20
Најмногу дожд наврна во Охрид Маврово и Тетово

Најмногу дожд наврна во Охрид, Маврово и Тетово

пред еден месец - Вечер - Македонија

Во пладневните часови пообилни врнежи од дожд има во западните и северните делови. Попладнево во Лазарополе започна да врне снег.

Врнежите од дожд нема да престанат но тоа не е се  УХМР со нови информации за времето

Врнежите од дожд нема да престанат, но тоа не е се - УХМР со нови информации за времето

пред еден месец - Прес 24 - Македонија

УХМР за денеска прогнозира облачно време со дожд, а на високите планини и снег. Врнежите ќе бидат пообилни од пладне во западните и северните делови каде се очекува да надминат 20 литри на метар квадратен.

Вонредна временска прогноза Попладне ќе истура дожд до 20 литри на метар квадратен

Вонредна временска прогноза: Попладне ќе истура, дожд до 20 литри на метар квадратен

пред еден месец - Скопје Инфо - Без катеторија

Изминатите 24 часа најмногу дожд наврнал во Дојран, десет литри на метар квадратен, по што следуваат Берово, Струмица и Виница...

Метео Поинтензивни врнежи во среда

Метео: Поинтензивни врнежи во среда

пред еден месец - МТВ 1 - Македонија

Утре во Македонија ќе преовладува умерено облачно и претежно суво време со умерен до засилен ветер од западен правец, особено во јужните и западните делови од земјата.

Циклон над Македонија Не очекуваат обилни врнежи  попладне невреме

Циклон над Македонија: Не очекуваат обилни врнежи – попладне невреме

пред еден месец - MK News - Македонија

Изминатите 24 часа најмногу дожд наврнал во Дојран, десет литри на метар квадратен, по што следуваат Берово, Струмица и Виница...

Вонредна временска прогноза Попладне ќе истура дожд до 20 литри на метар квадратен

Вонредна временска прогноза: Попладне ќе истура, дожд до 20 литри на метар квадратен

пред еден месец - Вечер - Македонија

Изминатите 24 часа најмногу дожд наврнал во Дојран, десет литри на метар квадратен, по што следуваат Берово, Струмица и Виница...

Допрва доаѓа најстудениот ден  не очекува многу дожд

Допрва доаѓа најстудениот ден - не очекува многу дожд

пред еден месец - Прес 24 - Македонија

УХМР за денеска прогнозира облачно време со дожд, а на високите планини и снег. Врнежите ќе бидат пообилни од пладне во западните и северните делови каде се очекува да надминат 20 литри на метар квадратен.

Вонредна временска прогноза Попладне ќе истура дожд до 20 литри на метар квадратен

Вонредна временска прогноза: Попладне ќе истура, дожд до 20 литри на метар квадратен

пред еден месец - Сител - Македонија

Изминатите 24 часа најмногу дожд наврнал во Дојран, десет литри на метар квадратен, по што следуваат Берово, Струмица и Виница...

Циклон над Македонија Не очекуваат обилни врнежи  попладне невреме

Циклон над Македонија: Не очекуваат обилни врнежи - попладне невреме

пред еден месец - Прес 24 - Македонија

Изминатите 24 часа најмногу дожд наврнал во Дојран, десет литри на метар квадратен, по што следуваат Берово, Струмица и Виница...

Попладне ќе истура и до 20 литри на метар квадратен

Попладне ќе истура, и до 20 литри на метар квадратен

пред еден месец - +Инфо - Македонија

Изминатите 24 часа најмногу дожд наврнал во Дојран, десет литри на метар квадратен, по што следуваат Берово, Струмица и Виница...

Попладне обилни врнежи и до 20 литри на метар квадратен

Попладне обилни врнежи, и до 20 литри на метар квадратен

пред еден месец - Канал 5 - Македонија

УХМР за денеска прогнозира облачно време со дожд, а на високите планини и снег. Врнежите ќе бидат пообилни од пладне во западните и северните делови каде се очекува да надминат 20 литри на метар квадратен.

Попладне обилни врнежи и до 20 литри на метар квадратен

Попладне обилни врнежи, и до 20 литри на метар квадратен

пред еден месец - A1on - Македонија

Изминатите 24 часа најмногу дожд наврнал во Дојран, десет литри на метар квадратен, по што следуваат Берово, Струмица и Виница...

Попладне обилни врнежи и до 20 литри на метар квадратен

Попладне обилни врнежи, и до 20 литри на метар квадратен

пред еден месец - Бриф - Македонија

Изминатите 24 часа најмногу дожд наврнал во Дојран, десет литри на метар квадратен, по што следуваат Берово, Струмица и Виница...

Попладне пообилни врнежи од четврток заладување

Попладне пообилни врнежи, од четврток заладување

пред еден месец - Алфа - Македонија

Во Скопје ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, особено попладне и во вечерните часови. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

УХМР предупредува Попладне силно невреме  доаѓа и студот

УХМР предупредува: Попладне силно невреме - доаѓа и студот

пред еден месец - Прес 24 - Македонија

Времето денеска ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд, на повисоките планини од снег. Врнежите ќе бидат пообилни попладне...

Денеска врнежи од дожд на планините снег

Денеска врнежи од дожд, на планините снег

пред еден месец - Денар - Економија

Метеоролозите за денеска најавуваат врнежи од дожд, а на планините од снег, кои ќе бидат пообилни во попладневните часови во западните и северните делови (над 20л/м2).

Облачно и врнежливо

Облачно и врнежливо

пред еден месец - Скопје Инфо - Без катеторија

Времето денеска во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд. На планините врнежите ќе бидат од снег. Пообилни врнежи ќе има попладне во западните и северните делови од Републиката.

Облачно со дожд на планините снег

Облачно со дожд, на планините снег

пред еден месец - +Инфо - Македонија

Времето денеска во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд. На планините врнежите ќе бидат од снег. Пообилни врнежи ќе има попладне во западните и северните делови од Републиката.

УЈМР предупредува Попладне силно невреме  доаѓа и студот

УЈМР предупредува: Попладне силно невреме - доаѓа и студот

пред еден месец - Прес 24 - Македонија

Времето денеска ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд, на повисоките планини од снег. Врнежите ќе бидат пообилни попладне...

Облачно со дожд на планините снег

Облачно со дожд, на планините снег

пред еден месец - Сител - Македонија

Времето денеска во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд. На планините врнежите ќе бидат од снег. Пообилни врнежи ќе има попладне во западните и северните делови од Републиката.

Попладне пообилни врнежи од четврток заладување

Попладне пообилни врнежи, од четврток заладување

пред еден месец - 24 вести - Македонија

Времето денеска ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд, на повисоките планини од снег. Врнежите ќе бидат пообилни попладне...

Облачно со дожд, на планините снег

пред еден месец - Канал 5 - Македонија

Пообилни врнежи ќе има попладне во западните и северните делови од Републиката. Максималната температура ќе биде во интервал од осум до 12 степени.

Денеска врнежи од дожд а на планините снег

Денеска врнежи од дожд, а на планините снег

пред еден месец - Весник - Македонија

Метеоролозите за денеска најавуваат врнежи од дожд, а на планините од снег, кои ќе бидат пообилни во попладневните часови во западните и северните делови (над 20л/м2).

Денеска врнежи од дожд а на планините снег

Денеска врнежи од дожд, а на планините снег

пред еден месец - Вечер - Македонија

Метеоролозите за денеска најавуваат врнежи од дожд, а на планините од снег, кои ќе бидат пообилни во попладневните часови во западните и северните делови (над 20л/м2).

Попладне пообилни врнежи од четврток заладување

Попладне пообилни врнежи, од четврток заладување

пред еден месец - A1on - Македонија

Времето денеска ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд, на повисоките планини од снег. Врнежите ќе бидат пообилни попладне...

Тотален пресврт на времето Подгответе се за невреме и снег

Тотален пресврт на времето: Подгответе се за невреме и снег

пред еден месец - Прес 24 - Македонија

Времето денеска во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд. На планините врнежите ќе бидат од снег. Пообилни врнежи ќе има попладне во западните и северните делови од Републиката.

Облачно со дожд на планините снег

Облачно со дожд, на планините снег

пред еден месец - Бриф - Македонија

Времето денеска во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд. На планините врнежите ќе бидат од снег. Пообилни врнежи ќе има попладне во западните и северните делови од Републиката.

Облачно со дожд на планините снег

Облачно со дожд, на планините снег

пред еден месец - A1on - Македонија

Времето денеска во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд. На планините врнежите ќе бидат од снег. Пообилни врнежи ќе има попладне во западните и северните делови од Републиката.

Од денеска пад на температурите а неделава и снег Какво ќе биде времето до крајот на месецот

Од денеска пад на температурите, а неделава и снег: Какво ќе биде времето до крајот на месецот

пред еден месец - еМАГАЗИН - Македонија

Времето денеска во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд. На планините врнежите ќе бидат од снег. Пообилни врнежи ќе има попладне во западните и северните делови од Републиката.

Попладне обилни врнежи и до 20 литри на метар квадратен

Попладне обилни врнежи, и до 20 литри на метар квадратен

пред еден месец - Либертас - Македонија

Изминатите 24 часа најмногу дожд наврнал во Дојран, десет литри на метар квадратен, по што следуваат Берово, Струмица и Виница...

Времеплов
x