20
Облачно и врнежливо

Облачно и врнежливо

пред еден месец - Скопје Инфо - Без катеторија

Времето денеска во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд. На планините врнежите ќе бидат од снег. Пообилни врнежи ќе има попладне во западните и северните делови од Републиката.

Облачно со дожд на планините снег

Облачно со дожд, на планините снег

пред еден месец - +Инфо - Македонија

Времето денеска во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд. На планините врнежите ќе бидат од снег. Пообилни врнежи ќе има попладне во западните и северните делови од Републиката.

УЈМР предупредува Попладне силно невреме  доаѓа и студот

УЈМР предупредува: Попладне силно невреме - доаѓа и студот

пред еден месец - Прес 24 - Македонија

Времето денеска ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд, на повисоките планини од снег. Врнежите ќе бидат пообилни попладне...

Облачно со дожд на планините снег

Облачно со дожд, на планините снег

пред еден месец - Сител - Македонија

Времето денеска во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд. На планините врнежите ќе бидат од снег. Пообилни врнежи ќе има попладне во западните и северните делови од Републиката.

Облачно со дожд, на планините снег

пред еден месец - Канал 5 - Македонија

Пообилни врнежи ќе има попладне во западните и северните делови од Републиката. Максималната температура ќе биде во интервал од осум до 12 степени.

Денеска врнежи од дожд а на планините снег

Денеска врнежи од дожд, а на планините снег

пред еден месец - Весник - Македонија

Метеоролозите за денеска најавуваат врнежи од дожд, а на планините од снег, кои ќе бидат пообилни во попладневните часови во западните и северните делови (над 20л/м2).

Денеска врнежи од дожд а на планините снег

Денеска врнежи од дожд, а на планините снег

пред еден месец - Вечер - Македонија

Метеоролозите за денеска најавуваат врнежи од дожд, а на планините од снег, кои ќе бидат пообилни во попладневните часови во западните и северните делови (над 20л/м2).

Попладне пообилни врнежи од четврток заладување

Попладне пообилни врнежи, од четврток заладување

пред еден месец - A1on - Македонија

Времето денеска ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд, на повисоките планини од снег. Врнежите ќе бидат пообилни попладне...

Тотален пресврт на времето Подгответе се за невреме и снег

Тотален пресврт на времето: Подгответе се за невреме и снег

пред еден месец - Прес 24 - Македонија

Времето денеска во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд. На планините врнежите ќе бидат од снег. Пообилни врнежи ќе има попладне во западните и северните делови од Републиката.

Облачно со дожд на планините снег

Облачно со дожд, на планините снег

пред еден месец - Бриф - Македонија

Времето денеска во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд. На планините врнежите ќе бидат од снег. Пообилни врнежи ќе има попладне во западните и северните делови од Републиката.

Облачно со дожд на планините снег

Облачно со дожд, на планините снег

пред еден месец - A1on - Македонија

Времето денеска во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд. На планините врнежите ќе бидат од снег. Пообилни врнежи ќе има попладне во западните и северните делови од Републиката.

Од денеска пад на температурите а неделава и снег Какво ќе биде времето до крајот на месецот

Од денеска пад на температурите, а неделава и снег: Какво ќе биде времето до крајот на месецот

пред еден месец - еМАГАЗИН - Македонија

Времето денеска во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд. На планините врнежите ќе бидат од снег. Пообилни врнежи ќе има попладне во западните и северните делови од Републиката.

Времето денеска Облачно со врнежи од дожд

Времето денеска: Облачно со врнежи од дожд

пред еден месец - Канал 77 - Македонија

Времето денеска во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд. На планините врнежите ќе бидат од снег. Пообилни врнежи ќе има попладне во западните и северните делови од Републиката.

ХЕКТОР  ДОАЃААТ ИНТЕНЗИВНИ ВРНЕЖИ НАД 30 Л М2  НАЈНОВА АНАЛИЗА

ХЕКТОР – ДОАЃААТ ИНТЕНЗИВНИ ВРНЕЖИ: НАД 30 Л/М2! (НАЈНОВА АНАЛИЗА)

пред еден месец - Скопје24 - Скопје

Под влијание на моќниот циклон ХЕКТОР од оваа ноќ над нашата територија облачност аќе се зголеми и ќе има локални врнежи...

ЦИКЛОНОТ ХЕКТОР ПОВТОРНО СЕ БУДИ СЛЕДУВААТ НОВИ ИНТЕНЗИВНИ ВРНЕЖИ АНАЛИЗА

ЦИКЛОНОТ ХЕКТОР ПОВТОРНО СЕ БУДИ: СЛЕДУВААТ НОВИ ИНТЕНЗИВНИ ВРНЕЖИ (АНАЛИЗА)

пред еден месец - Скопје24 - Скопје

Циклонот ХЕКТОР кој буквално направи пустош во државава особено во Охридско – Струшкиот регион каде што има многу штети, урнати дрвја, паднати скелиња и лимови додека кафичите кои се покрај езерата се буквално под вода во Охридскиот регион.

Невреме и грмежи се до четврток а потоа уште една голема промена

Невреме и грмежи се до четврток, а потоа уште една голема промена

пред еден месец - Прес 24 - Македонија

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Поинтензивни процеси...

Пороен дожд грмежи и засилен ветер

Пороен дожд, грмежи и засилен ветер

пред еден месец - Алфа - Македонија

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Се враќа снегот УХМР со лоши вести за времето

Се враќа снегот: УХМР со лоши вести за времето

пред еден месец - Сител - Македонија

Денеска ќе биде променливо облачно и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Поинтензивни процеси се очекуваат...

Временска прогноза за наредните денови  зимата сеуште не е завршена

Временска прогноза за наредните денови - зимата сеуште не е завршена

пред еден месец - Скопје Инфо - Без катеторија

Денеска ќе биде променливо облачно и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Поинтензивни процеси се очекуваат...

Пороен дожд грмежи и засилен ветер

Пороен дожд, грмежи и засилен ветер

пред еден месец - 24 вести - Македонија

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Поинтензивни процеси...

Големи температурни промени проследени со пороен дожд грмежи и засилен ветар

Големи температурни промени проследени со пороен дожд, грмежи и засилен ветар

пред еден месец - Скопје Инфо - Без катеторија

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Поинтензивни процеси...

Облачно и врнежливо време од четврток доаѓа нов студен бран

Облачно и врнежливо време, од четврток доаѓа нов студен бран

пред еден месец - Весник - Македонија

Времето денеска ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, информираат од управата за хидрометеоролоши работи.

Метео сервис  Зимата не заминува  Нов снег на балканот следниве денови  ДЕТАЛИ

Метео сервис | Зимата не заминува – Нов снег на балканот следниве денови ( ДЕТАЛИ)

пред еден месец - Дневно МК - Македонија

Најновите изгледи на метеоролошките модели, укажуваат на тоа дека барем засега на видик зимата нема да ни замине, поради тоа што веќе во текот на следната недела голем дел од Балканскиот Полуостров ќе го покрие снег.

Облачно и врнежливо време од четврток доаѓа нов студен бран

Облачно и врнежливо време, од четврток доаѓа нов студен бран

пред еден месец - Вечер - Македонија

Времето денеска ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, информираат од управата за хидрометеоролоши работи.

Долгорочна временска прогноза за наредните денови  зимата уште не е готова

Долгорочна временска прогноза за наредните денови - зимата уште не е готова

пред еден месец - Прес 24 - Македонија

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Поинтензивни процеси...

Денес пороен дожд грмежи и засилен ветер

Денес пороен дожд, грмежи и засилен ветер

пред еден месец - Пулс 24 - Македонија

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Поинтензивни процеси...

Пороен дожд грмежи и засилен ветер

Пороен дожд, грмежи и засилен ветер

пред еден месец - Сител - Македонија

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Поинтензивни процеси...

Денеска пороен дожд грмежи и засилен ветер

Денеска пороен дожд, грмежи и засилен ветер

пред еден месец - еМАГАЗИН - Македонија

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Поинтензивни процеси...

Денес облачно и врнежливо време од четврток доаѓа нов студен бран

Денес облачно и врнежливо време, од четврток доаѓа нов студен бран

пред еден месец - Денар - Економија

Времето денеска ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, информираат од управата за хидрометеоролоши работи.

Пороен дожд грмежи и засилен ветер

Пороен дожд, грмежи и засилен ветер

пред еден месец - Канал 5 - Македонија

Утринската температура ќе се движи од осум до 12, а дневната од 12 до 18 степени. Во Скопје времето ќе биде променливо облачно...

Времеплов
x