20
Манчестер Јунајтед ја активираше клаузулата од договорот со Јанг

Манчестер Јунајтед ја активираше клаузулата од договорот со Јанг

пред еден месец - Дерби - Фудбал

Ешли Јанг уште најмалку една сезона ќе биде член на Манчестер Јунајтед, пренесуваат англиските медиуми според кои клубот решил да го награди искусниот фудбалер со активирање на клаузулата од неговиот договор.

Тешко е да се работи со Мурињо  тврди Матиќ

Тешко е да се работи со Мурињо, тврди Матиќ

пред еден месец - 24 фудбал - Фудбал

Србинот открива како е да се работи под палката на португалскиот стратег во Манчестер јунајтед. Да се работи со Жозе Мурињо...

Манчестер Јунајтед го продолжи договорот на Ешли Јанг

Манчестер Јунајтед го продолжи договорот на Ешли Јанг

пред еден месец - A1on - Фудбал

Манчестер Јунајтед ја искористи својата опција и го продолжи договорот на крилото Ешли Јанг за уште една година. Па така англискиот репрезентативец ќе остане на „Олд Трафорд“ до летото 2019 година.

Лукаку гарантира дека следната сезона ќе дојдат многу добри играчи во Јунајтед

Лукаку гарантира дека следната сезона ќе дојдат многу добри играчи во Јунајтед

пред еден месец - Дерби - Фудбал

Ромелу Лукаку ги уверува навивачите на Манчестер Јунајтед дека клубот ќе донесе многу добри играчи во летниот преоден рок по тешката недела за англискито гигант.

Лукаку најави големи засилувања  Следната сезона Манчестер јунајтед ќе биде многу посилен од сега

Лукаку најави големи засилувања: Следната сезона Манчестер јунајтед ќе биде многу посилен од сега

пред еден месец - 24 фудбал - Фудбал

Напаѓачот на Манчестер јунајтед, Ромелу Лукаку открива дека клубот во летниот преоден рок значително ќе го засили тимот....

Манчестер јунајтед преку Брајтон до полуфинале во ФА купот

Манчестер јунајтед преку Брајтон до полуфинале во ФА купот

пред еден месец - Денар - Спорт

Манчестер јунајтед по катастрофалната недела и испаѓањето од ЛШ останува во игра за барем еден трофеј оваа сезона, благодарение на Белгиецот Ромелу Лукаку и Србинот Немања Матиќ.

Лукаку и Матиќ ги однесоа Јунајтед во ФА куп полуфинале

Лукаку и Матиќ ги однесоа Јунајтед во ФА куп полуфинале

пред еден месец - Top Sport - Фудбал

Манчестер јунајтед по катастрофалната недела и испаѓањето од ЛШ останува во игра за барем еден трофеј оваа сезона, благодарение на Белгиецот Ромелу Лукаку и Србинот Немања Матиќ.

Матиќ и Лукаку го однесоа Манчестер јунајтед во полуфинале

Матиќ и Лукаку го однесоа Манчестер јунајтед во полуфинале

пред еден месец - 24 фудбал - Фудбал

„Ѓаволите“ ќе играат на Вембли во полуфиналето од ФА Купот откако вечерва пред своите фанови триумфираа со 2-0 над Брајтон...

Лукаку и Матиќ му донесоа мирен пласман на Јунајтед во полуфиналето на ФА купот

Лукаку и Матиќ му донесоа мирен пласман на Јунајтед во полуфиналето на ФА купот

пред еден месец - Дерби - Фудбал

Манчестер Јунајтед рутински се опорави од незгодната елиминација од Севилја во Лигата на шампионите, откако оваа вечер на домашниот „Олд Трафорд“ без проблеми го совлада тимот на Брајтон со изменет состав во споредба на оној од пред неколку дена.

Времеплов
x