20
Мицкоски Кривична за Талат Џафери плус ќе го обориме овој закон на Уставен

Мицкоски: Кривична за Талат Џафери плус ќе го обориме овој закон на Уставен

пред 4 дена - Весник - Македонија

Кривична пријава за претседателот на Собранието Талат Џафери и иницијатива за оценува на уставноста на Законот за јазици до Уставниот суд ќе поднесе ВМРО-ДПМНЕ, информираше на прес конференција претседателот на партијата Христијан Мицкоски.

Мицкоски Кривична за Талат Џафери плус ќе го обориме овој закон на Уставен

Мицкоски: Кривична за Талат Џафери плус ќе го обориме овој закон на Уставен

пред 4 дена - Вечер - Македонија

Кривична пријава за претседателот на Собранието Талат Џафери и иницијатива за оценува на уставноста на Законот за јазици до Уставниот суд ќе поднесе ВМРО-ДПМНЕ, информираше на прес конференција претседателот на партијата Христијан Мицкоски.

Џафери Не отворив амандманска расправа врз основа на член од Деловникот

Џафери: Не отворив амандманска расправа врз основа на член од Деловникот

пред 4 дена - Весник - Македонија

Собранискиот спикер, Талат Џафери денеска изјави дека нема да дозволи да се повтори 24 декември и 27 април во Собранието на РМ, откако беше изгласан Законот за употреба на јазиците.

Реакција на лидерот на ВМРО ДПМНЕ за Законот за јазиците Кривична пријава за претседателот на Собранието Талат Џафери

Реакција на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ за Законот за јазиците: Кривична пријава за претседателот на Собранието Талат Џафери

пред 4 дена - Сител - Македонија

Embedded video for Реакција на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ за Законот за јазиците: Кривична пријава за претседателот на Собранието...

Џафери Не отворив амандманска расправа врз основа на член од Деловникот

Џафери: Не отворив амандманска расправа врз основа на член од Деловникот

пред 4 дена - Вечер - Македонија

Собранискиот спикер, Талат Џафери денеска изјави дека нема да дозволи да се повтори 24 декември и 27 април во Собранието на РМ, откако беше изгласан Законот за употреба на јазиците.

ВО ЖИВО Прес на Христијан Мицкоски по денешниот тежок собраниски ден

ВО ЖИВО: Прес на Христијан Мицкоски по денешниот тежок собраниски ден

пред 4 дена - Вечер - Македонија

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски се обраќа по денешниот тежок собраниски ден, во кој надвор од Уставот и Деловникот, владеачкото мнозинство го изгласа законот за двиојазичност.

ВО ЖИВО Прес на Христијан Мицкоски по денешниот тежок собраниски ден

ВО ЖИВО: Прес на Христијан Мицкоски по денешниот тежок собраниски ден

пред 4 дена - Весник - Македонија

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски се обраќа по денешниот тежок собраниски ден, во кој надвор од Уставот и Деловникот, владеачкото мнозинство го изгласа законот за двиојазичност.

Груевски го удира Џафери

Груевски го удира Џафери

пред 4 дена - Репортер - Сцена

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски го удри претседателот на Собранието, Талат Џафери во собраниската сала. Груевски му истури вода врз микрофонот и масата.

БАДИНТЕР БАДИНТЕР   Снимка на ДУИ  еве како гласаат

БАДИНТЕР, БАДИНТЕР...! Снимка на ДУИ - еве како гласаат

пред 4 дена - Весник - Македонија

Со 64 гласа „за", без против и воздржани Собранието го изгласа Законот за јазиците. Претседателот на Собранието, Талат Џафери законот го прогласи за донесен.

Мицкоски Ќе поднесеме кривична за Џафери и иницијатива за оценување на уставноста на законот

Мицкоски: Ќе поднесеме кривична за Џафери и иницијатива за оценување на уставноста на законот

пред 4 дена - +Инфо - Македонија

Кривична пријава за претседателот на Собранието, Талат Џафери и иницијатива за оценување на уставноста на Законот за јазици до Уставниот суд ќе поднесе ВМРО-ДПМНЕ, изјави на прес конференција претседателот на партијата Христијан Мицкоски.

БАДИНТЕР БАДИНТЕР   Снимка на ДУИ  еве како гласаат

БАДИНТЕР, БАДИНТЕР...! Снимка на ДУИ - еве како гласаат

пред 4 дена - Вечер - Македонија

Со 64 гласа „за", без против и воздржани Собранието го изгласа Законот за јазиците. Претседателот на Собранието, Талат Џафери законот го прогласи за донесен.

Мицкоски ВМРО ДПМНЕ ќе поднесе кривична пријава поради флагрантно кршење на Уставот

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе кривична пријава поради флагрантно кршење на Уставот

пред 4 дена - MK News - Македонија

СДСМ, Зоран Заев и владејачкото мнозинство ја поништија волјата на граѓаните. Ова е патување кон дното каде сакаат да не...

Видео  моментот кога се закачија Груевски и Џафери

Видео – моментот кога се закачија Груевски и Џафери

пред 4 дена - MK News - Македонија

Во тензична и напната атмосфера денеска со 64 гласа беше донесен законот за употреба на јазиците. На тоа и претходеше кавга меѓу претседателот на Собранието, Талат Џафери и поранешниот лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски.

 Народот не е на продажба  Се уште трае протестот пред Собрание против законот за јазици

„Народот не е на продажба“- Се уште трае протестот пред Собрание против законот за јазици

пред 4 дена - MK News - Македонија

Продолжуваат протестите пред Собранието и по усвојувањето на Законот за употреба на јазиците. Десетици граѓани сè уште се...

Мицкоски ВМРО ДПМНЕ ќе поднесе кривична за Џафери и иницијатива до Уставен суд за оценување на уставноста на законот

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе кривична за Џафери и иницијатива до Уставен суд за оценување на уставноста на законот

пред 4 дена - Прес 24 - Македонија

Кривична пријава за претседателот на Собранието Талат Џафери и иницијатива за оценува на уставноста на Законот за јазици до Уставниот суд ќе поднесе ВМРО-ДПМНЕ, информираше на прес конференција претседателот на партијата Христијан Мицкоски.

 Народот не е на продажба извикуваат граѓаните кои протестираат пред Собрание

„Народот не е на продажба“ извикуваат граѓаните кои протестираат пред Собрание

пред 4 дена - Прес 24 - Македонија

„Предавници“, „Народот не е на продажба“, „Не ја даваме Македонија“ скандираат насобраните демонстранти кои и попладнево продолжија да протестираат пред Собранието на Република Македонија, против донесувањето на Законот за употреба на јазиците.

Еве целосна снимка од Собрание денес

Еве целосна снимка од Собрание денес

пред 4 дена - Весник - Македонија

Со 64 гласа „за", без против и воздржани Собранието го изгласа Законот за јазиците. Претседателот на Собранието, Талат Џафери законот го прогласи за донесен.

Еве целосна снимка од Собрание денес

Еве целосна снимка од Собрание денес

пред 4 дена - Вечер - Македонија

Со 64 гласа „за", без против и воздржани Собранието го изгласа Законот за јазиците. Претседателот на Собранието, Талат Џафери законот го прогласи за донесен.

ВМРО ДППМЕ ќе поднесе кривична пријава против Талат Џафери

ВМРО-ДППМЕ ќе поднесе кривична пријава против Талат Џафери

пред 4 дена - еМАГАЗИН - Македонија

ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе кривична пријава против Талат Џафери за флагрантно кршење на Уставот и на законите, изјави вечерва...

Изгласан Законот за употреба на јазиците

Изгласан Законот за употреба на јазиците

пред 4 дена - Алфа - Македонија

Собранието на Република Македонија со 64 гласа „за“, без против и воздржани го донесе Законот за јазиците, без амандманска расправа.

Џафери Не отворив амандманска расправа врз основа на член од Деловникот

Џафери: Не отворив амандманска расправа врз основа на член од Деловникот

пред 4 дена - Прес 24 - Македонија

Претседателот на Собранието Талат Џафери денеска изјави дека нема да дозволи да се повтори 24 декември и 27 април во Собранието на РМ, откако беше изгласан Законот за употреба на јазиците.

Почна седницата на која на дневен ред е и третото читање на Законот за албанскиот јазик

Почна седницата на која на дневен ред е и третото читање на Законот за албанскиот јазик

пред 4 дена - Сител - Македонија

Embedded video for Почна седницата на која на дневен ред е и третото читање на Законот за албанскиот јазик Претседателот на Собранието на РМ Талат Џафери во продолжението на 32.

Законот за јазици донесен со 64 гласа ЗА  ниту еден против

Законот за јазици донесен со 64 гласа „ЗА“, ниту еден против

пред 4 дена - Бриф - Македонија

Собранието попладнето го изгласа Законот за јазиците во трето читање со 64 гласа „за“ и ниту еден против или воздржан, соопшти претседателот на Собранието Талат Џафери.

Пролжува протестот пред Собранието

Пролжува протестот пред Собранието

пред 4 дена - Прес 24 - Скопје

Пред Собранието на Република Македонија продолжува протестот против Законот за употреба на јазиците. Протестот тече мирно и без инциденти.

Донесен Законот за јазици

Донесен Законот за јазици

пред 4 дена - Скопје Инфо - Без катеторија

Законот за јазици по втор пат изгласан во Собранието, без поддршка од пратениците на ВМРО-ДПМНЕ. Со 64 гласа законот го помина собранискиот филтер.

ИНЦИДЕНТ ВО СОБРАНИЕТО Спречена тепачка помеѓу Груевски и Џафери

ИНЦИДЕНТ ВО СОБРАНИЕТО: Спречена тепачка помеѓу Груевски и Џафери

пред 4 дена - Скопје24 - Без катеторија

Инцидент се случи предмалку во Собранието на Р.Македонија. Како известија медиумите за тензичната атмосфера во продолжение:...

Никола Груевски го нападна Талат Џафери во собранието

Никола Груевски го нападна Талат Џафери во собранието

пред 4 дена - Бизнис вести - Економија

Никола Груевски го нападна собранискиот спикер Талат Џафери. Во моментот кога Џафери го стави Законот за јазици на гласање, експремиерот Никола Груевски повторно се качи на собранискиот пулт кај претседателот Џафери за да го спречи гласањето.

МАКЕДОНИЈА ДВОЈАЗИЧНА Со 64 гласови за  без против и воздржани донесен Законот во тензична атмосфера

МАКЕДОНИЈА ДВОЈАЗИЧНА: Со 64 гласови „за“, без против и воздржани донесен Законот во тензична атмосфера

пред 4 дена - Весник - Македонија

Со 64 гласа „за", без против и воздржани Собранието го изгласа Законот за јазиците. Претседателот на Собранието, Талат Џафери законот го прогласи за донесен.

МАКЕДОНИЈА ДВОЈАЗИЧНА Со 64 гласови за  без против и воздржани донесен Законот во тензична атмосфера

МАКЕДОНИЈА ДВОЈАЗИЧНА: Со 64 гласови „за“, без против и воздржани донесен Законот во тензична атмосфера

пред 4 дена - Вечер - Македонија

Со 64 гласа „за", без против и воздржани Собранието го изгласа Законот за јазиците. Претседателот на Собранието, Талат Џафери законот го прогласи за донесен.

Избегната тепачка во Собрание Груевски му истури вода на Џафери

Избегната тепачка во Собрание: Груевски му истури вода на Џафери

пред 4 дена - Весник - Македонија

Претседателот на Собранието на РМ Талат Џафери во продолжението на 32. седница ја отвори 8-та точка, за Законот за употреба на јазиците, но по реакција од претениците од опозицијата прогласи пауза од 15 минути.

Времеплов
x