20
Сопругот на Ременски со видео од протестот  Жално Македонија

Сопругот на Ременски со видео од протестот: "Жално Македонија"

пред еден месец - Прес 24 - Македонија

Протести пред домот на Фросина Ременски за Законот за јазиците. Сопругот на пратеничката, на својот Фејсбук профил објави видео од демонстрантите кои беа собрани пред нивната куќа.

Ременски Од вечерва сум и Македонка и Албанка тој фашизам нема да ви помине

Ременски: Од вечерва сум и Македонка и Албанка, тој фашизам нема да ви помине

пред еден месец - Прес 24 - Македонија

Пред куќата на Фросина Ременски синоќа имаше протести за Законот за јазиците. Додека полицијата ја обезбедуваше нејзината куќа, таа се огласи на Фејсбуки напиша дека ќе поднесе кривични.

Протест пред домот на Ременски пратеничката на СДСМ најави кривични пријави

Протест пред домот на Ременски, пратеничката на СДСМ најави кривични пријави

пред еден месец - MK News - Македонија

Група граѓани вечерва протестираа пред домот на пратеничката од редовите на СДСМ, Фросина Ременски. Таа на својот фејсбук...

И РЕМЕНСКИ ОБЈАВИ Навреди и пцости кон насобраниот народ кој протестираше пред домот на Ременски

И РЕМЕНСКИ ОБЈАВИ Навреди и пцости кон насобраниот народ кој протестираше пред домот на Ременски

пред еден месец - Infomax - Без катеторија

Заканите на Фросина Ременски, навредите кон насобраниот народ и откажувањето од сопствената националност не престана само со објавите на Фросина Ременски.

НОВ ПРОТЕСТ Аеродромци против двојазичноста  граѓаните протестираа пред домот на пратеникот Диме Велковски

НОВ ПРОТЕСТ: Аеродромци против двојазичноста – граѓаните протестираа пред домот на пратеникот Диме Велковски

пред еден месец - Весник - Македонија

Граѓаните се револтирани од одлуката на владејачкото мнозинство на сила да го протурка законот за двојазичност. Секојдневно големи групи на граѓани протестираат пред домовите на пратениците кои гласаа за двојазичноста во Собранието.

РЕМЕНСКИ ПОВИКА НА ЛИНЧ НА НАРОДОТ Најави тужби против народот кој си го практицираше Уставното право на протест

РЕМЕНСКИ ПОВИКА НА ЛИНЧ НА НАРОДОТ: Најави тужби против народот кој си го практицираше Уставното право на протест!

пред еден месец - Infomax - Македонија

Фросина Ременски вечерва се заканувала дека ќе поднесе тужби против граѓаните кои го искористија своето право на протест,...

НОВ ПРОТЕСТ Аеродромци против двојазичноста  граѓаните протестираа пред домот на пратеникот Диме Велковски

НОВ ПРОТЕСТ: Аеродромци против двојазичноста – граѓаните протестираа пред домот на пратеникот Диме Велковски

пред еден месец - Вечер - Македонија

Граѓаните се револтирани од одлуката на владејачкото мнозинство на сила да го протурка законот за двојазичност. Секојдневно големи групи на граѓани протестираат пред домовите на пратениците кои гласаа за двојазичноста во Собранието.

Фросина Ременски Тој фашизам и безобразлук ќе си го практикувате дома кривично ќе ве гонам

Фросина Ременски: Тој фашизам и безобразлук ќе си го практикувате дома, кривично ќе ве гонам

пред еден месец - Весник - Македонија

Во координирана организација со ВМРО-ДПМНЕ, ОК на нивната партија од Карпош на чело со поранешниот и сегашниот претседател...

Фросина Ременски Тој фашизам и безобразлук ќе си го практикувате дома кривично ќе ве гонам

Фросина Ременски: Тој фашизам и безобразлук ќе си го практикувате дома, кривично ќе ве гонам

пред еден месец - Вечер - Македонија

Во координирана организација со ВМРО-ДПМНЕ, ОК на нивната партија од Карпош на чело со поранешниот и сегашниот претседател...

Ременски Викајте ме како сакате јас им сакам добро на сите без разлика на вера и етничка припадност

Ременски: Викајте ме како сакате, јас им сакам добро на сите без разлика на вера и етничка припадност

пред еден месец - +Инфо - Македонија

Пратеничката Фросина Ременски преку социјалните мрежи им одговори на демонстрантите пред нејзиниот дом дека ќе заработат кривични пријави.

Протест и пред куќата на Фросина Ременски

Протест и пред куќата на Фросина Ременски

пред еден месец - Вечер - Македонија

Група граѓани вечерва протестираат пред куќата на пратеничката од СДСМ, Фросина Ременски во скопско Бардовци. Полиција го...

Протест и пред куќата на Фросина Ременски

Протест и пред куќата на Фросина Ременски

пред еден месец - Весник - Македонија

Група граѓани вечерва протестираат пред куќата на пратеничката од СДСМ, Фросина Ременски во скопско Бардовци. Полиција го...

Протест пред куќата на Фросина Ременски околу 60 полицајци ги обезбедуваат

Протест пред куќата на Фросина Ременски, околу 60 полицајци ги обезбедуваат

пред еден месец - Весник - Македонија

Во моментов поголема група граѓани протестираат пред куќата на пратеничката од СДСМ, Фросина Ременски во скопско Бардовци.

Протест пред куќата на Фросина Ременски околу 60 полицајци ги обезбедуваат

Протест пред куќата на Фросина Ременски, околу 60 полицајци ги обезбедуваат

пред еден месец - Вечер - Македонија

Во моментов поголема група граѓани протестираат пред куќата на пратеничката од СДСМ, Фросина Ременски во скопско Бардовци.

 Видео Галерија НОВ ПРОТЕСТ Аеродромци против двојазичноста  граѓаните протестираа пред домот на пратеникот Диме Велковски

(Видео+Галерија)НОВ ПРОТЕСТ: Аеродромци против двојазичноста – граѓаните протестираа пред домот на пратеникот Диме Велковски!

пред еден месец - Infomax - Македонија

Граѓаните се револтирани од одлуката на владејачкото мнозинство на сила да го протурка законот за двојазичност. Секојдневно големи групи на граѓани протестираат пред домовите на пратениците кои гласаа за двојазичноста во Собранието.

ПОВТОРНО ПРОТЕСТИ ВО АЕРОДРОМ Граѓаните во поголем број денес се собраа да протестираат пред домот на Диме Велковски од СДСМ

ПОВТОРНО ПРОТЕСТИ ВО АЕРОДРОМ: Граѓаните во поголем број денес се собраа да протестираат пред домот на Диме Велковски од СДСМ!

пред еден месец - Infomax - Македонија

Освен пред домот на Фросина Ременски, вечерва се протестира и пред домот на Диме Велковски, пратеник на СДСМ од Кавадарци...

ИСКЛУЧЕНО УЛИЧНОТО ОСВЕТЛУВАЊЕ Се собира се поголем број полиција пред домот на Ременски  исклучено уличното осветлување

ИСКЛУЧЕНО УЛИЧНОТО ОСВЕТЛУВАЊЕ: Се собира се поголем број полиција пред домот на Ременски – исклучено уличното осветлување!

пред еден месец - Infomax - Македонија

Во моментов поголема група граѓани протестираат пред куќата на пратеничката од СДСМ, Фросина Ременски во скопско Бардовци.

Протест пред домот на пратеничката Ременски

Протест пред домот на пратеничката Ременски

пред еден месец - +Инфо - Македонија

Четриесетина луѓе вечерва се собраа пред домот на пратеничката на СДСМ, Фросина Ташеска-Ременски, на протест против носењето на Законот за употреба на јазиците.

Протест пред домот на Фросина Ременски таа на Фејсбук најави кривична

Протест пред домот на Фросина Ременски, таа на Фејсбук најави кривична

пред еден месец - еМАГАЗИН - Македонија

Вечерва група граѓани протестираа пред домот на пратеничката на СДСМ, Фросина Ташевска Ременски. Таа на својот Фејсбук профил...

Ременски најави кривична пријава за заканите пред нејзиниот дом

Ременски најави кривична пријава за заканите пред нејзиниот дом

пред еден месец - A1on - Македонија

Пратеничката од редовите на СДСМ, Фросина Ременски на нејзиниот Фејсбук профил напиша дека ќе поднесе кривична пријава за организираните протести пред нејзиниот дом.

Протест пред куќата на пратеничката Ременски

Протест пред куќата на пратеничката Ременски

пред еден месец - A1on - Македонија

Група граѓани вечерва протестираат пред куќата на пратеничката од СДСМ и потпретседател на Собранието, Фросина Ташевска-Ременски во скопско Бардовци.

СНИМКА ОД ПРОТЕСТОТ КАЈ РЕМЕНСКИ Голема група на граѓани протестира  кордон од 60 полицајци ја чуваат од народот

СНИМКА ОД ПРОТЕСТОТ КАЈ РЕМЕНСКИ: Голема група на граѓани протестира – кордон од 60 полицајци ја чуваат од народот!

пред еден месец - Infomax - Македонија

Во моментов поголема група граѓани протестираат пред куќата на пратеничката од СДСМ, Фросина Ременски во скопско Бардовци.

СЕ ПРОТЕСТИРА ПРЕД КУЌАТА НА РЕМЕНСКИ Народот протестираше пред куќата на Ременски сопругот го снимаше народот

СЕ ПРОТЕСТИРА ПРЕД КУЌАТА НА РЕМЕНСКИ: Народот протестираше пред куќата на Ременски, сопругот го снимаше народот

пред еден месец - Infomax - Македонија

По протестите пред домовите на повеќе пратеници од повеќе градови во Македонија, но и низ Скопје, денес група на граѓани...

Од вечерва сум и Македонка и Албанка и Турчинка и Ромка и Босанка и Влаинка и Србинка

Од вечерва сум и Македонка, и Албанка, и Турчинка, и Ромка, и Босанка, и Влаинка и Србинка …

пред еден месец - Бриф - Без катеторија

Во координирана организација со ВМРО-ДПМНЕ, ОК на нивната партија од Карпош на чело со поранешниот и сегашниот претседател...

Сопругот на пратеничката Ременски објави снимка од демонстрантите пред нивниот дом

Сопругот на пратеничката Ременски објави снимка од демонстрантите пред нивниот дом

пред еден месец - Либертас - Македонија

Сопругот на пратеничката Фросина Ременски, Јовче, на својот Фејсбук профил објави видео од демонстраните кои вечерва беа собрани пред нивната куќа.

Ременски Членови на ВМРО ДПМНЕ протестираа пред мојот дом

Ременски: Членови на ВМРО ДПМНЕ протестираа пред мојот дом

пред еден месец - Нова ТВ - Македонија

Вечерва, група од 40 тина лица се собраа пред домот на пратеничката од СДСМ Фросина Ременски која е и потпретседателката на Собранието, негодувајќи поради гласањето за Законот за јазици.

ДУИ Протестите пред домовите на пратениците ги организира ВМРО ДПМНЕ Мицкоски демантира

ДУИ: Протестите пред домовите на пратениците ги организира ВМРО-ДПМНЕ, Мицкоски демантира

пред еден месец - 24 вести - Македонија

Три дена полицијата ги чува домовите на пратениците од СДСМ. Откако беше изгласан Законот за употреба на јазиците, домовите на пратениците под опсада.

Демонстранти пред куќата на пратеничката Ременски таа им одговори Вие сте вистинските гробари на иднината и мирот

Демонстранти пред куќата на пратеничката Ременски, таа им одговори: Вие сте вистинските гробари на иднината и мирот…

пред еден месец - Либертас - Македонија

Вечерва група демонстранти се пред куќата на пратеничката од СДСМ, Фросина Ременски во скопско Бардовци, за да го изразат незадоволството од гласањето во Собранието за Законот за употреба на јазиците.

ДУИ Протестите пред домовите на пратениците ги организира ВМРО ДПМНЕ Мицкоски демантира

ДУИ: Протестите пред домовите на пратениците ги организира ВМРО-ДПМНЕ, Мицкоски демантира

пред еден месец - Либертас - Македонија

Три дена полицијата ги чува домовите на пратениците од СДСМ. Откако беше изгласан Законот за употреба на јазиците, домовите на пратениците под опсада.

ТЕНЗИЧНО Протести пред домовите на прaтениците  полицијата ги чува

ТЕНЗИЧНО:Протести пред домовите на прaтениците - полицијата ги чува

пред еден месец - Весник - Македонија

Група на граѓани вчера вечер се собра пред домот на пратеникот на СДСМ од скопско Сопиште Далибор Богдановски кој се најде...

Времеплов
x