20
Џафери Не отворив амандманска расправа врз основа на член од Деловникот

Џафери: Не отворив амандманска расправа врз основа на член од Деловникот

пред 4 дена - Весник - Македонија

Собранискиот спикер, Талат Џафери денеска изјави дека нема да дозволи да се повтори 24 декември и 27 април во Собранието на РМ, откако беше изгласан Законот за употреба на јазиците.

Џафери Не отворив амандманска расправа врз основа на член од Деловникот

Џафери: Не отворив амандманска расправа врз основа на член од Деловникот

пред 4 дена - Вечер - Македонија

Собранискиот спикер, Талат Џафери денеска изјави дека нема да дозволи да се повтори 24 декември и 27 април во Собранието на РМ, откако беше изгласан Законот за употреба на јазиците.

ВО ЖИВО Прес на Христијан Мицкоски по денешниот тежок собраниски ден

ВО ЖИВО: Прес на Христијан Мицкоски по денешниот тежок собраниски ден

пред 4 дена - Вечер - Македонија

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски се обраќа по денешниот тежок собраниски ден, во кој надвор од Уставот и Деловникот, владеачкото мнозинство го изгласа законот за двиојазичност.

ВО ЖИВО Прес на Христијан Мицкоски по денешниот тежок собраниски ден

ВО ЖИВО: Прес на Христијан Мицкоски по денешниот тежок собраниски ден

пред 4 дена - Весник - Македонија

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски се обраќа по денешниот тежок собраниски ден, во кој надвор од Уставот и Деловникот, владеачкото мнозинство го изгласа законот за двиојазичност.

БАДИНТЕР БАДИНТЕР   Снимка на ДУИ  еве како гласаат

БАДИНТЕР, БАДИНТЕР...! Снимка на ДУИ - еве како гласаат

пред 4 дена - Весник - Македонија

Со 64 гласа „за", без против и воздржани Собранието го изгласа Законот за јазиците. Претседателот на Собранието, Талат Џафери законот го прогласи за донесен.

 Народот не е на продажба  Се уште трае протестот пред Собрание против законот за јазици

„Народот не е на продажба“- Се уште трае протестот пред Собрание против законот за јазици

пред 4 дена - MK News - Македонија

Продолжуваат протестите пред Собранието и по усвојувањето на Законот за употреба на јазиците. Десетици граѓани сè уште се...

БАДИНТЕР БАДИНТЕР   Снимка на ДУИ  еве како гласаат

БАДИНТЕР, БАДИНТЕР...! Снимка на ДУИ - еве како гласаат

пред 4 дена - Вечер - Македонија

Со 64 гласа „за", без против и воздржани Собранието го изгласа Законот за јазиците. Претседателот на Собранието, Талат Џафери законот го прогласи за донесен.

Џафери нема да дозволи да се повтори 24 декември и 27 април во Собранието на РМ

Џафери нема да дозволи да се повтори 24 декември и 27 април во Собранието на РМ

пред 4 дена - MK News - Македонија

Претседателот на Собранието Талат Џафери денеска изјави дека нема да дозволи да се повтори 24 декември и 27 април во Собранието на РМ, откако беше изгласан Законот за употреба на јазиците.

Видео  моментот кога се закачија Груевски и Џафери

Видео – моментот кога се закачија Груевски и Џафери

пред 4 дена - MK News - Македонија

Во тензична и напната атмосфера денеска со 64 гласа беше донесен законот за употреба на јазиците. На тоа и претходеше кавга меѓу претседателот на Собранието, Талат Џафери и поранешниот лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски.

 Народот не е на продажба извикуваат граѓаните кои протестираат пред Собрание

„Народот не е на продажба“ извикуваат граѓаните кои протестираат пред Собрание

пред 4 дена - Прес 24 - Македонија

„Предавници“, „Народот не е на продажба“, „Не ја даваме Македонија“ скандираат насобраните демонстранти кои и попладнево продолжија да протестираат пред Собранието на Република Македонија, против донесувањето на Законот за употреба на јазиците.

Еве целосна снимка од Собрание денес

Еве целосна снимка од Собрание денес

пред 4 дена - Весник - Македонија

Со 64 гласа „за", без против и воздржани Собранието го изгласа Законот за јазиците. Претседателот на Собранието, Талат Џафери законот го прогласи за донесен.

Еве целосна снимка од Собрание денес

Еве целосна снимка од Собрание денес

пред 4 дена - Вечер - Македонија

Со 64 гласа „за", без против и воздржани Собранието го изгласа Законот за јазиците. Претседателот на Собранието, Талат Џафери законот го прогласи за донесен.

Џафери нема да дозволи да се повтори 24 декември и 27 април во Собранието на РМ

Џафери нема да дозволи да се повтори 24 декември и 27 април во Собранието на РМ

пред 4 дена - Сител - Македонија

Претседателот на Собранието Талат Џафери денеска изјави дека нема да дозволи да се повтори 24 декември и 27 април во Собранието на РМ, откако беше изгласан Законот за употреба на јазиците.

Изгласан Законот за употреба на јазиците

Изгласан Законот за употреба на јазиците

пред 4 дена - Алфа - Македонија

Собранието на Република Македонија со 64 гласа „за“, без против и воздржани го донесе Законот за јазиците, без амандманска расправа.

Џафери Нема да го коментирам однесувањето на Груевски

Џафери: Нема да го коментирам однесувањето на Груевски

пред 4 дена - Весник - Македонија

На прес-конференцијата во Собранието, по донесувањето на Законот за употреба на јазиците, претседателот на Собранието Талат...

Џафери на aлбански го започна обраќањето по донесувањето на Законот за двојазичност

Џафери на aлбански го започна обраќањето по донесувањето на Законот за двојазичност

пред 4 дена - Весник - Македонија

Претседателот на Собранието Талат Џафери прво се обрати на Албански јазик, а потоа продолжи за инцидентот со пратеникот Никола Груевски.

Џафери Не отворив амандманска расправа врз основа на член од Деловникот

Џафери: Не отворив амандманска расправа врз основа на член од Деловникот

пред 4 дена - Прес 24 - Македонија

Претседателот на Собранието Талат Џафери денеска изјави дека нема да дозволи да се повтори 24 декември и 27 април во Собранието на РМ, откако беше изгласан Законот за употреба на јазиците.

Џафери на aлбански го започна обраќањето по донесувањето на Законот за двојазичност

Џафери на aлбански го започна обраќањето по донесувањето на Законот за двојазичност

пред 4 дена - Вечер - Македонија

Претседателот на Собранието Талат Џафери прво се обрати на Албански јазик, а потоа продолжи за инцидентот со пратеникот Никола Груевски.

Џафери Нема да го коментирам однесувањето на Груевски

Џафери: Нема да го коментирам однесувањето на Груевски

пред 4 дена - Вечер - Македонија

На прес-конференцијата во Собранието, по донесувањето на Законот за употреба на јазиците, претседателот на Собранието Талат...

Почна седницата на која на дневен ред е и третото читање на Законот за албанскиот јазик

Почна седницата на која на дневен ред е и третото читање на Законот за албанскиот јазик

пред 4 дена - Сител - Македонија

Embedded video for Почна седницата на која на дневен ред е и третото читање на Законот за албанскиот јазик Претседателот на Собранието на РМ Талат Џафери во продолжението на 32.

Законот за јазици донесен со 64 гласа ЗА  ниту еден против

Законот за јазици донесен со 64 гласа „ЗА“, ниту еден против

пред 4 дена - Бриф - Македонија

Собранието попладнето го изгласа Законот за јазиците во трето читање со 64 гласа „за“ и ниту еден против или воздржан, соопшти претседателот на Собранието Талат Џафери.

Џафери на aлбански ја почна прес конференцијата по донесувањето на Законот за јазиците

Џафери на aлбански ја почна прес конференцијата по донесувањето на Законот за јазиците

пред 4 дена - Сител - Македонија

Претседателот на Собранието Талат Џафери прво се обрати на Албански јазик, а потоа продолжи за инцидентот со пратеникот Никола Груевски.

Пролжува протестот пред Собранието

Пролжува протестот пред Собранието

пред 4 дена - Прес 24 - Скопје

Пред Собранието на Република Македонија продолжува протестот против Законот за употреба на јазиците. Протестот тече мирно и без инциденти.

Донесен Законот за јазици

Донесен Законот за јазици

пред 4 дена - Скопје Инфо - Без катеторија

Законот за јазици по втор пат изгласан во Собранието, без поддршка од пратениците на ВМРО-ДПМНЕ. Со 64 гласа законот го помина собранискиот филтер.

ИНЦИДЕНТ ВО СОБРАНИЕТО Спречена тепачка помеѓу Груевски и Џафери

ИНЦИДЕНТ ВО СОБРАНИЕТО: Спречена тепачка помеѓу Груевски и Џафери

пред 4 дена - Скопје24 - Без катеторија

Инцидент се случи предмалку во Собранието на Р.Македонија. Како известија медиумите за тензичната атмосфера во продолжение:...

Никола Груевски го нападна Талат Џафери во собранието

Никола Груевски го нападна Талат Џафери во собранието

пред 4 дена - Бизнис вести - Економија

Никола Груевски го нападна собранискиот спикер Талат Џафери. Во моментот кога Џафери го стави Законот за јазици на гласање, експремиерот Никола Груевски повторно се качи на собранискиот пулт кај претседателот Џафери за да го спречи гласањето.

МАКЕДОНИЈА ДВОЈАЗИЧНА Со 64 гласови за  без против и воздржани донесен Законот во тензична атмосфера

МАКЕДОНИЈА ДВОЈАЗИЧНА: Со 64 гласови „за“, без против и воздржани донесен Законот во тензична атмосфера

пред 4 дена - Весник - Македонија

Со 64 гласа „за", без против и воздржани Собранието го изгласа Законот за јазиците. Претседателот на Собранието, Талат Џафери законот го прогласи за донесен.

МАКЕДОНИЈА ДВОЈАЗИЧНА Со 64 гласови за  без против и воздржани донесен Законот во тензична атмосфера

МАКЕДОНИЈА ДВОЈАЗИЧНА: Со 64 гласови „за“, без против и воздржани донесен Законот во тензична атмосфера

пред 4 дена - Вечер - Македонија

Со 64 гласа „за", без против и воздржани Собранието го изгласа Законот за јазиците. Претседателот на Собранието, Талат Џафери законот го прогласи за донесен.

Џафери  Нема да дозволам да се повторат 24 декември и 27 април во Собранието

Џафери : Нема да дозволам да се повторат 24 декември и 27 април во Собранието

пред 4 дена - Канал 5 - Македонија

Претседателот на Собранието на прес конференцијата објасни дека Законот за јазиците е донесен согласо Уставот и Деловникот .

Џафери Нема да дозволам да се повтори 27 април во Собрание

Џафери: Нема да дозволам да се повтори 27. април во Собрание

пред 4 дена - Прес 24 - Македонија

Претседателот на Собранието Талат Џафери денеска изјави дека нема да дозволи да се повтори 24 декември и 27 април во Собранието на РМ, откако беше изгласан Законот за употреба на јазиците.

Времеплов
x