20
На сила без да се спомнат амандманите изгласан законот за јазици пратениците на СДСМ мирно притиснаа ЗА  ДУИ си честитаа

На сила, без да се спомнат амандманите изгласан законот за јазици- пратениците на СДСМ мирно притиснаа „ЗА“, ДУИ си честитаа

пред 3 дена - Алфа - Македонија

Без да се споменат амандманите, а уште помалку да се отвора расправа, со кршење на повеќе членови од Деловникот, буквално на сила претседателот Џафери го отвори гласањето за законот за јазици.

Обезбедувањето го прекина вториот дуел Груевски  Џафери

Обезбедувањето го прекина вториот дуел Груевски – Џафери

пред 3 дена - Канал 5 - Македонија

По завршувањето на собраниската седница , откако беше донесен Законот за употреба на јазиците , експремиерот Никола Груевски повторно влезе во дуел со Џафери .

Џафери Не отворив амандманска расправа врз основа на член од Деловникот

Џафери: Не отворив амандманска расправа врз основа на член од Деловникот

пред 3 дена - Весник - Македонија

Собранискиот спикер, Талат Џафери денеска изјави дека нема да дозволи да се повтори 24 декември и 27 април во Собранието на РМ, откако беше изгласан Законот за употреба на јазиците.

Џафери Не отворив амандманска расправа врз основа на член од Деловникот

Џафери: Не отворив амандманска расправа врз основа на член од Деловникот

пред 3 дена - Вечер - Македонија

Собранискиот спикер, Талат Џафери денеска изјави дека нема да дозволи да се повтори 24 декември и 27 април во Собранието на РМ, откако беше изгласан Законот за употреба на јазиците.

ВО ЖИВО Прес на Христијан Мицкоски по денешниот тежок собраниски ден

ВО ЖИВО: Прес на Христијан Мицкоски по денешниот тежок собраниски ден

пред 3 дена - Вечер - Македонија

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски се обраќа по денешниот тежок собраниски ден, во кој надвор од Уставот и Деловникот, владеачкото мнозинство го изгласа законот за двиојазичност.

ВО ЖИВО Прес на Христијан Мицкоски по денешниот тежок собраниски ден

ВО ЖИВО: Прес на Христијан Мицкоски по денешниот тежок собраниски ден

пред 3 дена - Весник - Македонија

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски се обраќа по денешниот тежок собраниски ден, во кој надвор од Уставот и Деловникот, владеачкото мнозинство го изгласа законот за двиојазичност.

Груевски го удира Џафери

Груевски го удира Џафери

пред 3 дена - Репортер - Сцена

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски го удри претседателот на Собранието, Талат Џафери во собраниската сала. Груевски му истури вода врз микрофонот и масата.

БАДИНТЕР БАДИНТЕР   Снимка на ДУИ  еве како гласаат

БАДИНТЕР, БАДИНТЕР...! Снимка на ДУИ - еве како гласаат

пред 3 дена - Весник - Македонија

Со 64 гласа „за", без против и воздржани Собранието го изгласа Законот за јазиците. Претседателот на Собранието, Талат Џафери законот го прогласи за донесен.

БАДИНТЕР БАДИНТЕР   Снимка на ДУИ  еве како гласаат

БАДИНТЕР, БАДИНТЕР...! Снимка на ДУИ - еве како гласаат

пред 3 дена - Вечер - Македонија

Со 64 гласа „за", без против и воздржани Собранието го изгласа Законот за јазиците. Претседателот на Собранието, Талат Џафери законот го прогласи за донесен.

Видео  моментот кога се закачија Груевски и Џафери

Видео – моментот кога се закачија Груевски и Џафери

пред 3 дена - MK News - Македонија

Во тензична и напната атмосфера денеска со 64 гласа беше донесен законот за употреба на јазиците. На тоа и претходеше кавга меѓу претседателот на Собранието, Талат Џафери и поранешниот лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски.

 Народот не е на продажба  Се уште трае протестот пред Собрание против законот за јазици

„Народот не е на продажба“- Се уште трае протестот пред Собрание против законот за јазици

пред 3 дена - MK News - Македонија

Продолжуваат протестите пред Собранието и по усвојувањето на Законот за употреба на јазиците. Десетици граѓани сè уште се...

Џафери нема да дозволи да се повтори 24 декември и 27 април во Собранието на РМ

Џафери нема да дозволи да се повтори 24 декември и 27 април во Собранието на РМ

пред 3 дена - MK News - Македонија

Претседателот на Собранието Талат Џафери денеска изјави дека нема да дозволи да се повтори 24 декември и 27 април во Собранието на РМ, откако беше изгласан Законот за употреба на јазиците.

Груевски до Џафери  Немојте на сила немојте на сила не е добро на сила

Груевски до Џафери: „Немојте на сила, немојте на сила, не е добро на сила!“

пред 3 дена - MK News - Македонија

Собранието на Република Македонија, по третото читање го донесе Законот за употреба на јзиците со 64 гласа „за“, без против и воздржани.

Власта го донесе законот на сила  Груевски крена рака на Џафери

Власта го донесе законот на „сила“, Груевски крена рака на Џафери

пред 3 дена - 24 вести - Македонија

Законот за употреба на јазиците власта го донесе надвор од процедурата, без воопшто да се споменат амандманите поднесени...

 Народот не е на продажба извикуваат граѓаните кои протестираат пред Собрание

„Народот не е на продажба“ извикуваат граѓаните кои протестираат пред Собрание

пред 3 дена - Прес 24 - Македонија

„Предавници“, „Народот не е на продажба“, „Не ја даваме Македонија“ скандираат насобраните демонстранти кои и попладнево продолжија да протестираат пред Собранието на Република Македонија, против донесувањето на Законот за употреба на јазиците.

Еве целосна снимка од Собрание денес

Еве целосна снимка од Собрание денес

пред 3 дена - Весник - Македонија

Со 64 гласа „за", без против и воздржани Собранието го изгласа Законот за јазиците. Претседателот на Собранието, Талат Џафери законот го прогласи за донесен.

Еве целосна снимка од Собрание денес

Еве целосна снимка од Собрание денес

пред 3 дена - Вечер - Македонија

Со 64 гласа „за", без против и воздржани Собранието го изгласа Законот за јазиците. Претседателот на Собранието, Талат Џафери законот го прогласи за донесен.

Џафери нема да дозволи да се повтори 24 декември и 27 април во Собранието на РМ

Џафери нема да дозволи да се повтори 24 декември и 27 април во Собранието на РМ

пред 4 дена - Сител - Македонија

Претседателот на Собранието Талат Џафери денеска изјави дека нема да дозволи да се повтори 24 декември и 27 април во Собранието на РМ, откако беше изгласан Законот за употреба на јазиците.

Изгласан Законот за употреба на јазиците

Изгласан Законот за употреба на јазиците

пред 4 дена - Алфа - Македонија

Собранието на Република Македонија со 64 гласа „за“, без против и воздржани го донесе Законот за јазиците, без амандманска расправа.

Џафери Нема да го коментирам однесувањето на Груевски

Џафери: Нема да го коментирам однесувањето на Груевски

пред 4 дена - Весник - Македонија

На прес-конференцијата во Собранието, по донесувањето на Законот за употреба на јазиците, претседателот на Собранието Талат...

Џафери на aлбански го започна обраќањето по донесувањето на Законот за двојазичност

Џафери на aлбански го започна обраќањето по донесувањето на Законот за двојазичност

пред 4 дена - Весник - Македонија

Претседателот на Собранието Талат Џафери прво се обрати на Албански јазик, а потоа продолжи за инцидентот со пратеникот Никола Груевски.

Груевски застана во одбрана на демократијата Немој на сила не е добро на сила

Груевски застана во одбрана на демократијата: Немој на сила, не е добро на сила

пред 3 дена - Пулс 24 - Македонија

Собранието на Република Македонија, по третото читање го донесе Законот за употреба на јзиците со 64 гласа „за“, без против и воздржани.

Џафери Не отворив амандманска расправа врз основа на член од Деловникот

Џафери: Не отворив амандманска расправа врз основа на член од Деловникот

пред 3 дена - Прес 24 - Македонија

Претседателот на Собранието Талат Џафери денеска изјави дека нема да дозволи да се повтори 24 декември и 27 април во Собранието на РМ, откако беше изгласан Законот за употреба на јазиците.

Џафери Нема да го коментирам однесувањето на Груевски

Џафери: Нема да го коментирам однесувањето на Груевски

пред 4 дена - Вечер - Македонија

На прес-конференцијата во Собранието, по донесувањето на Законот за употреба на јазиците, претседателот на Собранието Талат...

Џафери на aлбански го започна обраќањето по донесувањето на Законот за двојазичност

Џафери на aлбански го започна обраќањето по донесувањето на Законот за двојазичност

пред 4 дена - Вечер - Македонија

Претседателот на Собранието Талат Џафери прво се обрати на Албански јазик, а потоа продолжи за инцидентот со пратеникот Никола Груевски.

Почна седницата на која на дневен ред е и третото читање на Законот за албанскиот јазик

Почна седницата на која на дневен ред е и третото читање на Законот за албанскиот јазик

пред 4 дена - Сител - Македонија

Embedded video for Почна седницата на која на дневен ред е и третото читање на Законот за албанскиот јазик Претседателот на Собранието на РМ Талат Џафери во продолжението на 32.

Груевски до Џафери  Немојте на сила немојте на сила не е добро на сила

Груевски до Џафери: „Немојте на сила, немојте на сила, не е добро на сила!“

пред 4 дена - Сител - Македонија

Собранието на Република Македонија, по третото читање го донесе Законот за употреба на јзиците со 64 гласа „за“, без против и воздржани.

Законот за јазици донесен со 64 гласа ЗА  ниту еден против

Законот за јазици донесен со 64 гласа „ЗА“, ниту еден против

пред 3 дена - Бриф - Македонија

Собранието попладнето го изгласа Законот за јазиците во трето читање со 64 гласа „за“ и ниту еден против или воздржан, соопшти претседателот на Собранието Талат Џафери.

Џафери на aлбански ја почна прес конференцијата по донесувањето на Законот за јазиците

Џафери на aлбански ја почна прес конференцијата по донесувањето на Законот за јазиците

пред 4 дена - Сител - Македонија

Претседателот на Собранието Талат Џафери прво се обрати на Албански јазик, а потоа продолжи за инцидентот со пратеникот Никола Груевски.

Пролжува протестот пред Собранието

Пролжува протестот пред Собранието

пред 4 дена - Прес 24 - Скопје

Пред Собранието на Република Македонија продолжува протестот против Законот за употреба на јазиците. Протестот тече мирно и без инциденти.

Времеплов
x