20
Александар Јовиќ  Драго ми е што сезоната ја завршивме со победа

Александар Јовиќ: Драго ми е што сезоната ја завршивме со победа

пред еден месец - РК Металург - Ракомет

Металург оствари блескава победа на средбата против Цеље ПЛ, па своето задоволство од остварениот успех на прес-конференцијата по средбата го изрази нашиот тренер Александар Јовиќ.

Јагањац ја издржа битката со Буторац и стана најдобар стрелец во СЕХА лигата во сезона 2017 18

Јагањац ја издржа битката со Буторац и стана најдобар стрелец во СЕХА-лигата во сезона 2017/18

пред еден месец - РК Металург - Ракомет

Младиот бомбардер на Металург Халил Јагањац е најдобар стрелец во СЕХА-лигата во сезона 2017/18, со постигнати 100 гола....

Металург го оствари ветувањето на Јовиќ  Цеље без бодови во Скопје

Металург го оствари ветувањето на Јовиќ, Цеље без бодови во Скопје

пред еден месец - РК Металург - Ракомет

Александар Јовиќ вети – Металург оствари. Во последното коло од регуларниот дел на СЕХА-лигата нашите ракометари остварија победа над екипата на Цеље ПЛ, учесник во плејофот на ова регионално натпреварување.

Металург со триумф над Целје се одјави од СЕХА

Металург со триумф над Целје се одјави од СЕХА

пред еден месец - Македонски Спорт - Ракомет

„Металурзите“ во последниот регионален меч сезонава славеа над словенечкиот првак и учесник на Ф4, 28:26 (17:13) Најавија...

Металург преку Целје  Јагањац над 100 гола

Металург преку Целје, Јагањац над 100 гола!

пред еден месец - Top Sport - Ракомет

Во последниот меч од СЕХА лигата без големо значење, Металург со 28:26 го победи словенечкиот шампион Целје за да ја заврши сезоната на седмото место, додека Целје се подготвува за Фајнал 4 турнирот.

Металург со победа против Цеље ја заврши сезоната во СЕХА лигата

Металург со победа против Цеље ја заврши сезоната во СЕХА лигата

пред еден месец - +Инфо - Спорт

Ракометарите на Металург забележаа победа на крајот на нивните настапи во регионалната СЕХА лига (18. коло). Вечерва во СЦ „Борис Трајковски“ во Скопје, тимот од Автокоманда го победи словенечкиот претставник со 28:26.

Металург со победа против Цеље ја заврши сезоната во СЕХА лигата

Металург со победа против Цеље ја заврши сезоната во СЕХА лигата

пред еден месец - A1on - Ракомет

Ракометарите на Металург забележаа победа на крајот на нивните настапи во регионалната СЕХА лига (18. коло). Вечерва во СЦ „Борис Трајковски“ во Скопје, тимот од Автокоманда го победи словенечкиот претставник со 28:26.

ВЕТЕНО СТОРЕНО  Металург со триумф над Целје се одјави од СЕХА

ВЕТЕНО-СТОРЕНО: Металург со триумф над Целје се одјави од СЕХА

пред еден месец - Sportmedia - Ракомет

"Металурзите" во последниот регионален меч сезонава славеа над словенечкиот првак и учесник на Ф4, 28:26 (17:13) Најавија...

Металург со победа против Целје го заврши настапот во СЕХА

Металург со победа против Целје го заврши настапот во СЕХА

пред еден месец - Дерби - Ракомет

Скопски Металург ја заокружи сезоната во СЕХА лигата со победа над Целје изразена со резултат 28:26, со што македонскиот претставник во регуларниот дел од регионалната лига собра 7 победи и го заврши настапот со 22 освоени бодови.

Јовиќ  Да ја завршиме СЕХА лигата со победа против Цеље

Јовиќ: Да ја завршиме СЕХА лигата со победа против Цеље

пред еден месец - Сител - Ракомет

Ракометарите на Металург најавуваат нови успеси на меѓународната сцена откако клубот полека финансиски се стабилизира.  Последниот...

Јовиќ  Против Целје да ја дадеме најдобрата партија сезонава

Јовиќ „Против Целје да ја дадеме најдобрата партија сезонава“

пред еден месец - Македонски Спорт - Ракомет

„Наша обврска е овој меч да го одиграме како што треба и да го посветиме на нашиот спонзор Минчо Јорданов, кој покрај сите...

Александар Јовиќ  Цеље е фаворит  но ветувам дека ние нема да разочараме

Александар Јовиќ: Цеље е фаворит, но ветувам дека ние нема да разочараме

пред еден месец - РК Металург - Ракомет

Денеска, во Конгресната сала на ВИП Арената СЦ“Борис Трајковски“, се одржа прес-конференција на Металург пред средбата со екипата на Цеље ПЛ, последниот натпревар од тековната сезона во СЕХА-лигата.

Металург сака победа против фавориот Целје за разделба во СЕХА лигата

Металург сака победа против фавориот Целје за разделба во СЕХА лигата

пред еден месец - Sportmedia - Ракомет

Металург задутре од 17,45 часот ќе го игра финалниот натпревар сезонава во СЕХА лигата, а ривал ќе биде учесникот на фајналфор...

Времеплов
x