20
СДСМ Груевски стои зад обидите за блокадата на Собранието Мицкоски е марионета

СДСМ: Груевски стои зад обидите за блокадата на Собранието, Мицкоски е марионета

пред 4 дена - MK News - Македонија

Случувањата во Собранието потврдија дека токму Никола Груевски стои зад обидите да се блокира работата на Собранието и зад обидите да се блокираат реформските процеси и евро-атлантската перспектива на Македонија, соопшти СДСМ.

СДСМ Груевски стои зад обидите за блокадата на Собранието а Мицкоски е негова марионета

СДСМ: Груевски стои зад обидите за блокадата на Собранието, а Мицкоски е негова марионета

пред 4 дена - Весник - Македонија

Случувањата во Собранието потврдија дека токму Никола Груевски стои зад обидите да се блокира работата на Собранието и зад обидите да се блокираат реформските процеси и евро-атлантската перспектива на Македонија, обвини СДСМ.

СДСМ Груевски стои зад обидите за блокадата на Собранието а Мицкоски е негова марионета

СДСМ: Груевски стои зад обидите за блокадата на Собранието, а Мицкоски е негова марионета

пред 4 дена - Вечер - Македонија

Случувањата во Собранието потврдија дека токму Никола Груевски стои зад обидите да се блокира работата на Собранието и зад обидите да се блокираат реформските процеси и евро-атлантската перспектива на Македонија, обвини СДСМ.

Се огласи СДСМ Амандмани на ВМРО ДПМНЕ немаат врска со законот туку служат само за блокада на Собранието

Се огласи СДСМ: Амандмани на ВМРО-ДПМНЕ немаат врска со законот туку служат само за блокада на Собранието

пред 4 дена - Весник - Македонија

Од 35 илјади, речиси 33 илјади амандмани се однесуваат само на казнените одредби, докажуваат дека поднесените амандмани на...

Се огласи СДСМ Амандмани на ВМРО ДПМНЕ немаат врска со законот туку служат само за блокада на Собранието

Се огласи СДСМ: Амандмани на ВМРО-ДПМНЕ немаат врска со законот туку служат само за блокада на Собранието

пред 4 дена - Вечер - Македонија

Од 35 илјади, речиси 33 илјади амандмани се однесуваат само на казнените одредби, докажуваат дека поднесените амандмани на...

СДСМ Случувањата во Собранието потврдија дека Груевски стои зад блокадата а Мицкоски е само марионета

СДСМ: Случувањата во Собранието потврдија дека Груевски стои зад блокадата, а Мицкоски е само марионета

пред 4 дена - Бриф - Македонија

„Случувањата во Собранието на Република Македонија потврдија дека токму Никола Груевски стои зад обидите да се блокира работата...

СДСМ Груевски нема да избегне одговорност со конфликти и тензии

СДСМ: Груевски нема да избегне одговорност со конфликти и тензии

пред 4 дена - Прес 24 - Македонија

По денешниот обид на ВМРО-ДПМНЕ и поранешниот премиер Никола Груевски да се спречи донесувањето на Законот за употреба на...

СДСМ Груевски стои зад обидите за блокадата на Собранието Мицкоски е марионета

СДСМ: Груевски стои зад обидите за блокадата на Собранието, Мицкоски е марионета

пред 4 дена - +Инфо - Македонија

Случувањата во Собранието потврдија дека токму Никола Груевски стои зад обидите да се блокира работата на Собранието и зад обидите да се блокираат реформските процеси и евро-атлантската перспектива на Македонија, соопшти СДСМ.

СДСМ Случувањата во Собранието потврдија дека Груевски стои зад обидите за блокадата на Собранието а Мицкоски е само негова марионета

СДСМ: Случувањата во Собранието потврдија дека Груевски стои зад обидите за блокадата на Собранието, а Мицкоски е само негова марионета

пред 4 дена - A1on - Македонија

„Случувањата во Собранието на Република Македонија потврдија дека токму Никола Груевски стои зад обидите да се блокира работата на Собранието и зад обидите да се блокираат реформските процеси и евро-атлантската перспектива на Македонија.

СДСМ  Случувањата во Собранието потврдија дека Груевски стои зад обидите за блокадата на Собранието а Мицкоски е само негова марионета

СДСМ : Случувањата во Собранието потврдија дека Груевски стои зад обидите за блокадата на Собранието, а Мицкоски е само негова марионета

пред 4 дена - Канал 5 - Македонија

Истовремено, тоа е потврда дека Христијан Мицкоски е само марионета на осомничениот Груевски и дека воопшто не поседува капацитет за да ја реформира ВМРО-ДПМНЕ.

СДСМ Амандманите на ВМРО ДПМНЕ немаат врска со законот тие служат само за блокада на Собранието

СДСМ: Амандманите на ВМРО-ДПМНЕ немаат врска со законот, тие служат само за блокада на Собранието

пред 4 дена - еМАГАЗИН - Македонија

Случувањата во Собранието на Република Македонија потврдија дека токму Никола Груевски стои зад обидите да се блокира работата...

СДСМ Случувањата во Собранието потврдија дека Груевски стои зад обидите за блокадата на Собранието а Мицкоски е само негова марионета

СДСМ: Случувањата во Собранието потврдија дека Груевски стои зад обидите за блокадата на Собранието, а Мицкоски е само негова марионета

пред 4 дена - Либертас - Македонија

„Случувањата во Собранието на Република Македонија потврдија дека токму Никола Груевски стои зад обидите да се блокира работата...

СДСМ Мицковски продолжува со штетните политики на Груевски амандманите се само за блокада

СДСМ: Мицковски продолжува со штетните политики на Груевски, амандманите се само за блокада

пред 4 дена - Прес 24 - Македонија

СДСМ денеска со соопштение реагираа на амандманите на ВМРО-ДПМНЕ за законот за јазиците. - Се што прават Христијан Мицковски...

СДСМ Она што го прават ВМРО ДПМНЕ и Мицковски е обид да се блокираат реформите и работата на Собранието

СДСМ: Она што го прават ВМРО-ДПМНЕ и Мицковски е обид да се блокираат реформите и работата на Собранието

пред 4 дена - Канал 5 - Македонија

Продолжувајќи ги штетните полтики на Никола Груевски, токму Христијан Мицкоски промовира поделби и блокади со што продолжува да работи спротивно на интересите на граѓаните и против концептот едно општество за сите.

СДСМ Амандманите на ВМРО ДПМНЕ немаат врска со законот туку служат само за блокада на Собранието

СДСМ: Амандманите на ВМРО-ДПМНЕ немаат врска со законот, туку служат само за блокада на Собранието

пред 4 дена - A1on - Македонија

„Се она што го прават Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ во Собранието нема никаква врска со Зaконот за употребата на јазиците којшто претходно го прифатија.

СДСМ Мицкоски призна дека државата загубила генерации

СДСМ: Мицкоски призна дека државата загубила генерации

пред 5 дена - Весник - Македонија

Христијан Мицкоски призна дека државата загубила генерации, но признанието не е доволно, вели СДСМ по денешното обраќање на лидерот на опозицијата.

СДСМ Мицкоски призна дека државата загубила генерации

СДСМ: Мицкоски призна дека државата загубила генерации

пред 5 дена - Вечер - Македонија

Христијан Мицкоски призна дека државата загубила генерации, но признанието не е доволно, вели СДСМ по денешното обраќање на лидерот на опозицијата.

ВМРО ДПМНЕ СДСМ се и ќе продолжат да бидат салонска партија

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ се и ќе продолжат да бидат салонска партија

пред 5 дена - A1on - Македонија

„Вистинските генерации кои што се загубени се од периодот на транзицијата со која што раководеа токму кадрите на СДСМ, кои...

Ретко се гледам со Мицкоски

Ретко се гледам со Мицкоски

пред 5 дена - Вечер - Македонија

Експремиерот Никола Груевски по судското рочиште за предметот на СЈО, „Насилство во Центар“, на новинарско прашање одговори дека со новиот лидер на ВМРО-ДМНЕ, Христијан Мицкоски, ретко се гледа и дека тој самостојно ја води партијата.

Ретко се гледам со Мицкоски

Ретко се гледам со Мицкоски

пред 5 дена - Весник - Македонија

Експремиерот Никола Груевски по судското рочиште за предметот на СЈО, „Насилство во Центар“, на новинарско прашање одговори дека со новиот лидер на ВМРО-ДМНЕ, Христијан Мицкоски, ретко се гледа и дека тој самостојно ја води партијата.

Мицкоски Почнувам со посети на терен да го чујам гласот на народот затоа што заслужува подобро

Мицкоски: Почнувам со посети на терен, да го чујам гласот на народот затоа што заслужува подобро

пред 5 дена - Алфа - Македонија

Во изминатите 10 месеци видовме како Македонија стагнира во сите области. Нема проекти, нема нови идеи, нема работа, ниту пак реформите кои самите ги ветуваа сега ги реализираат.

Мицкоски Почнувам со посети на терен да го чујам гласот на народот затоа што заслужува подобро Скопје

Мицкоски: Почнувам со посети на терен, да го чујам гласот на народот затоа што заслужува подобро Скопје

пред 5 дена - Сител - Македонија

Почитувани сограѓани, Во изминатите 10 месеци видовме како Македонија стагнира во сите области. Нема проекти, нема нови идеи, нема работа, ниту пак реформите кои самите ги ветуваа сега ги реализираат.

Мицкоски Почнувам со посети на терен да го чујам гласот на народот затоа што заслужува подобро Скопје

Мицкоски: Почнувам со посети на терен, да го чујам гласот на народот затоа што заслужува подобро Скопје

пред 5 дена - MK News - Македонија

Почитувани сограѓани, Во изминатите 10 месеци видовме како Македонија стагнира во сите области. Нема проекти, нема нови идеи, нема работа, ниту пак реформите кои самите ги ветуваа сега ги реализираат.

Груевски Ретко се гледам со Мицкоски тој самостојно ја води партијата

Груевски: Ретко се гледам со Мицкоски, тој самостојно ја води партијата

пред 5 дена - A1on - Македонија

Експремиерот Никола Груевски по судското рочиште за предметот на СЈО, „Насилство во Центар“, на новинарско прашање одговори дека со новиот лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, ретко се гледа и дека тој самостојно ја води партијата.

СДСМ Мицкоски призна дека Македонија загуби неколку генерации како резултат на владеење на Груевски

СДСМ: Мицкоски призна дека Македонија загуби неколку генерации како резултат на владеење на Груевски

пред 5 дена - A1on - Македонија

СДСМ со писмено соопштение реагира на видео обраќањето на Христијан Мицкоски. „Христијан Мицкоски денеска призна дека Македонија...

Мицкоски Македонија тоне народот не гледа перспектива од денес почнувам со посети на терен да го чујам гласот на народот затоа што заслужува подобро

Мицкоски: Македонија тоне, народот не гледа перспектива од денес почнувам со посети на терен, да го чујам гласот на народот затоа што заслужува подобро

пред 5 дена - Либертас - Македонија

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ: Почитувани сограѓани, Во изминатите 10 месеци видовме како Македонија стагнира во сите области.

СДСМ Признавањето на Мицкоски дека државата загуби генерации поради криминалното владеење на ВМРО ДПМНЕ не е доволно Македонија оди напред

СДСМ: Признавањето на Мицкоски дека државата загуби генерации поради криминалното владеење на ВМРО-ДПМНЕ не е доволно, Македонија оди напред

пред 5 дена - Либертас - Македонија

„Христијан Мицкоски денеска призна дека Македонија загуби неколку генерации како резултат на 11 годишното криминално и расипничко владеење на неговата партија ВМРО-ДПМНЕ и неговиот претходник Никола Груевски“, стои во реакцијата на СДСМ.

Мицкоски Почнувам со посети на терен да го чујам гласот на народот затоа што заслужува подобро

Мицкоски: Почнувам со посети на терен, да го чујам гласот на народот затоа што заслужува подобро

пред 5 дена - Канал 5 - Македонија

Таквото однесување претставува коцкање со иднината на сите граѓани, а Македонија не смее да си дозволи уште една загубена генерација.

Мицкоски од денеска ќе работи на терен

Мицкоски од денеска ќе работи на терен

пред 5 дена - Весник - Македонија

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, најави дека од денес ќе почне со посети на терен за да го чуе, како што вели, гласот на народот.

Мицкоски од денеска ќе работи на терен

Мицкоски од денеска ќе работи на терен

пред 5 дена - Вечер - Македонија

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, најави дека од денес ќе почне со посети на терен за да го чуе, како што вели, гласот на народот.

Времеплов
x