20
Лондон ги прекинува билатералните односи со Москва протерува 23 руски дипломати

Лондон ги прекинува билатералните односи со Москва, протерува 23 руски дипломати

пред 4 дена - Сител - Свет

Loading Video... Велика Британија ќе протера 23 руски дипломати поради случајот со труењето на поранешниот шпион Сергеј Скрипал, соопшти британската прмеиерка Тереза Меј во Парламентот во Лондон.

 Втор дел Отруениот шпион Сергеј Скрипаљ води до Хилари Клинтон не до Путин

(Втор дел) Отруениот шпион Сергеј Скрипаљ води до Хилари Клинтон, не до Путин

пред 4 дена - Репортер - Живот

Поради лошото досие на Кристофер Стил,  американското Министерство за правда ги следело Трамп, неговото семејство, неговите соработници, неговиот транзиционен тим и неговата администрација.

Руско МНР Лондон избра конфронтација со Москва

Руско МНР: Лондон избра конфронтација со Москва

пред 4 дена - A1on - Свет

Британската Влада се одлучи за конфронтација со Русија со тоа што донесе одлука да не дејствува согласно воспоставените меѓународни...

Руската амбасада во Лондон ги осуди непријателските мерки на Велика Британија

Руската амбасада во Лондон ги осуди „непријателските мерки“ на Велика Британија

пред 4 дена - Вечер - Свет

Руската амбасада во Лондон ги осуди, како што ги нарече, непријателските мерки преземени од Велика Британија, како реакција на труењето на поранешниот руски агент Сергеј Скрипал во Лондон.

Руската амбасада во Лондон ги осуди непријателските мерки на Велика Британија

Руската амбасада во Лондон ги осуди „непријателските мерки“ на Велика Британија

пред 4 дена - Весник - Свет

Руската амбасада во Лондон ги осуди, како што ги нарече, непријателските мерки преземени од Велика Британија, како реакција на труењето на поранешниот руски агент Сергеј Скрипал во Лондон.

Руско МНР Лондон избра конфронтација со Москва

Руско МНР: Лондон избра конфронтација со Москва

пред 4 дена - Нова ТВ - Свет

Британската Влада се одлучи за конфронтација со Русија со тоа што донесе одлука да не дејствува согласно воспоставените меѓународни...

Велика Британија протерува 23 руски дипломати

Велика Британија протерува 23 руски дипломати!

пред 4 дена - Вечер - Свет

Тереза Меј рекла дека руските дипломати имаат една недела да заминат од земјата... Велика Британија соопштила днеска дека...

Велика Британија протерува 23 руски дипломати

Велика Британија протерува 23 руски дипломати!

пред 4 дена - Весник - Свет

Тереза Меј рекла дека руските дипломати имаат една недела да заминат од земјата... Велика Британија соопштила днеска дека...

Британија ќе протера 23 руски дипломати поради труењето на Скрипал

Британија ќе протера 23 руски дипломати поради труењето на Скрипал

пред 4 дена - Весник - Свет

Велика Британија одлучи да протера повеќе од 20 руски дипломати поради случајот со труење на поранешниот руски шпион, Сергеј Скрипал (66).

Британија ќе протера 23 руски дипломати поради труењето на Скрипал

Британија ќе протера 23 руски дипломати поради труењето на Скрипал

пред 4 дена - Вечер - Свет

Велика Британија одлучи да протера повеќе од 20 руски дипломати поради случајот со труење на поранешниот руски шпион, Сергеј Скрипал (66).

НАТО ја повика Русија да одговори на британските прашања во случајот Скрипал

НАТО ја повика Русија да одговори на британските прашања во случајот „Скрипал“

пред 4 дена - Весник - Свет

НАТО ја повика Русија да одговори на британските прашања во врска со труењето на поранешниот руски шпион Сергеј Скрипал. „Сојузниците изразуваат солидарност со Велика Британија и и ја нудат својата поддршка во спроведувањето на истрага.

НАТО ја повика Русија да одговори на британските прашања во случајот Скрипал

НАТО ја повика Русија да одговори на британските прашања во случајот „Скрипал“

пред 4 дена - Вечер - Свет

НАТО ја повика Русија да одговори на британските прашања во врска со труењето на поранешниот руски шпион Сергеј Скрипал. „Сојузниците изразуваат солидарност со Велика Британија и и ја нудат својата поддршка во спроведувањето на истрага.

Лондон ги прекинува билатералните односи со Москва протерува 23 руски дипломати

Лондон ги прекинува билатералните односи со Москва, протерува 23 руски дипломати

пред 4 дена - Алфа - Свет

Велика Британија ќе протера 23 руски дипломати поради случајот со труењето на поранешниот шпион Сергеј Скрипал, соопшти британската прмеиерка Тереза Меј во Парламентот.

Британија замрзнува односи со Русија

Британија замрзнува односи со Русија

пред 4 дена - Идивиди - Свет

Британската премиерка Тереза Меј објави денеска замрзнување на односите со Русија. - Русија е виновна за труењето на поранешниот шпион Сергеј Скрипал, изјави таа во Парламентот.

Итна седница на СБ на ОН поради случајот со труењето на поранешниот шпион Скрипал

Итна седница на СБ на ОН поради случајот со труењето на поранешниот шпион Скрипал

пред 4 дена - Алфа - Свет

Итна седница на Советот за бедност на ОН ќе се одржи денеска во врска со труењето на поранешниот шпион Сергеј Скрипал. Итна седница на Советот за бедност на ОН ќе се одржи денеска во врска со труењето на поранешниот шпион Сергеј Скрипал.

Британија замрзнува односи со Русија

Британија замрзнува односи со Русија

пред 4 дена - Алфа - Свет

Британската премиерка Тереза Меј објави денеска замрзнување на односите со Русија. Британската премиерка Тереза Меј објави денеска замрзнување на односите со Русија.

Руска амбасада Протерувањето дипломати е непријателски чин

Руска амбасада: Протерувањето дипломати е непријателски чин

пред 4 дена - A1on - Свет

Британската Амбасада во Лондон смета дека е непријателски акт протерувањето руски дипломати што Британија го презема по труењето на поранешниот руски шппион Сергеј Скрипал и неговата ќерка во Солсбери во минатата недела.

Лондон ги прекинува билатералните односи со Москва протерува 23 руски дипломати

Лондон ги прекинува билатералните односи со Москва, протерува 23 руски дипломати

пред 4 дена - еМАГАЗИН - Свет

Велика Британија ќе протера 23 руски дипломати поради случајот со труењето на поранешниот шпион Сергеј Скрипал, соопшти британската прмеиерка Тереза Меј во Парламентот во Лондон.

Препукувања меѓу Москва и Лондон за Скрипал

Препукувања меѓу Москва и Лондон за Скрипал

пред 4 дена - МТВ 1 - Свет

Русија не одговори во зададениот рок на барањето на Велика Британија да објасни на кој начин нервниот гас од руско производство со којшто беа отруени поранешниот шпион Сергеј Скрипал и неговата ќерка Јулија стигнал во Англија.

Британија протерува 23 руски дипломати ги прекинува сите контакти на високо ниво со Русија

Британија протерува 23 руски дипломати, ги прекинува сите контакти на високо ниво со Русија

пред 4 дена - Канал 5 - Свет

Како што се наведува, 23 дипломати ќе бидат протерани бидејќи Москва “одбила да објасни како нервниот агенс направен во Русија е употребен за труење на Скрипал во Велика Британија“.

Меј одговори жестоко  Велика Британија протерува 23 руски дипломати

Меј одговори жестоко – Велика Британија протерува 23 руски дипломати

пред 4 дена - A1on - Свет

Велика Британија одлучи да протера повеќе од 20 руски дипломати поради случајот со труење на поранешниот руски шпион, Сергеј Скрипал (66).

По труењето на Скрипал Лондон протера руски дипломати

По труењето на Скрипал: Лондон протера руски дипломати

пред 4 дена - DW - Свет

Ова е најголема британско-руска конфронтација по Студената војна: Лондон ги замрзна односите со Москва. 23 руски дипломати мора да ја напуштат Велика Британија- во рок од една недела.

Итна седница на СБ на ОН поради случајот со труењето на поранешниот шпион Скрипал

Итна седница на СБ на ОН поради случајот со труењето на поранешниот шпион Скрипал

пред 4 дена - A1on - Свет

Итна седница на Советот за бедност на ОН ќе се одржи денеска во врска со труењето на поранешниот шпион Сергеј Скрипал. Седницата ќе се одржи по барање на Велика Британија.

Меј ги замрзнува односите со Русија

Меј ги замрзнува односите со Русија

пред 4 дена - A1on - Свет

Британската премиерка Тереза Меј објави денеска замрзнување на односите со Русија. – Русија е виновна за труењето на поранешниот шпион Сергеј Скриптал, изјави таа во Парламентот.

Отруениот шпион Сергеј Скрипаљ води до Хилари Клинтон а не Путин

Отруениот шпион Сергеј Скрипаљ води до Хилари Клинтон, а не Путин

пред 4 дена - Репортер - Живот

Обидот за убиство на Русинот Сергеј Скрипаљ, кој ја играл улогата на двоен агент во Велика Британија, е нешто што на властите во Москва најмалку им треба, особено во пресрет на претседателските избори овој месец.

Москва Заканите на Лондон нема да останат без одговор

Москва: Заканите на Лондон нема да останат без одговор

пред 4 дена - МТВ 1 - Свет

Заканите на Велика Британија за санкции против Русија поради труењето на поранешниот шпион Сергеј Скрипал нема да останат без одговор, изјави руското Министерство за надворешни работи.

Продолжуваат препукувањата меѓу Москва и Лондон за случајот Скрипал

Продолжуваат препукувањата меѓу Москва и Лондон за случајот Скрипал

пред 4 дена - Алфа - Свет

Русија не одговорила во зададениот рок на барањето на Велика Британија да објасни како нервен гас од руско производство со кој беа отруени некогашниот шпион Сергеј Скрипал и неговата ќерка Јулија стигнал во Англија.

Велика Британија ги прекинува билатералните контакти со Русија

Велика Британија ги прекинува билатералните контакти со Русија

пред 4 дена - Нова ТВ - Свет

Британската премиерка, Тереза Меј денес изјави дека раскинува билатерални контакти со Русија и најави дека 23 руски дипломати мораат да ја напуштат земјата.

Велика Британија ги прекинува билатералните односи со Русија

Велика Британија ги прекинува билатералните односи со Русија

пред 4 дена - Нова ТВ - Свет

Британската премиерка Тереза Мај денес изјави дека ги раскинува сите билатерални односи со Русија и најави дека 23 руски дипломати мораат да ја напуштат земјата.

По труењето на Скрипал Лондон протера руски дипломати

По труењето на Скрипал: Лондон протера руски дипломати

пред 4 дена - Либертас - Македонија

Ова е најголема британско-руска конфронтација по Студената војна: Лондон ги замрзна односите со Москва. 23 руски дипломати мора да ја напуштат Велика Британија- во рок од една недела.

Времеплов
x