20
Татран не му даде никаква шанса на Металург

Татран не му даде никаква шанса на Металург

пред 4 дена - Sportmedia - Ракомет

Tимот од Автокоманда загуби убедливо во претпоследниот дуел од регуларниот дел од сезоната, кај Татран Прешов беше 19:27)...

Металург надигран од Татран во Прешов

Металург надигран од Татран во Прешов

пред 4 дена - Дерби - Ракомет

Ракометарите на Металург на гостувањето во Прешов кај Татран го претрпеа десеттиот сезонски пораз во СЕХА регионалната лига.

Металург му гостува на Татран Прешов

Металург му гостува на Татран Прешов

пред 4 дена - Алфа - Спорт

Ракометарите на Металург вечерва гостуваат во Словачка каде против Татран Прешов ќе го одиграат претпоследниот натпревар во СЕХА лигата.

Раул ги распушти играчите на Вардар

Раул ги распушти играчите на Вардар

пред 4 дена - Sportmedia - Ракомет

По рекордното затворање на регуларниот дел од Регионалната лига, вардаровите ракометари добија заслужен одмор По рекордното затворање на регуларниот дел од Регионалната лига, вардаровите ракометари добија заслужен одмор.

Рекордна 17 та победа на Вардар во СЕХА лигата

Рекордна 17-та победа на Вардар во СЕХА лигата

пред 4 дена - Сител - Ракомет

Со победата над Нексе ракометарите на Вардар влегоа во историјата не регионалната СЕХА лига, како тим со најмногу победи.

Вардар апсолутен рекордер во СЕХА лигата

Вардар апсолутен рекордер во СЕХА-лигата

пред 4 дена - Денар - Спорт

Бранителот на титулата во регионалната ракометна лига, СЕХА, екипата на Вардар, испиша историја во ова натпреварување кога регуларниот дел од сезоната 2017/2018 го заврши без пораз, со 17 победи и едно реми.

Вардар апсолутен рекордер во СЕХА лигата

Вардар апсолутен рекордер во СЕХА лигата

пред 4 дена - Top Sport - Ракомет

Бранителот на титулата во регионалната ракометна лига, СЕХА, екипата на Вардар, испиша историја во ова натпреварување, откако регуларниот дел од сезоната 2017/2018 го заври без пораз, со 17 победи и едено реми.

Гонзалез Не сум задоволен од играта

Гонзалез: Не сум задоволен од играта

пред 4 дена - Канал 5 - Ракомет

- Во првото полувреме не игравме добро, по одморот одигравме малку подобро, доволно колку за победа. Сега останува да се одмориме и добро да се подготвиме за фајнл-фор турнирот, кој се игра во Скопје, истакна Гонзалез.

Продолжи онаму каде што застана Кам бек на Чупиќ со петка

Продолжи онаму каде што застана: Кам-бек на Чупиќ со петка

пред 4 дена - Sportmedia - Ракомет

Хрватскиот интернационалец, Иван Чупиќ по долга пауза се врати на терените. На дуелот против Нексе постигна пет погодоци од седум обиди.

Вардар е нов рекордер во СЕХА

Вардар е нов рекордер во СЕХА

пред 4 дена - Бриф - Спорт

Вардар со победа и со нов рекорд го заврши основниот дел од регионалната СЕХА лига. „Црвено-црните“ во „Јане Сандански“ го...

Гонзалез Не сум задоволен од играта

Гонзалез: Не сум задоволен од играта

пред 4 дена - A1on - Ракомет

Вардар со победа и со нов рекорд го заврши основниот дел од регионалната СЕХА лига. Но, по натпреварот против Нексе на кој „црвено-црните“ славеа со 29:25, тренерот на Вардар, Раул Гонзалез, изрази незадоволство од играта.

Вардар е нов рекордер во СЕХА

Вардар е нов рекордер во СЕХА

пред 5 дена - +Инфо - Спорт

Вардар со победа и со нов рекорд го заврши основниот дел од регионалната СЕХА лига. „Црвено-црните“ во „Јане Сандански“ го...

Никој како Вардар во СЕХА

Никој како Вардар во СЕХА

пред 5 дена - Македонски Спорт - Ракомет

Со победата на Нексе (29:25) „црвено-црните“ може да се пофалат дека се единствениот тим во регионот, со рекордни 17 победи...

Гонзалез Не сум задоволен од играта

Гонзалез: Не сум задоволен од играта

пред 5 дена - Sportmedia - Ракомет

Вардар не блескаше на дуелот со Нексе, кој беше последен од регуларниот дел од сезоната во СЕХА-лигата. Македонскиот шампион славеше со 29-25 и се запиша во историјата на ова натпреварување.

Вардарова рекордна доминација во СЕХА

Вардарова рекордна доминација во СЕХА

пред 5 дена - Sportmedia - Ракомет

Македонскиот и регионален шампион ја забележа 17 победа и стана единствениот тим во СЕХА-лигата кој успеал да дојде до едно вакво остварување.

Вардар е нов рекордер во СЕХА

Вардар е нов рекордер во СЕХА

пред 5 дена - A1on - Ракомет

Вардар со победа и со нов рекорд го заврши основниот дел од регионалната СЕХА лига. „Црвено-црните“ во „Јане Сандански“ го...

Вардар го заокружи регуларниот дел на СЕХА со победа и рекорден ефект

Вардар го заокружи регуларниот дел на СЕХА со победа и рекорден ефект

пред 5 дена - Дерби - Ракомет

Ракометарите на Вардар го победија Нексе со 29:25 во последниот натпревар од групната фаза на СЕХА лигата и го заврши овој дел без пораз, односно со рекорден ефект од седумнаесет победи и едно реми.

Средбата Татран Прешов  Металург е прогласена за дерби натпревар на 17 коло на СЕХА лигата

Средбата Татран Прешов – Металург е прогласена за дерби-натпревар на 17. коло на СЕХА-лигата

пред 5 дена - РК Металург - Ракомет

Средбата меѓу Татран Прешов и Металург е прогласена за дерби-натпревар на 17. коло на СЕХА-лигата. Иако и двете екипи ги...

Вардарци против Нексе бркаат рекордна победа

Вардарци против Нексе бркаат рекордна победа

пред 5 дена - Сител - Ракомет

Актуелниот шампион во регионалната ракометна СЕХА лигата, Вардар попладнево (17:45 часот) со мечот против Нексе го заокружува настапот во регуларниот дел од сезоната.

На две кола до крајот Халил Јагањац е убедливо најдобар стрелец во СЕХА лигата

На две кола до крајот, Халил Јагањац е убедливо најдобар стрелец во СЕХА-лигата

пред 5 дена - РК Металург - Ракомет

Младиот бомбардер на Металург Халил Јагањац, на две кола до крајот на регуларниот дел на лигата, е убедлив на челото на најдобрите стрелци во СЕХА-лигата.

Вардар брка нов рекорд во СЕХА  најголем број на бодови

Вардар брка нов рекорд во СЕХА - најголем број на бодови!

пред 5 дена - Sportmedia - Ракомет

Регуларниот дел од СЕХА Газпром лигата за Вардар завршува вечерва против Нексе, од 17,45 часот. СЦ „Јане Сандански". Регуларниот дел од СЕХА Газпром лигата за Вардар завршува вечерва против Нексе, од 17,45 часот.

Вардар ја затвора СЕХА сезоната со Нексе

Вардар ја затвора СЕХА сезоната со Нексе

пред 6 дена - Алфа - Спорт

Бранителот на трофејот Вардар утре го пречекува Нексе и за Вардар ова ќе биде последниот настап во лигашкиот дел од регионалното натпреварување.

Гонзалез Да завршиме без пораз

Гонзалез: Да завршиме без пораз

пред 6 дена - Македонски Спорт - Ракомет

„Против Нексе сакам да одиграме квалитетно. Фаворити сме и тоа мора да го потврдиме на теренот“, потенцира вардаровиот стратег...

Вардарци ќе играат за престиж и нов рекорд во СЕХА лигата

Вардарци ќе играат за престиж и нов рекорд во СЕХА лигата

пред 6 дена - Сител - Ракомет

Актуелниот шампион во регионалната ракометна СЕХА лигата, Вардар утре со мечот против Нексе го заокружува настапот во регуларниот дел од сезоната.

Вардар против Нексе по рекорд во СЕХА

Вардар против Нексе по рекорд во СЕХА

пред 6 дена - Канал 5 - Ракомет

Тренерот Раул Гонзалес изјави дека дуелот со хрватскиот тим ќе биде добра шанса да се поправат некои грешки во играта во одбраната.

Гонзалез СЕХА да ја завршиме без пораз

Гонзалез: СЕХА да ја завршиме без пораз

пред 6 дена - Sportmedia - Ракомет

Вардар утре на домашен терен го игра последниот натпревар од регуларниот дел од сезоната во СЕХА-лига. „Црвено-црните" го пречекуваат Нексе во СЦ „Јане Сандански", мечот е закажан со почеток во 17:45 часот.

Вардар против Нексе по рекорд во СЕХА

Вардар против Нексе по рекорд во СЕХА

пред 6 дена - A1on - Ракомет

Македонскиот ракометен шампион Вардар посакува со триумф над Нексе да го заврши основниот дел од регионалната СЕХА Газпром лига и да стигне до рекордни 17 победи.

 Проектилот на Кузмановски влезе во топ 5 голови на колото во СЕХА лигата

,,Проектилот” на Кузмановски влезе во топ 5 голови на колото во СЕХА лигата

пред 6 дена - Дерби - Ракомет

Филип Кузмановски во вториот дел од сезоната прикажува многу подобри игри во дресот на Металург, издигнувајќи се како лидер на екипата од Автокоманда, за разлика од првиот дел на сезоната во кој мака мачеше и со повредите.

Вардарки за краток период испишаа историја во Лигата на шампионките Влегоа во топ 10 екипи на сите времиња

Вардарки за краток период испишаа историја во Лигата на шампионките: Влегоа во топ 10 екипи на сите времиња

пред 6 дена - Дерби - Ракомет

ЖРК Вардар за краток период успеа да испише историја во европскиот клупски ракомет. Откако се одиграа натпревари од главната фаза, ,,црвено-црните” девојки успеаа да влезат во Топ 10 екипи на сите времиња во Лигата на шампионките.

Вардар со нов успех: Во Топ-10 најдобри екипи во ЛШ на сите времиња

пред 6 дена - ЖРК Вардар - Ракомет

За само пет години играње во лигата на шампионите нашите девојки поставија нов клупски но и рекорд на Македонија - станаа најуспешна екипа во лигата на шампионите.

Времеплов
x