20
УЕФА со детали за местенките на Скендербег

УЕФА со детали за местенките на Скендербег

пред еден месец - Македонски Спорт - Фудбал

Водечкиот клуб во Албанија се обложувал против себе и заработувал милиони долари. УЕФА ги наведе спорните моменти на мечевите...

Опасна игра   Скендербег го влече Динамо во вртлогот на наместени натпревари

Опасна игра - Скендербег го влече Динамо во вртлогот на наместени натпревари

пред еден месец - Sportmedia - Фудбал

Скендербег е казнет со десетгодишна забрана за настапи во европските натпреварувања, што е рекордна суспензија изречена од...

УЕФА  Скендербег со 53 спорни меча  Динамо З  во ЛШ по местенка

УЕФА: Скендербег со 53 спорни меча, Динамо З. во ЛШ по местенка

пред еден месец - Нова ТВ - Спорт

Фото: uefa.com Тимот на Скендербег пред еден месец ја доби највисоката казна во фудбалската историја игра поради лажирање на резултати.

Детали од УЕФА  Скендербег го наместил поразот од Динамо Загреб

Детали од УЕФА: Скендербег го наместил поразот од Динамо Загреб

пред еден месец - Top Sport - Фудбал

Истрагата на УЕФА против албанскиот клуб Скендербег продолжува и сѐ поизвесно е дека клубот ќе се соочи со 10-годишна суспензија, откако наместиле дури 53 натпревари од ноември 2010 до април 2016 година.

УЕФА ќе ги казнува француските клубови

УЕФА ќе ги казнува француските клубови

пред еден месец - Top Sport - Фудбал

Француските клубови Марсеј и Лион ги очекуваат дисциплински постапки по проблемите со навивачите на мечевите од Лигата на Европа минатата недела.

 Гардијан   Скендербеу наместил 53 натпревари  ќе добие 10 годишна суспензија од УЕФА

„Гардијан“: Скендербеу наместил 53 натпревари, ќе добие 10-годишна суспензија од УЕФА

пред еден месец - Дерби - Фудбал

Албанскиот клуб Скендербеу веќе има заработено едногодишна суспензија поради местење натпревари, но УЕФА подготвува десет пати поголема казна за албанскиот прволигаш.

Времеплов
x