20
Реакција на лидерот на ВМРО ДПМНЕ за Законот за јазиците Кривична пријава за претседателот на Собранието Талат Џафери

Реакција на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ за Законот за јазиците: Кривична пријава за претседателот на Собранието Талат Џафери

пред 4 дена - Сител - Македонија

Embedded video for Реакција на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ за Законот за јазиците: Кривична пријава за претседателот на Собранието...

Мицкоски ВМРО ДПМНЕ ќе поднесе кривична пријава поради флагрантно кршење на Уставот

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе кривична пријава поради флагрантно кршење на Уставот

пред 4 дена - MK News - Македонија

СДСМ, Зоран Заев и владејачкото мнозинство ја поништија волјата на граѓаните. Ова е патување кон дното каде сакаат да не...

СДСМ Груевски стои зад обидите за блокадата на Собранието Мицкоски е марионета

СДСМ: Груевски стои зад обидите за блокадата на Собранието, Мицкоски е марионета

пред 4 дена - MK News - Македонија

Случувањата во Собранието потврдија дека токму Никола Груевски стои зад обидите да се блокира работата на Собранието и зад обидите да се блокираат реформските процеси и евро-атлантската перспектива на Македонија, соопшти СДСМ.

Мицкоски ВМРО  ДПМНЕ ќе поднесе кривична пријава против Џафери

Мицкоски: ВМРО - ДПМНЕ ќе поднесе кривична пријава против Џафери

пред 4 дена - Канал 5 - Македонија

Денеска беа погазени законите , деловникот , беше погазена волјата на граѓаните , рече Мицкоски . Само затоа што две партии се договорија , ССМ и ДУИ , беше донесен незаконски и неуставен закон.

СДСМ Груевски стои зад обидите за блокадата на Собранието а Мицкоски е негова марионета

СДСМ: Груевски стои зад обидите за блокадата на Собранието, а Мицкоски е негова марионета

пред 4 дена - Весник - Македонија

Случувањата во Собранието потврдија дека токму Никола Груевски стои зад обидите да се блокира работата на Собранието и зад обидите да се блокираат реформските процеси и евро-атлантската перспектива на Македонија, обвини СДСМ.

СДСМ Груевски стои зад обидите за блокадата на Собранието а Мицкоски е негова марионета

СДСМ: Груевски стои зад обидите за блокадата на Собранието, а Мицкоски е негова марионета

пред 4 дена - Вечер - Македонија

Случувањата во Собранието потврдија дека токму Никола Груевски стои зад обидите да се блокира работата на Собранието и зад обидите да се блокираат реформските процеси и евро-атлантската перспектива на Македонија, обвини СДСМ.

Се огласи СДСМ Амандмани на ВМРО ДПМНЕ немаат врска со законот туку служат само за блокада на Собранието

Се огласи СДСМ: Амандмани на ВМРО-ДПМНЕ немаат врска со законот туку служат само за блокада на Собранието

пред 4 дена - Весник - Македонија

Од 35 илјади, речиси 33 илјади амандмани се однесуваат само на казнените одредби, докажуваат дека поднесените амандмани на...

Се огласи СДСМ Амандмани на ВМРО ДПМНЕ немаат врска со законот туку служат само за блокада на Собранието

Се огласи СДСМ: Амандмани на ВМРО-ДПМНЕ немаат врска со законот туку служат само за блокада на Собранието

пред 4 дена - Вечер - Македонија

Од 35 илјади, речиси 33 илјади амандмани се однесуваат само на казнените одредби, докажуваат дека поднесените амандмани на...

СДСМ Случувањата во Собранието потврдија дека Груевски стои зад блокадата а Мицкоски е само марионета

СДСМ: Случувањата во Собранието потврдија дека Груевски стои зад блокадата, а Мицкоски е само марионета

пред 4 дена - Бриф - Македонија

„Случувањата во Собранието на Република Македонија потврдија дека токму Никола Груевски стои зад обидите да се блокира работата...

СДСМ Груевски нема да избегне одговорност со конфликти и тензии

СДСМ: Груевски нема да избегне одговорност со конфликти и тензии

пред 4 дена - Прес 24 - Македонија

По денешниот обид на ВМРО-ДПМНЕ и поранешниот премиер Никола Груевски да се спречи донесувањето на Законот за употреба на...

СДСМ Груевски стои зад обидите за блокадата на Собранието Мицкоски е марионета

СДСМ: Груевски стои зад обидите за блокадата на Собранието, Мицкоски е марионета

пред 4 дена - +Инфо - Македонија

Случувањата во Собранието потврдија дека токму Никола Груевски стои зад обидите да се блокира работата на Собранието и зад обидите да се блокираат реформските процеси и евро-атлантската перспектива на Македонија, соопшти СДСМ.

СДСМ Случувањата во Собранието потврдија дека Груевски стои зад обидите за блокадата на Собранието а Мицкоски е само негова марионета

СДСМ: Случувањата во Собранието потврдија дека Груевски стои зад обидите за блокадата на Собранието, а Мицкоски е само негова марионета

пред 4 дена - A1on - Македонија

„Случувањата во Собранието на Република Македонија потврдија дека токму Никола Груевски стои зад обидите да се блокира работата на Собранието и зад обидите да се блокираат реформските процеси и евро-атлантската перспектива на Македонија.

СДСМ  Случувањата во Собранието потврдија дека Груевски стои зад обидите за блокадата на Собранието а Мицкоски е само негова марионета

СДСМ : Случувањата во Собранието потврдија дека Груевски стои зад обидите за блокадата на Собранието, а Мицкоски е само негова марионета

пред 4 дена - Канал 5 - Македонија

Истовремено, тоа е потврда дека Христијан Мицкоски е само марионета на осомничениот Груевски и дека воопшто не поседува капацитет за да ја реформира ВМРО-ДПМНЕ.

СДСМ Амандманите на ВМРО ДПМНЕ немаат врска со законот тие служат само за блокада на Собранието

СДСМ: Амандманите на ВМРО-ДПМНЕ немаат врска со законот, тие служат само за блокада на Собранието

пред 4 дена - еМАГАЗИН - Македонија

Случувањата во Собранието на Република Македонија потврдија дека токму Никола Груевски стои зад обидите да се блокира работата...

СДСМ Случувањата во Собранието потврдија дека Груевски стои зад обидите за блокадата на Собранието а Мицкоски е само негова марионета

СДСМ: Случувањата во Собранието потврдија дека Груевски стои зад обидите за блокадата на Собранието, а Мицкоски е само негова марионета

пред 4 дена - Либертас - Македонија

„Случувањата во Собранието на Република Македонија потврдија дека токму Никола Груевски стои зад обидите да се блокира работата...

СДСМ Мицковски продолжува со штетните политики на Груевски амандманите се само за блокада

СДСМ: Мицковски продолжува со штетните политики на Груевски, амандманите се само за блокада

пред 4 дена - Прес 24 - Македонија

СДСМ денеска со соопштение реагираа на амандманите на ВМРО-ДПМНЕ за законот за јазиците. - Се што прават Христијан Мицковски...

СДСМ Она што го прават ВМРО ДПМНЕ и Мицковски е обид да се блокираат реформите и работата на Собранието

СДСМ: Она што го прават ВМРО-ДПМНЕ и Мицковски е обид да се блокираат реформите и работата на Собранието

пред 4 дена - Канал 5 - Македонија

Продолжувајќи ги штетните полтики на Никола Груевски, токму Христијан Мицкоски промовира поделби и блокади со што продолжува да работи спротивно на интересите на граѓаните и против концептот едно општество за сите.

СДСМ Амандманите на ВМРО ДПМНЕ немаат врска со законот туку служат само за блокада на Собранието

СДСМ: Амандманите на ВМРО-ДПМНЕ немаат врска со законот, туку служат само за блокада на Собранието

пред 4 дена - A1on - Македонија

„Се она што го прават Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ во Собранието нема никаква врска со Зaконот за употребата на јазиците којшто претходно го прифатија.

СДСМ Мицкоски призна дека државата загубила генерации

СДСМ: Мицкоски призна дека државата загубила генерации

пред 5 дена - Весник - Македонија

Христијан Мицкоски призна дека државата загубила генерации, но признанието не е доволно, вели СДСМ по денешното обраќање на лидерот на опозицијата.

СДСМ Мицкоски призна дека државата загубила генерации

СДСМ: Мицкоски призна дека државата загубила генерации

пред 5 дена - Вечер - Македонија

Христијан Мицкоски призна дека државата загубила генерации, но признанието не е доволно, вели СДСМ по денешното обраќање на лидерот на опозицијата.

СДСМ Мицкоски призна дека Македонија загуби неколку генерации како резултат на владеење на Груевски

СДСМ: Мицкоски призна дека Македонија загуби неколку генерации како резултат на владеење на Груевски

пред 5 дена - A1on - Македонија

СДСМ со писмено соопштение реагира на видео обраќањето на Христијан Мицкоски. „Христијан Мицкоски денеска призна дека Македонија...

СДСМ Признавањето на Мицкоски дека државата загуби генерации поради криминалното владеење на ВМРО ДПМНЕ не е доволно Македонија оди напред

СДСМ: Признавањето на Мицкоски дека државата загуби генерации поради криминалното владеење на ВМРО-ДПМНЕ не е доволно, Македонија оди напред

пред 5 дена - Либертас - Македонија

„Христијан Мицкоски денеска призна дека Македонија загуби неколку генерации како резултат на 11 годишното криминално и расипничко владеење на неговата партија ВМРО-ДПМНЕ и неговиот претходник Никола Груевски“, стои во реакцијата на СДСМ.

СДСМ ВМРО ДПМНЕ го користи Законот за јазиците за блокада на реформите

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ го користи Законот за јазиците за блокада на реформите

пред 5 дена - Либертас - Македонија

Христијан Мицкоски продолжува по стапките на Никола Груевски, дејствува против интересите на граѓаните, против концептот...

Времеплов
x