20
Портланд повторно победи

Портланд повторно победи

пред еден месец - Top Sport - Кошарка

Кошаркарите на Портланд ја продолжија победничката серија и во пресметката со ЛА Клиперс. Трејлблејзерс во Стјплс центар, во Лос Анџелес, слевеа 122:109 и ја запишааа 13.

Портланд е нова сила на Западот  лета и Хјустон

Портланд е нова сила на Западот, „лета" и Хјустон

пред еден месец - Sportmedia - Кошарка

Блејзерс ја продолжија својата серија и после дуелот со ЛА Клиперс, нивна 13. по ред... Славеше составот од Орегон во „Стејплс центарот" во ЛА со сигурни (122:109).

Хјустон Рокетс продолжува да гази На ред дојде и Минесота

Хјустон Рокетс продолжува да гази: На ред дојде и Минесота

пред еден месец - Дерби - Кошарка

Хјустон Рокетс не застанува со победничките игри. Тие ја забележаа 56 победа оваа сезона и на гости го победија тимот на Минесота Тимбервуфлс со резултат од 120:129.

НБА Серија од 12 победи на Портланд

НБА: Серија од 12 победи на Портланд

пред еден месец - Сител - Кошарка

Со триумфот над  Детроит од 100:87 кошаркарите на Портланд ја продолжија извонредната серија во НБА лигата. Блејзерси  се во серија од 12 победи и со скор од 43 победи и 25 порази е трет на Западот, веднаш зад Хјустон и Голден Стејт.

 Ракетите летаат кон првото место на Западот  кралот Џејмс со 70 трипл дабл го освои Чикаго

„Ракетите“ летаат кон првото место на Западот, „кралот“ Џејмс со 70. трипл-дабл го освои Чикаго

пред еден месец - Дерби - Кошарка

Екипата на Голден Стејт Вориорс во последните неколку сезони немаше вистински конкурент на Западот и ја обезбедуваше првата...

Не запира серијата на Портланд Леброн со нов трипл дабл

Не запира серијата на Портланд, Леброн со нов трипл-дабл

пред еден месец - Top Sport - Кошарка

Кошаркарите на Портланд во моментов ја имаат најдолгата победничка низа во НБА лигата. Изминатата ноќ тие го победија Детроит 100:87.

ЛЕБРОН ЈА ДОПИШУВА ИСТОРИЈАТА  Кралот има 70 трипл дабл ефекти

ЛЕБРОН ЈА ДОПИШУВА ИСТОРИЈАТА: "Кралот" има 70 трипл-дабл ефекти

пред еден месец - Sportmedia - Кошарка

Џејмс е само шестиот играч во историјата на НБА лигата на кој му пошло од рака да дојде до едне таков ефект, „недопирлив" е Оскар Робертсон со 181 тројни постигнувања.

Трет пораз во низа за Голден Стејт

Трет пораз во низа за Голден Стејт

пред еден месец - Алфа - Спорт

Голден Стејт го запиша третиот пораз на последните четири натпревари откако на домашен терен со 98:93 загубија од Сакраменто.

Нов пораз на Голден Стејт и нов трипл дабл  на Вестбрук

Нов пораз на Голден Стејт и нов „трипл-дабл“ на Вестбрук

пред еден месец - Сител - Кошарка

Во НБА лигата ноќеска беа одиграни шест натпревари. Најголемото изненадување го направи Сакраменто кој го совлада шампионот  Голден Стејт со 98-93, нанесувајќи му го третиот поразот на четирите  последните средби.

Пораз на шампионот Драгиќ ги сруши Лејкерси

Пораз на шампионот, Драгиќ ги сруши Лејкерси

пред еден месец - Денар - Спорт

Поразот на Голден Стејт од Сакраменто, новиот трипл-дабл на Расел Вестбрук, продолжување на победничката низа на Торонто...

Пораз на шампионот Драгиќ ги сруши Лејкерси

Пораз на шампионот, Драгиќ ги сруши Лејкерси

пред еден месец - Денар - Без катеторија

Поразот на Голден Стејт од Сакраменто, новиот трипл-дабл на Расел Вестбрук, продолжување на победничката низа на Торонто...

Сакраменто ја освои Оракл Арена  Вестбрук со трипл дабл ја одбележа новата победа на Оклахома

Сакраменто ја освои „Оракл Арена“, Вестбрук со трипл-дабл ја одбележа новата победа на Оклахома

пред еден месец - Дерби - Кошарка

Составот на Сакраменто Кингс го приреди најголемото изненадување на утринските средби во НБА лигата и со 98-93 славеше на гостувањето кај бранителот на трофејот Голден Стејт Вориорс.

Времеплов
x