20
Јувентус без проблеми со Аталанта

Јувентус без проблеми со Аталанта

пред 4 дена - Top Sport - Фудбал

Фудбалерите на Јувентус ја совладаа Аталанта 2:0 во одложениот натпревар во Серија А и ја зголеми предноста на челната позиција во однос на Наполи на четири бода.

Јувентус го доби заостанатиот натпревар и се одлепи на  4

Јувентус го доби заостанатиот натпревар и се одлепи на +4

пред 4 дена - 24 фудбал - Фудбал

„Старата Дама“ рутински со 2-0 ја совлада Аталанта и креираше четири бода предност на врвот на табелата во однос на Наполи Јувентус вечерва го доби заостанатиот дуел со Аталанта и направи значаен исчекор во борбата за Скудетото.

Јувентус со нова победа го зголеми водството пред Наполи

Јувентус со нова победа го зголеми водството пред Наполи

пред 4 дена - Дерби - Фудбал

Екипата на Јувентус ја совлада Аталанта со 2:0 во заостанат натпревар од италијанската Серија А, со што го зголеми и водството на табелата зад второпласираниот Наполи.

Како се бркаа т  Јуве и Наполи на табела

Како се бркаа(т) Јуве и Наполи на табела

пред 5 дена - Off.net.mk - Фудбал

Главниот конкурент во борбата за титулата на Јуве изминативе неколку сезони му е Наполи кој никако да го направи тој исчекор за да го зграпчи толку посакуваното Скудето уште од времето на Марадона.

Ова не се простува  Млад навивач на Наполи доби роденденска торта од Јувентус  реакцијата беше за Оскар

Ова не се простува: Млад навивач на Наполи доби роденденска торта од Јувентус, реакцијата беше за Оскар

пред 5 дена - Дерби - Фудбал

Јуветус и Наполи се стари и големи ривали кои во последниве неколку сезони заедно со Рома водат сериозна битка за Скудетото.

Шампионот во акција  Големите борци ќе стават потпис на нови договори со Јувентус

Шампионот во акција: Големите борци ќе стават потпис на нови договори со Јувентус

пред 5 дена - Дерби - Фудбал

Италијанскиот шампион, Јувентус можеби сезонава не е убедлив и сигурен како во претходните години, но и понатаму е во игра за тројната круна.

Времеплов
x