20
Мицкоски му одговори на Заев Немојте да го гушите правото на граѓаните да протестираат

Мицкоски му одговори на Заев: Немојте да го гушите правото на граѓаните да протестираат

пред еден месец - Сител - Македонија

Embedded video for Мицкоски му одговори на Заев: Немојте да го гушите правото на граѓаните да протестираат

Ѓорчев Македонија повеќе нема Собрание

Ѓорчев: Македонија повеќе нема Собрание

пред еден месец - Прес 24 - Македонија

Пратеникот од редовите на најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ во емисијата „Само Вистина“ на Канал 5 истакна дека на 14-ти март беше суспензирано елементарното право на пратениците да поднесуваат амандмани.

Мицкоски да им се извини на граѓаните на Струмица бара СДСМ

Мицкоски да им се извини на граѓаните на Струмица, бара СДСМ

пред еден месец - Вечер - Македонија

На граѓаните на Струмица и околината Мицковски им должи извинување затоа што 11 години беа заборавени од централната власт предводена од ВМРО-ДПМНЕ.

Мицкоски најавува најдобра програма досега Постојано ќе бидеме на терен

Мицкоски најавува најдобра програма досега: Постојано ќе бидеме на терен

пред еден месец - Вечер - Македонија

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешната прес конференцијата рече дека партијата се екипира и ја подготвува најдобрата програма досега и дека тој постојано ќе биде на терен меѓу граѓаните.

СДСМ  Мицкоски да им се извини на граѓаните на Струмица и да смогне сили да ги надмине политиките на поделби и конфликт

СДСМ : Мицкоски да им се извини на граѓаните на Струмица и да смогне сили да ги надмине политиките на поделби и конфликт

пред еден месец - Канал 5 - Македонија

Христијан Мицкоски треба да смогне сили и да ги напушти политиките на поделби, конфликт и омраза. СДСМ нема да дозволи деструктивните сили во општеството да ја загрозат иднината на државата, ниту пак безбедноста на граѓаните и пратениците.

Мицкоски во Струмица Заев користи ниски страсти и ги злоупотребува децата

Мицкоски во Струмица: Заев користи ниски страсти и ги злоупотребува децата

пред еден месец - Вечер - Македонија

Теренските  активности на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска продолжија со посета на Струмица и струмичко.

СДСМ Правото на протест е неспорно но тука станува збор за организирани закани врз пратениците

СДСМ: Правото на протест е неспорно, но тука станува збор за организирани закани врз пратениците

пред еден месец - A1on - Македонија

СДСМ со писмено соопштение реагира на изјавата на Христијан Мицкоски. „На граѓаните на Струмица и околината Мицковски им должи извинување затоа што 11 години беа заборавени од централната власт предводена од ВМРО-ДПМНЕ.

Мицкоски Власта е неспособна да ги спроведе реформите интерпелација за Џафери

Мицкоски: Власта е неспособна да ги спроведе реформите, интерпелација за Џафери

пред еден месец - MK News - Македонија

Единствено решение за Македонија е заминување на оваа власт. Опозицискиот лидер Мицкоски во интервју за Нетпрес вели дека неспособноста на владата ја донела македонската евроагенда во ќорсокак.

Мицкоски Занесен во својата моќ или немоќ Заев сака да го забрани и правото на протест

Мицкоски: Занесен во својата моќ или немоќ, Заев сака да го забрани и правото на протест

пред еден месец - Прес 24 - Македонија

На средба со граѓани и членови на 5-тиот месен комитет на ВМРО-ДПМНЕ во Струмица, претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски разговараше за актуелната состојба, и за случувањата околу законот за јазици и повеќе други актуелни предизвици.

ВМРО ДПМНЕ СДСМ наместо соживот со насилничкото носење на законот за двојазичност предизвикува поделби

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ наместо соживот, со насилничкото носење на законот за двојазичност предизвикува поделби

пред еден месец - Прес 24 - Македонија

ВМРО-ДПМНЕ предупредуваше дека насилничкото носење на неуставниот, неприменлив и штетен закон за двојазичност носи ризик по државата и може да предизвика дополнителни тензии, велат во партиското соопштение.

Премиерот Заев ја обвини опозицијата дека ги организира протестите пред домовите на пратениците од власта

Премиерот Заев ја обвини опозицијата дека ги организира протестите пред домовите на пратениците од власта

пред еден месец - Сител - Македонија

Embedded video for Премиерот Заев ја обвини опозицијата дека ги организира протестите пред домовите на пратениците од власта...

Мицкоски Власта е неспособна да ги спроведе реформите интерпелација за Џафери

Мицкоски: Власта е неспособна да ги спроведе реформите, интерпелација за Џафери

пред еден месец - Сител - Македонија

Embedded video for Мицкоски: Власта е неспособна да ги спроведе реформите, интерпелација за Џафери Единствено решение за Македонија е заминување на оваа власт.

ВМРО ДПМНЕ демантира дека е организатор на протестите пред домовите на пратениците од СДСМ

ВМРО-ДПМНЕ демантира дека е организатор на протестите пред домовите на пратениците од СДСМ

пред еден месец - Вечер - Македонија

„ВМРО-ДПМНЕ предупредуваше дека насилничкото носење на неуставниот, неприменлив и штетен закон за двојазичност носи ризик по државата и може да предизвика дополнителни тензии.

Заев Она што се направи во Собранието беше единственото можно решение согласно правото на Талат Џафери

Заев: Она што се направи во Собранието беше единственото можно решение согласно правото на Талат Џафери

пред еден месец - Прес 24 - Македонија

Законот за употреба на јазиците нема да му наштети на никого. Оставете да се спроведе за да се уверите. Со овие зборови премиерот...

Мицкоски Имаме срушени институции срушени надежи безпреспективност на младите мора ова да се смени

Мицкоски: Имаме срушени институции, срушени надежи, безпреспективност на младите, мора ова да се смени

пред еден месец - Прес 24 - Македонија

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ја продолжи прекинатата посета на Струмичкиот регион од пред неколку денови и престојуваше во руралните средини на овој регион.

Мицкоски ВМРО ДПМНЕ не поддржува насилни протести

Мицкоски: ВМРО ДПМНЕ не поддржува насилни протести

пред еден месец - Канал 5 - Македонија

Тоа не е мое ниво, но не можам да не го искоментирам тоа, бидејќи е непримерно од страна на претседателот на Владата и се...

Мицкоски Занесен во својата моќ или немоќ Заев сака да го забрани и правото на протест

Мицкоски: Занесен во својата моќ или немоќ, Заев сака да го забрани и правото на протест

пред еден месец - A1on - Македонија

На средба со граѓани и членови на 5-тиот месен комитет на ВМРО-ДПМНЕ во Струмица, претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски разговараше за актуелната состојба, и за случувањата околу законот за јазици и повеќе други актуелни предизвици.

Заканите и повиците за насилство се кривични дела

Заканите и повиците за насилство се кривични дела

пред еден месец - 24 вести - Македонија

Власта ги осудува, опозицијата се оградува. Користење на уставно загарантираното право или политички мотивирани - протестите пред домовите на пратениците кои гласаа за законот за јазиците, се интензивираат.

Жбогар Спроведување на Законот за јазици ќе ги подобри односите меѓу заедниците

Жбогар: Спроведување на Законот за јазици ќе ги подобри односите меѓу заедниците

пред еден месец - 24 вести - Македонија

Законот за употреба на јазиците треба да ја врати земјата на реформскиот пат вели евроамбасадорот Самуел Жбогар иако истиот...

Мицкоски ВМРО ДПМНЕ не поддржува насилни протести

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ не поддржува насилни протести

пред еден месец - A1on - Македонија

Премиерот Заев ги злоупотребува децата во дневно политички цели. Тоа не е мое ниво, но не можам да не го искоментирам тоа,...

Мицкоски ВМРО ДПМНЕ не поддржува насилни протести

Мицкоски: ВМРО ДПМНЕ не поддржува насилни протести

пред еден месец - Канал 77 - Македонија

Премиерот Заев ги злоупотребува децата во дневно политички цели. Тоа не е мое ниво, но не можам да не го искоментирам тоа,...

Ременски Протестот пред мојот дом е самоволие на политички организирани граѓани

Ременски: Протестот пред мојот дом е самоволие на политички организирани граѓани

пред еден месец - МТВ 1 - Македонија

Ова повеќе е самоволие на една група граѓани организирани политички, кои се закануваат по сигурноста и безбедноста на моето...

Џафери бара начин како да го протне законот во Службен весник без потпис на Иванов

Џафери бара начин како да го протне законот во Службен весник без потпис на Иванов

пред еден месец - Алфа - Македонија

Што ќе биде следниот чекор на собранискиот спикер, откако стана јасно дека законот за јазиците нема да види бел ден со потпис...

Мицкоски единствено решение за Македонија е заминување на оваа власт

Мицкоски: единствено решение за Македонија е заминување на оваа власт

пред еден месец - Алфа - Македонија

Поделено општество, изместени вредности, селективна правда, капитулација наместо компромиси, тонење во долгови, киднапирана и срушена држава.

Заев очекува до летото Македонија и Грција да дојдат до решение

Заев очекува до летото Македонија и Грција да дојдат до решение

пред еден месец - МТВ 1 - Македонија

Решение за спорот што Грција го има со нашето уставно име може да се најде ако се води сметка за достоинството и за идентитетот- рече премиерот Заев во пресрет на посетата на Коѕијас и идната рунда разговори со Нимиц.

Ременски Имам докази дека ВМРО ДПМНЕ стои зад насилствата врз пратеници

Ременски: Имам докази дека ВМРО-ДПМНЕ стои зад насилствата врз пратеници

пред еден месец - MK News - Македонија

Потпретседателот на Собранието, пратеничката од СДСМ, Фросина Ременски, изјави дека денеска ќе поднесе кривична пријава за...

СДСМ Мицкоски да им се извини на граѓаните на Струмица и да смогне сили да ги надмине политиките на поделби и конфликт

СДСМ: Мицкоски да им се извини на граѓаните на Струмица и да смогне сили да ги надмине политиките на поделби и конфликт

пред еден месец - Либертас - Македонија

„На граѓаните на Струмица и околината Мицковски им должи извинување затоа што 11 години беа заборавени од централната власт предводена од ВМРО-ДПМНЕ“, стои во реакцијата на СДСМ на изјавата на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Мицкоски од Струмица Заев се користи со ниски страсти ги злоупотребува децата

Мицкоски од Струмица: Заев се користи со ниски страсти, ги злоупотребува децата

пред еден месец - Либертас - Македонија

На средба со граѓани и членови на 5-тиот месен комитет на ВМРО-ДПМНЕ во Струмица, претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски разговараше за актуелната состојба, и за случувањата околу законот за јазици и повеќе други теми.

Најенергично против насилството

Најенергично против насилството!

пред еден месец - +Инфо - Колумни

Ничиј имот и ничиј живот не смее да биде жртва на организираното насилство и дивеење, со кое противниците на новиот закон за двојазичност го изразуваат својот политички став.

Заев Знаеме кој е организаторот на протестите кој и од каде прима пари

Заев: Знаеме кој е организаторот на протестите, кој и од каде прима пари

пред еден месец - Канал 5 - Македонија

Заев протестите ги оценува како кршење на приватноста, директни закани, омаловажување... Изјави дека знаел кој стои зад демонстрациите, но јавно не открива.

Времеплов
x