Прогнозирале дека ќе живее само неколку години Еве како Стивен Хокинг ги надмудрил лекарите а ова се неговите најголеми достигнувања

Прогнозирале дека ќе живее само неколку години: Еве како Стивен Хокинг ги надмудрил лекарите, а ова се неговите најголеми достигнувања

пред 4 дена - Вечер - Живот

Познатиот британски физичар Стивен Хокинг умрел на 76 години во својата куќа во Кембриџ, соопштило неговото семејство во раните утрински часови.

Сопругата на Стивен Хокинг За сите беше генијалец за семејството тиранин

Сопругата на Стивен Хокинг: За сите беше генијалец, за семејството тиранин

пред 4 дена - MK News - Свет

Сопругата на генијалниот ум Стивен Хокинг кој на 76. годишна возраст почина мирно во својот дом, во едно интервју во 2014.

Зборувал за космосот и црните дупки но една работа за Хокинг останала мистерија

Зборувал за космосот и црните дупки, но една работа за Хокинг останала мистерија

пред 4 дена - Репортер - Живот

Физичарот кој почиина рано утрово на 76 годишна возраст Стивен Хокинг, ќе остане запаметен по големиот допринес во светот на науката, но и на самото човештво.

Сопругата на Стивен Хокинг За сите беше генијалец за семејството тиранин

Сопругата на Стивен Хокинг: За сите беше генијалец, за семејството тиранин

пред 4 дена - Бркај работа - Свет

Сопругата на генијалниот ум Стивен Хокинг кој на 76. годишна возраст почина мирно во својот дом, во едно интервју во 2014.

Стивен Хокинг генијален ум на модерното време

Стивен Хокинг- генијален ум на модерното време

пред 4 дена - МТВ 1 - Свет

„Револуционерен научник“ и „медицинско чудо“, се само дел од атрибутите кои му се припишуваат на генијалниот ум на модерното време Стивен Хокинг којшто почина на 76-годишна возраст.

Почина Стивен Хокинг  чудото на медицината

Почина Стивен Хокинг – чудото на медицината

пред 4 дена - Бркај работа - Свет

Стивен во животот има напишано неколку популарни научни книги и се сметаше за еден од најголемите научници на сите времиња.

Светот се збогува со Стивен Хокинг

Светот се збогува со Стивен Хокинг

пред 4 дена - MK News - Свет

Во јануари годинава, Стивен Хокинг наполни 76 години, а почина на 14 март, два месеца подоцна. Еден од најславните физичари на светот, Хокинг почина на ден  3/14, денот на Пи.

Извонредниот живот на Стивен Хокинг низ слики

Извонредниот живот на Стивен Хокинг, низ слики

пред 4 дена - 365 - Без катеторија

19 Споделувања Share Tweet Стивен Хокинг беше три во едно: еден од најголемите космолози и научници во светот, медицинско чудо, и ликот што имаше најмали реални шанси да стане суперзвезда.

Прогнозирале дека ќе живее само неколку години Еве како Стивен Хокинг ги надмудрил лекарите

Прогнозирале дека ќе живее само неколку години: Еве како Стивен Хокинг ги надмудрил лекарите

пред 4 дена - MK News - Свет

Познатиот британски физичар Стивен Хокинг умрел на 76 години во својата куќа во Кембриџ, соопштило неговото семејство во раните утрински часови.

Еди Редмејн за Хокинг Тој беше најзабавниот човек кој некогаш сум го запознал

Еди Редмејн за Хокинг: Тој беше најзабавниот човек кој некогаш сум го запознал

пред 4 дена - Кајгана - Живот

Холивудската ѕвезда Еди Редмејн, кој освои Оскар глумејќи го најпознатиот физичар на светот Стивен Хокинг во филмот „The theory of everything“, се збогуваше од „најзабавниот човек кој некогаш го сретнал“.

Седум интересни работи за Стивен Хокинг

Седум интересни работи за Стивен Хокинг

пред 4 дена - Пулс 24 - Сцена

Стивен Хокинг е еден од ретките генијалци кои доаѓаат на овој свет. Тој е креатор на голем број на теории. Поради неговата парализа, неговата енергија целосно ја пренасочил на истражувањето.

Кој беше Стивен Хокинг

Кој беше Стивен Хокинг?

пред 4 дена - Бизнис вести - Економија

Стивен Вилијам Хокинг бил роден на 8 јануари 1942 и е англиски теориски физичар и космолог чии научни книги и јавни појавувања го направија академски позната личност.

Почина Стивен Хокинг

Почина Стивен Хокинг

пред 4 дена - Радио МК - Сцена

Најпознатиот теоретски физичар и космолог на 21. век, Стивен Хокинг почина утрово на 76-годишна возраст во неговиот дом во Кембриџ, соопшти неговото семејство.

Прогнозирале дека ќе живее само неколку години Еве како Стивен Хокинг ги надмудрил лекарите а ова се неговите најголеми достигнувања

Прогнозирале дека ќе живее само неколку години: Еве како Стивен Хокинг ги надмудрил лекарите, а ова се неговите најголеми достигнувања

пред 4 дена - Сител - Живот

Познатиот британски физичар Стивен Хокинг умрел на 76 години во својата куќа во Кембриџ, соопштило неговото семејство во раните утрински часови.

7 интересни работи за Стивен Хокинг

7 интересни работи за Стивен Хокинг

пред 4 дена - Friday - Живот

Стивен Хокинг е еден од ретките генијалци кои доаѓаат на овој свет. Тој е креатор на голем број на теории. Поради неговата парализа, неговата енергија целосно ја пренасочил на истражувањето.

Стивен Хокинг за сите бил генијалец но за семејството тиранин

Стивен Хокинг за сите бил генијалец, но за семејството тиранин

пред 4 дена - Репортер - Без катеторија

Сопругата на генијалниот ум Стивен Хокинг кој на 76. годишна возраст почина мирно во својот дом, во едно интервју во 2014.

Генијот Стивен Хокинг  контроверзен и омилен

Генијот Стивен Хокинг - контроверзен и омилен

пред 4 дена - DW - Живот

Тој е еден од најпознатите физичари по Алберт Ајнштајн. Стивен Хокинг, врзан за инвалидска количка поради неизлечивата болест, за многумина беше најголемиот гениј на денешницата.

Сопругата на Стивен Хокинг За сите беше генијалец за семејството тиранин

Сопругата на Стивен Хокинг: За сите беше генијалец, за семејството тиранин

пред 4 дена - Весник - Живот

Сопругата на генијалниот ум Стивен Хокинг кој на 76. годишна возраст почина мирно во својот дом, во едно интервју во 2014.

Почина Стивен Хокинг еден од најголемите умови на денешнината

Почина Стивен Хокинг, еден од најголемите умови на денешнината

пред 4 дена - Алфа - Свет

Најпознатиот физичар на светот, професорот Стивен Хокинг почина на 77-годишна возраст во својот дом во Кембриџ, Велика Британија.

Почина светски познатиот физичар Стивен Хокинг

Почина светски познатиот физичар, Стивен Хокинг

пред 4 дена - МТВ 1 - Свет

Светски познатиот физичар Стивен Хокинг почина на 76 годишна возраст. Британецот, познат по своето дело за црните дупки и релативитетот починал мирно во својот дом во Кембриџ.

Сопругата на Стивен Хокинг За сите беше генијалец за семејството тиранин

Сопругата на Стивен Хокинг: За сите беше генијалец, за семејството тиранин

пред 4 дена - Вечер - Живот

Сопругата на генијалниот ум Стивен Хокинг кој на 76. годишна возраст почина мирно во својот дом, во едно интервју во 2014.

Почина Стивен Хокинг  чудото на медицината

Почина Стивен Хокинг – чудото на медицината

пред 4 дена - Весник - Свет

Стивен Хокинг, кој важеше за вистинско чудо на медицината, во раните утрински часови почина мирно во својот дом во Кембриџ.

Стивен Хокинг за сите би генијалец но за семејството тиранин

Стивен Хокинг за сите би генијалец, но за семејството тиранин

пред 4 дена - Репортер - Без катеторија

Сопругата на генијалниот ум Стивен Хокинг кој на 76. годишна возраст почина мирно во својот дом, во едно интервју во 2014.

Времеплов
x