20
Фудбалери се степаа по дербито во Марсеј

Фудбалери се степаа по дербито во Марсеј

пред еден месец - Top Sport - Фудбал

Големото дерби во францукста Лига 1 помеѓу Марсеј и Лион заврши со победа на гостите 2:3. Лион победи, со голот на Депај во 91.

Драма на  Велодром   Стоперот на Лион испрати ниска провокација и предизвика невиден хаос на теренот

Драма на „Велодром“: Стоперот на Лион испрати ниска провокација и предизвика невиден хаос на теренот

пред еден месец - Дерби - Фудбал

Големото дерби меѓу Марсеј и Лион понуди одлична фудбалска пресметка проследена со пет гола, но една провокација од гостинскиот стопер на крајот ни понуди и физичка пресметка на теренот, која се префрли и во тунелот на „Велодром“.

Депај  украде  победа за Лион во 90  минута

Депај „украде“ победа за Лион во 90. минута

пред еден месец - Top Sport - Фудбал

Лутото француско дерби меѓу Марсеј и Лион изобилуваше со пресврти, голови, инциденти, за на крај Лион да стигне до победа со гол во 90.

Времеплов
x