20
Баерн ја заврши работата на Босфорот

Баерн ја заврши работата на Босфорот

пред 4 дена - Top Sport - Фудбал

Баерн Минхен и на гостувањето во Истанбул кај Бешикташ стигна до убедлива 1:3 победа, за со вкупни 1:8 да се пласира во четврт-финалето на Лигата на шампионите на импресивен начин.

ЛШ  Ни мачорот не му донесе среќа на Бешикташ

ЛШ: Ни мачорот не му донесе среќа на Бешикташ

пред 4 дена - Македонски Спорт - Фудбал

Бешикташ и дома загуби од Баерн. Германскиот првак седми пат по ред во четвртфиналето на ЛШ Баерн Минхен со две победи над Бешикташ се пласира во четвртфиналето на Лигата на шампионите.

Баерн не менува ништо и кога игра со резервниот тим   машина за давање на голови

Баерн не менува ништо и кога игра со резервниот тим - машина за давање на голови

пред 4 дена - Sportmedia - Фудбал

И изменетиот состав на Баварците беше доволен за уште една убедлива победа над Бешикташ (3:1) и потврда на сработеното во Минхен.

Баерн го освои Истанбул и го завери пласманот во осминафиналето на ЛШ

Баерн го освои Истанбул и го завери пласманот во осминафиналето на ЛШ

пред 4 дена - Дерби - Фудбал

Најдобриот германски фудбалски состав, Баерн Минхен е седмиот патник во осминафиналето на Лигата на шампионите, откако вечерва по втор пат го надигра Бешикташ.

Времеплов
x