20
Невремето направи пустош во Охрид  најпогодени објектите од Канео до плоштадот

Невремето направи пустош во Охрид - најпогодени објектите од Канео до плоштадот

пред еден месец - Сител - Македонија

Embedded video for Невремето направи пустош во Охрид - најпогодени објектите од Канео до плоштадот

Охрид ги пребројува штетите од вчерашното невреме Обновен

Охрид ги пребројува штетите од вчерашното невреме/Обновен

пред еден месец - Канал 5 - Македонија

Оштетените објекти покрај крајбрежјето се уште сведочат за силниот јужен ветер и високите бранови кои го опустошија брегот на туристичкиот бисер.

Охрид го погоди цунами  уништени делови од кејот оштетени низа објекти покрај езерото

Охрид го погоди „цунами”, уништени делови од кејот, оштетени низа објекти покрај езерото

пред еден месец - 24 вести - Македонија

Уништени платформи,скршени маси и столици, смет и искорнати плочки на кејот и во локалите ваква е сликата после вчерашното страотно невреме во Охрид.

ХАОС ВО ОХРИД Не е уништено само крајбрежјето уништен е половина град

ХАОС ВО ОХРИД: Не е уништено само крајбрежјето, уништен е половина град!

пред еден месец - Infomax - Македонија

По вчерашното силно невреме проследено со засилен јужен ветер и високите големи бранови во Охридското езеро, кои предизвикаа големи оштетувања на крајбрежниот дел, од утрово надлежните екипи се веќе на терен во санирање на штетите од невремето.

Метерологот Глигор по невремето во Охрид Се што не е негово кога тогаш езерото ќе си го извади

Метерологот Глигор по невремето во Охрид: Се што не е негово, кога тогаш езерото ќе си го извади

пред еден месец - 365 - Без катеторија

49 Споделувања Share Tweet Охрид го погоди невреме, каде за петнаесеттина минути улиците низ градот и паркинзите пред станбените згради беа исполнети со вода.

Метерологот Глигор по невремето во Охрид предупредува Се што не е негово кога тогаш езерото ќе си го исфрли

Метерологот Глигор по невремето во Охрид предупредува: Се што не е негово, кога тогаш езерото ќе си го исфрли

пред еден месец - Скопје24 - Скопје

Охридскиот регион во текот на вчерашниот ден го зафати силен ветар што на моменти достигнуваше брзина и до сто километри на час.

Пустош во Охрид  огромни штети од невремето  еве ја сликата денеска

Пустош во Охрид, огромни штети од невремето - еве ја сликата денеска

пред еден месец - Весник - Македонија

По вчерашното силно невреме проследено со засилен јужен ветер и високите големи бранови во Охридското езеро, кои предизвикаа големи оштетувања на крајбрежниот дел, од утрово надлежните екипи се веќе на терен во санирање на штетите од невремето.

Охрид поплавен од езерото

Охрид поплавен од езерото

пред еден месец - Репортер - Без катеторија

Силен ветер со брзина помеѓу 800 до 100 километри на час вчера го погодија Охрид и околината при што брановите ги оштетија платформите на угостителските објекти долж крајбрежјето.

Пустош во Охрид  огромни штети од невремето  еве ја сликата денеска

Пустош во Охрид, огромни штети од невремето - еве ја сликата денеска

пред еден месец - Вечер - Македонија

По вчерашното силно невреме проследено со засилен јужен ветер и високите големи бранови во Охридското езеро, кои предизвикаа големи оштетувања на крајбрежниот дел, од утрово надлежните екипи се веќе на терен во санирање на штетите од невремето.

Охридското Езеро не се излеа само си го врати своето

Охридското Езеро не се излеа, само си го врати „своето“

пред еден месец - Бриф - Без катеторија

Охридскиот регион во текот на вчерашниот ден го зафати силен ветар што на моменти достигнуваше брзина и до сто километри на час.

Охридското Езеро не се излеа само си го врати своето

Охридското Езеро не се излеа, само си го врати „своето“

пред еден месец - Канал 5 - Македонија

И направил проблеми, и тоа не е спорно, настрадаа некои објекти, некои стари дрвја, неколку дотраени оџаци, несмасно монтирани и необезбедени ламаринени покривни конструкции.

Охриѓани ги бројат штетите од вчерашното невреме

Охриѓани ги бројат штетите од вчерашното невреме

пред еден месец - A1on - Македонија

Силното невреме кое што го погоди Охрид вчера оштети делови од кејот, старото пристаниште, пешачките патеки, како и платформите на угостителските објекти покрај езерото.

Метерологот Глигор по невремето во Охрид предупредува Се што не е негово кога тогаш езерото ќе си го исфрли

Метерологот Глигор по невремето во Охрид предупредува: Се што не е негово, кога тогаш езерото ќе си го исфрли

пред еден месец - Прес 24 - Македонија

Охридскиот регион во текот на вчерашниот ден го зафати силен ветар што на моменти достигнуваше брзина и до сто километри на час.

Тажна е сликата утрово во Охрид  бисерот на Балканот во пустош

Тажна е сликата утрово во Охрид - бисерот на Балканот во пустош

пред еден месец - Сител - Македонија

По вчерашното силно невреме проследено со засилен јужен ветер и високите големи бранови во Охридското езеро, кои предизвикаа големи оштетувања на крајбрежниот дел, од утрово надлежните екипи се веќе на терен во санирање на штетите од невремето.

Најоштетени крајбрежните објекти од Канео до градскиот плоштад

Најоштетени крајбрежните објекти од Канео до градскиот плоштад

пред еден месец - 24 вести - Македонија

Силно невреме проследено со ветер кој на моменти достигнуваше брзина и од 100 километри на час, вчера го погоди Oхрид. Поради невремето, штети има на неколку места низ градот а скршени се и голем број на дрва.

Во Охрид денес се санираа штетите кои ги направи невремето вчера

Во Охрид денес се санираа штетите кои ги направи невремето вчера

пред еден месец - Канал 77 - Македонија

Во Охрид денес се санираа штетите кои ги направи невремето вчера, а кое беше проследено со силен ветер и големи бранови....

Тажна е сликата утрово во Охрид  бисерот на Балканот во пустош

Тажна е сликата утрово во Охрид - бисерот на Балканот во пустош

пред еден месец - Прес 24 - Македонија

По вчерашното силно невреме проследено со засилен јужен ветер и високите големи бранови во Охридското езеро, кои предизвикаа големи оштетувања на крајбрежниот дел, од утрово надлежните екипи се веќе на терен во санирање на штетите од невремето.

Невремето предизвика штета на крајбрежјето на Охрид екипите го расчистуваат теренот

Невремето предизвика штета на крајбрежјето на Охрид, екипите го расчистуваат теренот

пред еден месец - Радио МОФ - Без катеторија

Силниот ветар, кој дуваше со брзина од над 90 километри на час, предизвика штета на повеќе места на крајбрежјето на Охрид, соопштија од Кризниот штаб на општина Охрид.

Охридско езеро дојде по своето

Охридско езеро дојде по своето

пред еден месец - еМАГАЗИН - Без катеторија

Охридско езеро вчера им одржа лекција на Охриѓани и Стружани, ама и на сите нас како пластично изгледа кога природата доаѓа по своето.

Циклонот Хектор не го заобиколи Охрид оштетени крајбрежните објекти

Циклонот „Хектор“ не го заобиколи Охрид, оштетени крајбрежните објекти

пред еден месец - МТВ 1 - Македонија

Силниот ветер во Охрид и охридско кој на моменти достигнува брзина од над 90 километри на час предизвика штети, но за среќа засега нема повредени лица.

Од утре може да се пријават штетите од невремето во Охрид

Од утре може да се пријават штетите од невремето во Охрид

пред еден месец - Прес 24 - Македонија

Јавните претпријатија денес продолжуваат со чистењето на Охрид по вчерашното невреме кое го зафати градот. Како што беше...

Силниот ветар и невремето во Охрид го активираше кризниот штаб

Силниот ветар и невремето во Охрид го активираше кризниот штаб

пред еден месец - Бриф - Македонија

Силниот ветар, кој дуваше со брзина од над 90 километри на час, предизвика штета на повеќе места на крајбрежјето на Охрид.

Метерологот Глигор по невремето во Охрид предупредува Се што не е негово кога тогаш езерото ќе си го извади

Метерологот Глигор по невремето во Охрид предупредува: Се што не е негово, кога тогаш езерото ќе си го извади

пред еден месец - Сител - Македонија

Охрид го погоди невреме, каде за петнаесеттина минути улиците низ градот и паркинзите пред станбените згради беа исполнети со вода.

По брановите од 1 2 метар на охридското крајбрежје службите ја расчистуваат штетата

По брановите од 1,2 метар на охридското крајбрежје, службите ја расчистуваат штетата

пред еден месец - Кајгана - Македонија

Силниот ветар кој вчера дуваше со брзина од над 90 километри на час, создаде бранови во Охридското Езеро високи и по 120 сантиметри, што предизвика штети по крајбрежјето на езерото.

Најоштетени крајбрежните објекти од Канео до градскиот плоштад

Најоштетени крајбрежните објекти од Канео до градскиот плоштад

пред еден месец - Канал 5 - Македонија

Во расчистувањето што продолжува денеска ќе бидат ангажирани сите Јавни претпријатија со потребни работници кои ќе бидат подготвени со алат и механизација за санирање на штетите.

Ова е пустошот кој остана во Охрид по силното невреме

Ова е пустошот кој остана во Охрид по силното невреме

пред еден месец - Прес 24 - Македонија

По вчерашното невреме во Охрид заседаваше Кризниот штаб на градот кој констатирал дека најголеми оштетувања од големите бранови предизвикани од силниот ветер има на крајбрежните објекти на потегот од Канео до градскиот плоштад.

Најоштетени крајбрежните објекти од Канео до градскиот плоштад

Најоштетени крајбрежните објекти од Канео до градскиот плоштад

пред еден месец - Сител - Македонија

По вчерашното невреме во Охрид заседаваше Кризниот штаб на градот кој констатирал дека најголеми оштетувања од големите бранови предизвикани од силниот ветер има на крајбрежните објекти на потегот од Канео до градскиот плоштад.

Ова е пустошот кој остана во Охрид по страшното невреме

Ова е пустошот кој остана во Охрид по страшното невреме

пред еден месец - Сител - Македонија

Силниот ветар, кој дуваше со брзина од над 90 километри на час, предизвика штета на повеќе места на крајбрежјето на Охрид.

Невремето во Охрид оштети повеќе објекти на крајбрежјето

Невремето во Охрид оштети повеќе објекти на крајбрежјето

пред еден месец - Денар - Економија

Како што информираат од општината, нивото на Охридското Езеро е 693,78 метри, а тоа е 3 сантиметри над дозволената кота од 693,75 метри.

Метерологот Глигор по невремето во Охрид предупредува се што не е негово кога тогаш езерото ќе си го извади

Метерологот Глигор по невремето во Охрид предупредува: се што не е негово, кога тогаш езерото ќе си го извади

пред еден месец - Бизнис вести - Економија

Охрид го погоди невреме, каде за петнаесеттина минути улиците низ градот и паркинзите пред станбените згради беа исполнети со вода.

Времеплов
x