20
Мицкоски Кривична за Талат Џафери плус ќе го обориме овој закон на Уставен

Мицкоски: Кривична за Талат Џафери плус ќе го обориме овој закон на Уставен

пред 4 дена - Весник - Македонија

Кривична пријава за претседателот на Собранието Талат Џафери и иницијатива за оценува на уставноста на Законот за јазици до Уставниот суд ќе поднесе ВМРО-ДПМНЕ, информираше на прес конференција претседателот на партијата Христијан Мицкоски.

Мицкоски Кривична за Талат Џафери плус ќе го обориме овој закон на Уставен

Мицкоски: Кривична за Талат Џафери плус ќе го обориме овој закон на Уставен

пред 4 дена - Вечер - Македонија

Кривична пријава за претседателот на Собранието Талат Џафери и иницијатива за оценува на уставноста на Законот за јазици до Уставниот суд ќе поднесе ВМРО-ДПМНЕ, информираше на прес конференција претседателот на партијата Христијан Мицкоски.

Џафери Не отворив амандманска расправа врз основа на член од Деловникот

Џафери: Не отворив амандманска расправа врз основа на член од Деловникот

пред 4 дена - Весник - Македонија

Собранискиот спикер, Талат Џафери денеска изјави дека нема да дозволи да се повтори 24 декември и 27 април во Собранието на РМ, откако беше изгласан Законот за употреба на јазиците.

Реакција на лидерот на ВМРО ДПМНЕ за Законот за јазиците Кривична пријава за претседателот на Собранието Талат Џафери

Реакција на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ за Законот за јазиците: Кривична пријава за претседателот на Собранието Талат Џафери

пред 4 дена - Сител - Македонија

Embedded video for Реакција на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ за Законот за јазиците: Кривична пријава за претседателот на Собранието...

Џафери Не отворив амандманска расправа врз основа на член од Деловникот

Џафери: Не отворив амандманска расправа врз основа на член од Деловникот

пред 4 дена - Вечер - Македонија

Собранискиот спикер, Талат Џафери денеска изјави дека нема да дозволи да се повтори 24 декември и 27 април во Собранието на РМ, откако беше изгласан Законот за употреба на јазиците.

ВО ЖИВО Прес на Христијан Мицкоски по денешниот тежок собраниски ден

ВО ЖИВО: Прес на Христијан Мицкоски по денешниот тежок собраниски ден

пред 4 дена - Вечер - Македонија

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски се обраќа по денешниот тежок собраниски ден, во кој надвор од Уставот и Деловникот, владеачкото мнозинство го изгласа законот за двиојазичност.

ВО ЖИВО Прес на Христијан Мицкоски по денешниот тежок собраниски ден

ВО ЖИВО: Прес на Христијан Мицкоски по денешниот тежок собраниски ден

пред 4 дена - Весник - Македонија

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски се обраќа по денешниот тежок собраниски ден, во кој надвор од Уставот и Деловникот, владеачкото мнозинство го изгласа законот за двиојазичност.

Груевски го удира Џафери

Груевски го удира Џафери

пред 4 дена - Репортер - Сцена

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски го удри претседателот на Собранието, Талат Џафери во собраниската сала. Груевски му истури вода врз микрофонот и масата.

БАДИНТЕР БАДИНТЕР   Снимка на ДУИ  еве како гласаат

БАДИНТЕР, БАДИНТЕР...! Снимка на ДУИ - еве како гласаат

пред 4 дена - Весник - Македонија

Со 64 гласа „за", без против и воздржани Собранието го изгласа Законот за јазиците. Претседателот на Собранието, Талат Џафери законот го прогласи за донесен.

Мицкоски Ќе поднесеме кривична за Џафери и иницијатива за оценување на уставноста на законот

Мицкоски: Ќе поднесеме кривична за Џафери и иницијатива за оценување на уставноста на законот

пред 4 дена - +Инфо - Македонија

Кривична пријава за претседателот на Собранието, Талат Џафери и иницијатива за оценување на уставноста на Законот за јазици до Уставниот суд ќе поднесе ВМРО-ДПМНЕ, изјави на прес конференција претседателот на партијата Христијан Мицкоски.

 Народот не е на продажба  Се уште трае протестот пред Собрание против законот за јазици

„Народот не е на продажба“- Се уште трае протестот пред Собрание против законот за јазици

пред 4 дена - MK News - Македонија

Продолжуваат протестите пред Собранието и по усвојувањето на Законот за употреба на јазиците. Десетици граѓани сè уште се...

Џафери нема да дозволи да се повтори 24 декември и 27 април во Собранието на РМ

Џафери нема да дозволи да се повтори 24 декември и 27 април во Собранието на РМ

пред 4 дена - MK News - Македонија

Претседателот на Собранието Талат Џафери денеска изјави дека нема да дозволи да се повтори 24 декември и 27 април во Собранието на РМ, откако беше изгласан Законот за употреба на јазиците.

БАДИНТЕР БАДИНТЕР   Снимка на ДУИ  еве како гласаат

БАДИНТЕР, БАДИНТЕР...! Снимка на ДУИ - еве како гласаат

пред 4 дена - Вечер - Македонија

Со 64 гласа „за", без против и воздржани Собранието го изгласа Законот за јазиците. Претседателот на Собранието, Талат Џафери законот го прогласи за донесен.

Видео  моментот кога се закачија Груевски и Џафери

Видео – моментот кога се закачија Груевски и Џафери

пред 4 дена - MK News - Македонија

Во тензична и напната атмосфера денеска со 64 гласа беше донесен законот за употреба на јазиците. На тоа и претходеше кавга меѓу претседателот на Собранието, Талат Џафери и поранешниот лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски.

СДСМ Груевски стои зад обидите за блокадата на Собранието Мицкоски е марионета

СДСМ: Груевски стои зад обидите за блокадата на Собранието, Мицкоски е марионета

пред 4 дена - MK News - Македонија

Случувањата во Собранието потврдија дека токму Никола Груевски стои зад обидите да се блокира работата на Собранието и зад обидите да се блокираат реформските процеси и евро-атлантската перспектива на Македонија, соопшти СДСМ.

Мицкоски ВМРО ДПМНЕ ќе поднесе кривична пријава поради флагрантно кршење на Уставот

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе кривична пријава поради флагрантно кршење на Уставот

пред 4 дена - MK News - Македонија

СДСМ, Зоран Заев и владејачкото мнозинство ја поништија волјата на граѓаните. Ова е патување кон дното каде сакаат да не...

Мицкоски ВМРО ДПМНЕ ќе поднесе кривична за Џафери и иницијатива до Уставен суд за оценување на уставноста на законот

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе кривична за Џафери и иницијатива до Уставен суд за оценување на уставноста на законот

пред 4 дена - Прес 24 - Македонија

Кривична пријава за претседателот на Собранието Талат Џафери и иницијатива за оценува на уставноста на Законот за јазици до Уставниот суд ќе поднесе ВМРО-ДПМНЕ, информираше на прес конференција претседателот на партијата Христијан Мицкоски.

Мицкоски ВМРО  ДПМНЕ ќе поднесе кривична пријава против Џафери

Мицкоски: ВМРО - ДПМНЕ ќе поднесе кривична пријава против Џафери

пред 4 дена - Канал 5 - Македонија

Денеска беа погазени законите , деловникот , беше погазена волјата на граѓаните , рече Мицкоски . Само затоа што две партии се договорија , ССМ и ДУИ , беше донесен незаконски и неуставен закон.

СДСМ Груевски стои зад обидите за блокадата на Собранието а Мицкоски е негова марионета

СДСМ: Груевски стои зад обидите за блокадата на Собранието, а Мицкоски е негова марионета

пред 4 дена - Весник - Македонија

Случувањата во Собранието потврдија дека токму Никола Груевски стои зад обидите да се блокира работата на Собранието и зад обидите да се блокираат реформските процеси и евро-атлантската перспектива на Македонија, обвини СДСМ.

 Народот не е на продажба извикуваат граѓаните кои протестираат пред Собрание

„Народот не е на продажба“ извикуваат граѓаните кои протестираат пред Собрание

пред 4 дена - Прес 24 - Македонија

„Предавници“, „Народот не е на продажба“, „Не ја даваме Македонија“ скандираат насобраните демонстранти кои и попладнево продолжија да протестираат пред Собранието на Република Македонија, против донесувањето на Законот за употреба на јазиците.

СДСМ Груевски стои зад обидите за блокадата на Собранието а Мицкоски е негова марионета

СДСМ: Груевски стои зад обидите за блокадата на Собранието, а Мицкоски е негова марионета

пред 4 дена - Вечер - Македонија

Случувањата во Собранието потврдија дека токму Никола Груевски стои зад обидите да се блокира работата на Собранието и зад обидите да се блокираат реформските процеси и евро-атлантската перспектива на Македонија, обвини СДСМ.

Еве целосна снимка од Собрание денес

Еве целосна снимка од Собрание денес

пред 4 дена - Весник - Македонија

Со 64 гласа „за", без против и воздржани Собранието го изгласа Законот за јазиците. Претседателот на Собранието, Талат Џафери законот го прогласи за донесен.

Еве целосна снимка од Собрание денес

Еве целосна снимка од Собрание денес

пред 4 дена - Вечер - Македонија

Со 64 гласа „за", без против и воздржани Собранието го изгласа Законот за јазиците. Претседателот на Собранието, Талат Џафери законот го прогласи за донесен.

ВМРО ДППМЕ ќе поднесе кривична пријава против Талат Џафери

ВМРО-ДППМЕ ќе поднесе кривична пријава против Талат Џафери

пред 4 дена - еМАГАЗИН - Македонија

ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе кривична пријава против Талат Џафери за флагрантно кршење на Уставот и на законите, изјави вечерва...

Џафери нема да дозволи да се повтори 24 декември и 27 април во Собранието на РМ

Џафери нема да дозволи да се повтори 24 декември и 27 април во Собранието на РМ

пред 4 дена - Сител - Македонија

Претседателот на Собранието Талат Џафери денеска изјави дека нема да дозволи да се повтори 24 декември и 27 април во Собранието на РМ, откако беше изгласан Законот за употреба на јазиците.

Изгласан Законот за употреба на јазиците

Изгласан Законот за употреба на јазиците

пред 4 дена - Алфа - Македонија

Собранието на Република Македонија со 64 гласа „за“, без против и воздржани го донесе Законот за јазиците, без амандманска расправа.

Џафери на aлбански го започна обраќањето по донесувањето на Законот за двојазичност

Џафери на aлбански го започна обраќањето по донесувањето на Законот за двојазичност

пред 4 дена - Весник - Македонија

Претседателот на Собранието Талат Џафери прво се обрати на Албански јазик, а потоа продолжи за инцидентот со пратеникот Никола Груевски.

Џафери Не отворив амандманска расправа врз основа на член од Деловникот

Џафери: Не отворив амандманска расправа врз основа на член од Деловникот

пред 4 дена - Прес 24 - Македонија

Претседателот на Собранието Талат Џафери денеска изјави дека нема да дозволи да се повтори 24 декември и 27 април во Собранието на РМ, откако беше изгласан Законот за употреба на јазиците.

Џафери на aлбански го започна обраќањето по донесувањето на Законот за двојазичност

Џафери на aлбански го започна обраќањето по донесувањето на Законот за двојазичност

пред 4 дена - Вечер - Македонија

Претседателот на Собранието Талат Џафери прво се обрати на Албански јазик, а потоа продолжи за инцидентот со пратеникот Никола Груевски.

Почна седницата на која на дневен ред е и третото читање на Законот за албанскиот јазик

Почна седницата на која на дневен ред е и третото читање на Законот за албанскиот јазик

пред 4 дена - Сител - Македонија

Embedded video for Почна седницата на која на дневен ред е и третото читање на Законот за албанскиот јазик Претседателот на Собранието на РМ Талат Џафери во продолжението на 32.

Времеплов
x