20
Се комплетираат четврт финалистите во ЛШ

Се комплетираат четврт-финалистите во ЛШ

пред 4 дена - Алфа - Спорт

Денеска се играат последните два осминафинални дуели во фудбалската Лига на шампиони. Дербито на вечерта се игра на Ноу Камп каде Барселона го пречекува Челзи.

Шпанците безмилосни Мурињо е како остарена рок ѕвезда за пензионери

Шпанците безмилосни: Мурињо е како остарена рок-ѕвезда за пензионери

пред 4 дена - Top Sport - Фудбал

Шпанските медиуми беа, нормално, воодушевени од успехот на Севилја, која првпат влезе во четврт-финалето на Лигата на шампионите со импресивна 2:1 победа над неинсирираниот Манчестер јунајтед и нивниот „остарен“ стратег Жозе Мурињо.

Де Бур Мурињо потроши една милијарда а игра ваков фудбал

Де Бур: Мурињо потроши една милијарда, а игра ваков фудбал

пред 4 дена - Денар - Спорт

Жозе Мурињо синоќа не успеа да ја елиминира Севилја во осмина-финалето во Лигата на шампионите. Екипата од Андалузија го шокира „Олд Трафорд“ и со головите на Бен Једер победи 2:1.

Де Бур жестоко му одговори на Мурињо Потроши милијарда и играш таков фудбал

Де Бур жестоко му одговори на Мурињо: Потроши милијарда и играш таков фудбал

пред 4 дена - Кајгана - Фудбал

Холандскиот експерт Франк Де Бур, одговори на неодамнешните изјави на Мурињо, според кои, Холанѓанецот е најлошиот тренер во историјата на Премиер лигата, после поразот на Манчестер Јунајтед од Севиља.

Севиља и Рома во четвртфиналето на ЛШ

Севиља и Рома во четвртфиналето на ЛШ

пред 4 дена - Сител - Фудбал

Севиља и Рома се пласираа во четвртфиналето на ЛШ, фаза за кој последните две места ќе бидат пополнети денеска. Шпанската Севиља го елиминира Манчестер Јунајтед во осминафиналето.

 Олд Трафорд стана театар на соништата за Севилја

„Олд Трафорд“ стана театар на соништата за „Севилја“

пред 4 дена - Репортер - Без катеторија

Фудбалската Лига на шампионите продолжи со мечевите во Манчестер и Рим. Во Англија фудбалските фанови беа сведоци на адреналинска...

Де Бур Мурињо потроши една милијарда а игра ваков фудбал

Де Бур: Мурињо потроши една милијарда, а игра ваков фудбал

пред 4 дена - Top Sport - Фудбал

Жозе Мурињо синоќа не успеа да ја елиминира Севилја во осмина-финалетов о Лигата на шампионите. Екипата од Андалузија го шокира „Олд Трафорд“ и со головите на Бен једер победи 2:1.

Бен Једер и Севилја го замолчеа Олд Трафорд  Џеко е херојот на Рома

Бен Једер и Севилја го замолчеа „Олд Трафорд“! Џеко е херојот на Рома

пред 4 дена - Денар - Спорт

Екипата на Севилја со триумфот на гостински терен против „црвените ѓаволи“ си обезбеди пласман во следната фаза од Лигата на шампионите, а во вториот вчерашен дуел Рома со голот на Џеко славеше во дуелот со Шахтјор.

Де Бур му врати на Мурињо Можеби јас сум најлошиот тренер во историјата на Премиерлигата но

Де Бур му врати на Мурињо: Можеби јас сум најлошиот тренер во историјата на Премиерлигата, но...

пред 4 дена - 24 фудбал - Фудбал

Елиминацијата на Манчестер јунајтед од Лигата на шампионите дојде како порачана за Франк де Бур кој го возврати ударот добиен од Жозе Мурињо.

Де Бур Мурињо потроши една милијарда за ваков фудбал

Де Бур: Мурињо потроши една милијарда за ваков фудбал

пред 4 дена - Канал 5 - Фудбал

- Можеби сум лош тренер, ама Мурињо потроши милијарда за ваков фудбал. Судирот меѓу Де Бур и Мурињо почна по изјавата на Холанѓанецот дека Маркус Рашфорд не може да напредува поради стилот на игра кој го негува Мурињо.

Де Бур Мурињо потроши една милијарда за ваков фудбал

Де Бур: Мурињо потроши една милијарда за ваков фудбал

пред 4 дена - +Инфо - Спорт

Холандскиот фудбалски тренер Френк де Бур кој последниве денови е во вербален конфликт со Жозе Мурињо, се огласи по елиминацијата на Манчестер Јунајтед во осминафиналето на Лигата на шампионите.

Мурињо пак одби да признае пораз и го обвини својот клуб

Мурињо пак одби да признае пораз и го обвини својот клуб

пред 4 дена - Off.net.mk - Фудбал

Само што влезе во игра шпицот на Севиља Висам Бен Једер во рок од 4 минути даде два гола и го исфрли Манчестер Јунајтед од Лига на шампионите.

Олд Трафорд стана театар на сништата за Севилја

Олд Трафорд стана театар на сништата за Севилја

пред 4 дена - Репортер - Без катеторија

Фудбалската Лига на шампиони продолжи со мечевите во Манчестер и Рим. Во Англија фудбалските фанови беа сведоци на адреналиснка...

Олд Трафорд стана театар на сништата за Севиља

Олд Трафорд стана театар на сништата за Севиља

пред 4 дена - Репортер - Без катеторија

Фудбалската Лига на шампиони продолжи со мечевите во Манчестер и Рим. Во Англија фудбалските фанови беа сведоци на адреналиснка...

Херојот на Севиља имаше посебна реакција откако го елиминираше Манчестер јунајтед

Херојот на Севиља имаше посебна реакција откако го елиминираше Манчестер јунајтед

пред 4 дена - 24 фудбал - Фудбал

Да постигнеш гол против најдобриот голман на светот е успех, но да го „матираш“ на два пати во четири минути е нешто посебно.

ЛШ Севилја потврди дека е подобра од Јунајтед

ЛШ: Севилја потврди дека е подобра од Јунајтед

пред 4 дена - Сител - Фудбал

Фудбалерите на Севилја го елиминираат Манчестер Ј од Лигата на шампионите и тоа совладувајќи го на неговиот Олд трафорд со 2-1.

Де Бур Мурињо потроши една милијарда за ваков фудбал

Де Бур: Мурињо потроши една милијарда за ваков фудбал

пред 4 дена - A1on - Фудбал

Холандскиот фудбалски тренер Френк де Бур кој последниве денови е во вербален конфликт со Жозе Мурињо, се огласи по елиминацијата на Манчестер Јунајтед во осминафиналето на Лигата на шампионите.

Изненадување во ЛШ Севиља го елиминираше Манчестер Јунајтед

Изненадување во ЛШ: Севиља го елиминираше Манчестер Јунајтед

пред 4 дена - +Инфо - Спорт

Севиљја го направи најголемото изненадување во досегашната фаза од осминафиналните натпревари во Лигата на шампионите и го елиминираше фаворизираниот Манчестер јунајтед.

Навивачите на Манчестер бараат Мурињо да си замине

Навивачите на Манчестер бараат Мурињо да си замине

пред 4 дена - Канал 5 - Фудбал

Јунајтед синоќа на реваншот со Севиља делуваше немоќно, без препознатливиот стил на игра, без агресивност и сосема заслужено е исфрлен од страна на шпанскиот претставник.

Севиља го елиминираше Манчестер Јунајтед Рома го исфрли Шахтјор

Севиља го елиминираше Манчестер Јунајтед, Рома го исфрли Шахтјор

пред 4 дена - Идивиди - Фудбал

Севиљја го направи најголемото изненадување во досегашната фаза од осминафиналните натпревари во Лигата на шампионите и го елиминираше фаворизираниот Манчестер јунајтед.

Навивачите на Манчестер бараат Мурињо да си замине

Навивачите на Манчестер бараат Мурињо да си замине

пред 4 дена - Идивиди - Фудбал

Големо разочарување кај навивачите на Манчестер Јунајтед предизвика елиминацијата во осминафиналето на Лигата на шампионите, по што тие бараат менаџерот Жозе Мурињо да поднесе оставка.

Навивачите на Манчестер Јунајтед бараат Мурињо да си замине

Навивачите на Манчестер Јунајтед бараат Мурињо да си замине

пред 4 дена - A1on - Фудбал

Големо разочарување кај навивачите на Манчестер Јунајтед предизвика елиминацијата во осминафиналето на Лигата на шампионите, по што тие бараат менаџерот Жозе Мурињо да поднесе оставка.

Џеко Имаме јак тим Рома е меѓу осумте најдобри во Европа

Џеко: Имаме јак тим, Рома е меѓу осумте најдобри во Европа

пред 4 дена - Кајгана - Фудбал

„Поради вакви натпревари не сакав да ја напуштам Рома во Јануари и цела сезона играв поради ова“, изјави Един Џеко, стрелецот на синоќашниот победоносен погодок во триумфот на Шахтјор (1:0) во реваншот од осминафиналето во Лигата на шампионите.

Џеко Имаме јак тим Рома е меѓу осумте најдобри во Европа

Џеко: Имаме јак тим, Рома е меѓу осумте најдобри во Европа

пред 4 дена - Кајгана - Фудбал

„Поради вакви натпревари не сакав да ја напуштам Рома во Јануари и цела сезона играв поради ова“, изјави Един Џеко, стрелецот на синоќашниот победоносен погодок во триумфот на Шахтјор (1:0) во реваншот од осминафиналето во Лигата на шампионите.

Севиља го елиминираше Манчестер Јунајтед Рома го исфрли Шахтјор

Севиља го елиминираше Манчестер Јунајтед, Рома го исфрли Шахтјор

пред 4 дена - A1on - Фудбал

Севиља го направи најголемото изненадување во досегашната фаза од осминафиналните натпревари во Лигата на шампионите и го елиминираше фаворизираниот Манчестер јунајтед.

Мурињо Не правете драма околу испаѓањето од ЛШ за Јунајтед тоа не е ништо ново

Мурињо: Не правете драма околу испаѓањето од ЛШ, за Јунајтед тоа не е ништо ново

пред 4 дена - Кајгана - Фудбал

Како што прави многу често, така и вчера, Мурињо проба да го тргне од разговорот неуспехот во Лигата на шампионите на Манчестер Јунајтед, кој испадна во осминафиналето од шпанскиот тим Севиља.

Мурињо Тоа е фудбалот утре е нов ден нема време за драма

Мурињо: Тоа е фудбалот, утре е нов ден, нема време за драма

пред 4 дена - Вечер - Спорт

epa06601616 Jose Mourinho, manager of Manchester United, reacts during the UEFA Champions League Round of 16 second leg soccer match between Manchester United and Sevilla FC held at Old Trafford, Manchester, Britain, 13 March 2018.

Мурињо со оваа изјава ги налути фановите на Манчестер јунајтед

Мурињо со оваа изјава ги налути фановите на Манчестер јунајтед

пред 4 дена - 24 фудбал - Фудбал

Португалскиот стратег за момент го навлече гневот на фановите. Манчестер јунајтед застана во осминафиналето од Лигата на...

ФАКТ Дејвид Мојс има подобар учинок од Жозе Мурињо во Лигата на шампионите на клупата на Манчестер јунајтед

ФАКТ: Дејвид Мојс има подобар учинок од Жозе Мурињо во Лигата на шампионите на клупата на Манчестер јунајтед

пред 4 дена - 24 фудбал - Фудбал

Португалскиот фудбалски стратег доби низа критики на негова адреса по раната елиминација на Манчестер јунајтед. Голем шок...

Бен Једер и Севилја го замолчеа Олд Трафорд

Бен Једер и Севилја го замолчеа „Олд Трафорд“!

пред 4 дена - Вечер - Спорт

epa06601623 Wissam Ben Yedder (L) of Sevilla scores the opening goal during the UEFA Champions League Round of 16 second leg soccer match between Manchester United and Sevilla FC held at Old Trafford, Manchester, Britain, 13 March 2018.

Времеплов
x