20
Собранието бара оставки од уште двајцата членови на Антикорупциска

Собранието бара оставки од уште двајцата членови на Антикорупциска

пред еден месец - Вечер - Македонија

Собраниската Комисија за избори и именувања им ги потврди оставките на пет членови на Антикорупциската комисија кои неодамна се повлекоа, по обелоденувањето на извештајот од внатрешната ревизија кој укажа на злоупотреби со буџетските средства.

Собранието бара оставки од уште двајца членови на Антикорупциска

Собранието бара оставки од уште двајца членови на Антикорупциска

пред еден месец - Вечер - Македонија

Собраниската Комисија за избори и именувања им ги потврди оставките на пет членови на Антикорупциската комисија кои неодамна се повлекоа, по обелоденувањето на извештајот од внатрешната ревизија кој укажа на злоупотреби со буџетските средства.

Антикорупциска остана со двајца членови   Собранието бара оставки и од нив

Антикорупциска остана со двајца членови - Собранието бара оставки и од нив

пред еден месец - Сител - Македонија

Embedded video for Антикорупциска остана со двајца членови - Собранието бара оставки и од нив И другите двајца членови од...

Антикорупциска од денеска само со двајца членови

Антикорупциска од денеска само со двајца членови

пред еден месец - +Инфо - Македонија

Собранието попладнево ја донесе одлуката за разрешување на пет членови на Државната комисија за спречување на корупцијата, кои мпретходно поднесоа оставки.

Собранието разреши петмина членови на Комисијата за спречување на корупцијата

Собранието разреши петмина членови на Комисијата за спречување на корупцијата

пред еден месец - Канал 5 - Македонија

Претседателот на Антикорупициската комисија Игор Тантуровски и дел од членовите на Комисијата поднесоа оставки откако во извештајот од внатрешната ревизија беа наведени сомневања за исплата на фиктивни патни налози и трошења на буџетски пари.

Разрешени пет членови на Комисијата за спречување на корупцијата

Разрешени пет членови на Комисијата за спречување на корупцијата

пред еден месец - Прес 24 - Македонија

Собранието на Република Македонија попладнево ја донесе одлуката за разрешување на пет членови на Државната комисија за спречување на корупцијата, кои мпретходно поднесоа оставки.

Антикорупциска остана со двајца членови   Собранието бара оставки и од нив

Антикорупциска остана со двајца членови - Собранието бара оставки и од нив

пред еден месец - Прес 24 - Македонија

Собранието на Република Македонија попладнево ја донесе одлуката за разрешување на пет членови на Државната комисија за спречување на корупцијата, кои мпретходно поднесоа оставки.

Собранието ги констатираше оставките на петмината антикорупционери

Собранието ги констатираше оставките на петмината антикорупционери

пред еден месец - 24 вести - Македонија

Државната комисија за спречување на корупција во изминативе години беше Комисија за одбрана на корупцијата – оцени пратеникот Артан Груби при денешното констатирање на оставките.

Разрешени пет членови на Антикорупциска

Разрешени пет членови на Антикорупциска

пред еден месец - еМАГАЗИН - Македонија

Собранието на Република Македонија ја донесе одлуката за разрешување на пет членови на Државната комисија за спречување на корупцијата или попозната во јавноста како Антикорупциска комисија, кои претходно поднесоа оставки.

Разрешени петмина антикорупционери

Разрешени петмина антикорупционери

пред еден месец - Канал 77 - Македонија

Собранието на Република Македонија попладнево ја донесе одлуката за разрешување на пет членови на Државната комисија за спречување на корупцијата, кои мпретходно поднесоа оставки.

Разрешени пет членови на Комисијата за спречување на корупцијата

Разрешени пет членови на Комисијата за спречување на корупцијата

пред еден месец - A1on - Македонија

Собранието на Република Македонија попладнево ја донесе одлуката за разрешување на пет членови на Државната комисија за спречување на корупцијата, кои мпретходно поднесоа оставки.

Собранието ги констатира оставките на петмина членови на Антикорупциска

Собранието ги констатира оставките на петмина членови на Антикорупциска

пред еден месец - +Инфо - Македонија

Собраниската Комисија за избори и именувања на денешанта седница ги констатира оставките на петмина членови на Државната комисија за спречување на комисијата кои поднесоа оставки по скандалот со ревизорскиот извештај.

Во Собранието констатирани оставките на петмина членови на Антикорупциска

Во Собранието констатирани оставките на петмина членови на Антикорупциска

пред еден месец - Канал 5 - Македонија

Членот на Комисијата Артан Груби од ДУИ ги повика и преостанатите двајца антикорупционери да  поднесат оставки за оваа комисија да почне да ја извршува вистинската функција, а не, како што вели, да се претвори во комисија за одбрана на корупцијата.

Во Собранието констатирани оставките на петмина членови на Антикорупциска

Во Собранието констатирани оставките на петмина членови на Антикорупциска

пред еден месец - A1on - Македонија

Собраниската Комисија за избори и именувања на денешанта седница ги констатира оставките на петмина членови на Државната комисија за спречување на комисијата кои поднесоа оставки по скандалот со ревизорскиот извештај.

Во Собранието констатирани оставките на петмина членови на Антикорупциска

Во Собранието констатирани оставките на петмина членови на Антикорупциска

пред еден месец - 24 вести - Македонија

Собраниската Комисија за  избори и именувања на денешанта седница ги констатира оставките на петмина членови на Државната комисија за спречување на комисијата кои поднесоа оставки по скандалот со ревизорскиот извештај.

Во Собранието констатирани оставките на петмина членови на Антикорупциска

Во Собранието констатирани оставките на петмина членови на Антикорупциска

пред еден месец - Либертас - Македонија

Собраниската Комисија за  избори и именувања на денешанта седница ги констатира оставките на петмина членови на Државната комисија за спречување на комисијата кои поднесоа оставки по скандалот со ревизорскиот извештај.

Независни професионалци и експерти во антикорупциска  препорачува Заев

Независни професионалци и експерти во антикорупциска, препорачува Заев

пред еден месец - Сител - Македонија

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев смета дека Државната комисија за спречување на корупцијата треба...

Независни професионалци и експерти во антикорупциска  препорачува Заев

Независни професионалци и експерти во антикорупциска, препорачува Заев

пред еден месец - A1on - Македонија

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев смета дека Државната комисија за спречување на корупцијата треба...

Независни професионалци и експерти во антикорупциска  препорачува Заев

Независни професионалци и експерти во антикорупциска, препорачува Заев

пред еден месец - Либертас - Македонија

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев смета дека Државната комисија за спречување на корупцијата треба...

Времеплов
x