20
Мицкоски Кривична за Талат Џафери плус ќе го обориме овој закон на Уставен

Мицкоски: Кривична за Талат Џафери плус ќе го обориме овој закон на Уставен

пред 3 дена - Весник - Македонија

Кривична пријава за претседателот на Собранието Талат Џафери и иницијатива за оценува на уставноста на Законот за јазици до Уставниот суд ќе поднесе ВМРО-ДПМНЕ, информираше на прес конференција претседателот на партијата Христијан Мицкоски.

Мицкоски Кривична за Талат Џафери плус ќе го обориме овој закон на Уставен

Мицкоски: Кривична за Талат Џафери плус ќе го обориме овој закон на Уставен

пред 3 дена - Вечер - Македонија

Кривична пријава за претседателот на Собранието Талат Џафери и иницијатива за оценува на уставноста на Законот за јазици до Уставниот суд ќе поднесе ВМРО-ДПМНЕ, информираше на прес конференција претседателот на партијата Христијан Мицкоски.

ВМРО ДППМЕ ќе поднесе кривична пријава против Талат Џафери

ВМРО-ДППМЕ ќе поднесе кривична пријава против Талат Џафери

пред 3 дена - MK News - Македонија

ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе кривична пријава против Талат Џафери за флагрантно кршење на Уставот и на законите, изјави вечерва...

Реакција на лидерот на ВМРО ДПМНЕ за Законот за јазиците Кривична пријава за претседателот на Собранието Талат Џафери

Реакција на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ за Законот за јазиците: Кривична пријава за претседателот на Собранието Талат Џафери

пред 3 дена - Сител - Македонија

Embedded video for Реакција на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ за Законот за јазиците: Кривична пријава за претседателот на Собранието...

Мицкоски го вади Груевски дека реагирал емотивно

Мицкоски го „вади“ Груевски дека реагирал емотивно

пред 3 дена - +Инфо - Македонија

При емотивни ситуации се случува реакција. Вака претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски го оправда однесување на пратеникот и екс-лидер, Никола Груевски кога тој тргна физички да се пресмета со претседателот на Собранието, Талат Џафери.

ВМРО ДПМНЕ ќе поднесе кривична пријава против Талат Џафери

ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе кривична пријава против Талат Џафери

пред 3 дена - 24 вести - Македонија

ВМРО-ДПМНЕ нема да го признае законот за јазиците. Партијата смета дека е донесен спротивно на деловникот на уставот, во сценарио спроведено од страна на спикерот џафери и премиерот Заев.

Мицкоски Ќе поднесеме кривична за Џафери и иницијатива за оценување на уставноста на законот

Мицкоски: Ќе поднесеме кривична за Џафери и иницијатива за оценување на уставноста на законот

пред 3 дена - +Инфо - Македонија

Кривична пријава за претседателот на Собранието, Талат Џафери и иницијатива за оценување на уставноста на Законот за јазици до Уставниот суд ќе поднесе ВМРО-ДПМНЕ, изјави на прес конференција претседателот на партијата Христијан Мицкоски.

Мицкоски ВМРО ДПМНЕ ќе поднесе кривична пријава поради флагрантно кршење на Уставот

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе кривична пријава поради флагрантно кршење на Уставот

пред 3 дена - MK News - Македонија

СДСМ, Зоран Заев и владејачкото мнозинство ја поништија волјата на граѓаните. Ова е патување кон дното каде сакаат да не...

Мицкоски ВМРО ДПМНЕ ќе поднесе кривична за Џафери и иницијатива до Уставен суд за оценување на уставноста на законот

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе кривична за Џафери и иницијатива до Уставен суд за оценување на уставноста на законот

пред 3 дена - Прес 24 - Македонија

Кривична пријава за претседателот на Собранието Талат Џафери и иницијатива за оценува на уставноста на Законот за јазици до Уставниот суд ќе поднесе ВМРО-ДПМНЕ, информираше на прес конференција претседателот на партијата Христијан Мицкоски.

Мицкоски ВМРО  ДПМНЕ ќе поднесе кривична пријава против Џафери

Мицкоски: ВМРО - ДПМНЕ ќе поднесе кривична пријава против Џафери

пред 3 дена - Канал 5 - Македонија

Денеска беа погазени законите , деловникот , беше погазена волјата на граѓаните , рече Мицкоски . Само затоа што две партии се договорија , ССМ и ДУИ , беше донесен незаконски и неуставен закон.

Мицкоски за однесувањето на Груевски Како резултат на акција се случува реакција

Мицкоски за однесувањето на Груевски: Како резултат на акција се случува реакција

пред 3 дена - A1on - Македонија

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на новинарско прашање каков е неговиот коментар за однесувањето на поранешниот...

ВМРО ДППМЕ ќе поднесе кривична пријава против Талат Џафери

ВМРО-ДППМЕ ќе поднесе кривична пријава против Талат Џафери

пред 3 дена - еМАГАЗИН - Македонија

ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе кривична пријава против Талат Џафери за флагрантно кршење на Уставот и на законите, изјави вечерва...

ВМРО ДПМНЕ ќе поднесе кривична пријава против Талат Џафери

ВМРО ДПМНЕ ќе поднесе кривична пријава против Талат Џафери

пред 3 дена - Нова ТВ - Македонија

ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе кривична пријава против Талат Џафери за флагрантно кршење на Уставот и на законите, изјави вечерва...

Мицкоски: Не го признаваме законот, ќе поднесеме кривична против Џафери и ќе поднесеме иницијатива до Уставен

пред 3 дена - Либертас - Македонија

Интегрален текст од прес конференција на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ: Почитувани, Денес имаме флагрантно кршење на Уставот и Законите.

Мицкоски Ќе поднесеме кривична пријава против Џафери ќе го оспориме Законот и пред Уставен суд

Мицкоски: Ќе поднесеме кривична пријава против Џафери, ќе го оспориме Законот и пред Уставен суд

пред 3 дена - Кајгана - Македонија

ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе кривична пријава против претседателот на Собранието, Талат Џафери, поради  флагрантно кршење на Уставот...

Времеплов
x