20
Запалена викендичката на координаторот на ВМРО ДПМНЕ во Прилеп

Запалена викендичката на координаторот на ВМРО-ДПМНЕ во Прилеп

пред еден месец - Судство - Хроника

За расчистување на случајот се заложи и Општинската организација на СДСМ од Прилеп. Во соопштението до јавноста побара ВМРО-ДПМНЕ да не го вперува прстот во политичките противници и да не се служи со закани и притисоци.

Во пожар изгоре викендицата на претседателот на О К ВМРО ДПМНЕ во Прилеп  се сомнева во политички мотивиран пожар

Во пожар изгоре викендицата на претседателот на О.К. ВМРО-ДПМНЕ во Прилеп - се сомнева во политички мотивиран пожар

пред еден месец - Сител - Македонија

Embedded video for Во пожар изгоре викендицата на претседателот на О.К. ВМРО-ДПМНЕ во Прилеп - се сомнева во политички мотивиран пожар Синоќа околу 22.

Опожарена викендичката на кординаторот на ВМРО ДПМНЕ во Прилеп

Опожарена викендичката на кординаторот на ВМРО-ДПМНЕ во Прилеп

пред еден месец - МТВ 1 - Македонија

Синоќа, околу 22:30 часот во пожар изгоре викенд- куќата на коордианторот на ВМРО-ДПМНЕ во Прилеп, Петар Ристески. Ристески, кој за пожарот дознал час подоцна од Противпожарната единица, смета дека пожарот е политички мотивиран.

Пеплосана викендицата на прилепскиот координатор на ВМРО ДПМНЕ

Пеплосана викендицата на прилепскиот координатор на ВМРО ДПМНЕ

пред еден месец - Алфа - Македонија

Синоќа, час и половина пред полнаќ, од засега неутврдени причини избувна пожар и ја пеплоса викендичката на Петар Ристески, координатор на ВМРО ДПМНЕ во Прилеп.

Пустош во викендицата на претседателот на О К ВМРО ДПМНЕ во Прилеп по пожарот

Пустош во викендицата на претседателот на О.К. ВМРО-ДПМНЕ во Прилеп по пожарот

пред еден месец - Прес 24 - Хроника

Синоќа околу 22.30 часот до темел изгоре викендицата на претседателот на О.К. на ВМРО-ДПМНЕ од Прилеп, Петар Ристески, која се наоѓа во месноста Кула во близина на селото Волково.

Запалена викендичката на координаторот на ВМРО ДПМНЕ во Прилеп

Запалена викендичката на координаторот на ВМРО-ДПМНЕ во Прилеп

пред еден месец - еМАГАЗИН - Македонија

Синоќа е опожарена викенд-куќата на координаторот на Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ од Прилеп Петар Ристески во месноста Кула во околината на Прилеп.

Ристески Пожарот е подметнат се сомневам на политички мотивиран чин

Ристески: Пожарот е подметнат, се сомневам на политички мотивиран чин

пред еден месец - Вечер - Македонија

Координаторот на ОК на ВМРО-ДПМНЕ и советник во Советот на Општина Прилеп, Петар Ристески, чијашто викендичка синоќа беше опожарена , изјави дека пожарот бил подметнат и се сомнева на политички мотивиран чин.

Ристески дојде пред опожарената куќа Пожарот е подметнат

Ристески дојде пред опожарената куќа: Пожарот е подметнат

пред еден месец - Прес 24 - Македонија

Советникот на ВМРО-ДПМНЕ во Општина Ристерски, денеска од пред својата опожарена викендица во прилепско рече дека се сомнева дека зад пожарот стојат политички мотиви.

Ристески Зад пожарот стојат политички мотиви

Ристески: Зад пожарот стојат политички мотиви

пред еден месец - +Инфо - Македонија

Советникот на ВМРО-ДПМНЕ Прилеп, Ристерски, од пред својата опожарена викендица во прилепско рече дека се сомнева оти зад пожарот стојат политички мотиви.

Запалена викендичката на координаторот на ВМРО ДПМНЕ во Прилеп

Запалена викендичката на координаторот на ВМРО-ДПМНЕ во Прилеп

пред еден месец - MK News - Македонија

Опожарена е викенд-куќата на координаторот на Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ од Прилеп Петар Ристески во месноста Кула во околината на Прилеп.

Запалена викендичката на координаторот на ВМРО ДПМНЕ во Прилеп

Запалена викендичката на координаторот на ВМРО-ДПМНЕ во Прилеп

пред еден месец - Сител - Македонија

Опожарена е викенд-куќата на координаторот на Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ од Прилеп Петар Ристески во месноста Кула во околината на Прилеп.

Јовановски Да се разјасни и најмал сомнеж за опожарената викендица на Ристески

Јовановски: Да се разјасни и најмал сомнеж за опожарената викендица на Ристески

пред еден месец - +Инфо - Македонија

Расветлување на опожарената викендица на советникот на Општина Прилеп од ВМРО-ДПМНЕ, Петар Ристески побара и градоначалникот Илија Јовановски.

Пожар во викенд куќата на претседателот на ОК на ВМРО ДПМНЕ во Прилеп

Пожар во викенд-куќата на претседателот на ОК на ВМРО-ДПМНЕ во Прилеп

пред еден месец - Канал 5 - Македонија

Огнот го уништил внатрешниот дел од куќичката. Веднаш интервенирала противпожарната единица од Прилеп и го локализирала проширувањето на пожарот.

Опожарена викендичката на советник од ВМРО ДПМНЕ во Прилеп

Опожарена викендичката на советник од ВМРО-ДПМНЕ во Прилеп

пред еден месец - Вечер - Македонија

Синоќа избил пожар во викенд куќа во сопственост на координаторот на О.К. на ВМРО-ДПМНЕ и советник во Советот на Општина Прилеп, Петар Ристески.

Запалена викендичката на координаторот на ВМРО ДПМНЕ во Прилеп

Запалена викендичката на координаторот на ВМРО-ДПМНЕ во Прилеп

пред еден месец - 24 вести - Македонија

Опожарена е викенд-куќата на координаторот на Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ од Прилеп Петар Ристески во месноста Кула во околината на Прилеп.

СДСМ кон Ристевски Наместо да го вперуваш прстот во нас погледни во своите редови

СДСМ кон Ристевски: Наместо да го вперуваш прстот во нас, погледни во своите редови

пред еден месец - Прес 24 - Македонија

Од СДСМ ги повикуваат институциите да го расчистат случајот со палењето на викендицата на координаторот ОК на ВМРО-ДПМНЕ, Петар Ристески.

Запалена викендичката на координаторот на ВМРО ДПМНЕ во Прилеп

Запалена викендичката на координаторот на ВМРО-ДПМНЕ во Прилеп

пред еден месец - A1on - Македонија

Опожарена е викенд-куќата на координаторот на Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ од Прилеп Петар Ристески во месноста Кула во околината на Прилеп.

СДСМ Да се расветли палењето на викендицата на Ристески

СДСМ: Да се расветли палењето на викендицата на Ристески

пред еден месец - +Инфо - Македонија

Креирањето насилство, конфликти и нетрпеливост помеѓу граѓаните беа одлика на 12 годишниот криминален режим на ВМРО-ДПМНЕ и Никола Груевски.

Пожар во викендичка на претседателот на општинскиот комитет на ВМРО ДПМНЕ во Прилепец

Пожар во викендичка на претседателот на општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во Прилепец

пред еден месец - +Инфо - Македонија

Во викенд куќа сопственост на П.Р. во прилепското село Прилепец, на патот кон Градско, синоќа околу 22:30 часот било пријавено дека избувнал пожар.

Пожар во викендичка во селото Прилепец

Пожар во викендичка во селото Прилепец

пред еден месец - Сител - Македонија

Во викенд куќа сопственост на П.Р. во прилепското село Прилепец, на патот кон Градско, синоќа околу 22:30 часот било пријавено дека избувнал пожар.

Полицијата со детали за пожарот во викендицата на претседателот на ОК на ВМРО ДПМНЕ во Прилеп

Полицијата со детали за пожарот во викендицата на претседателот на ОК на ВМРО-ДПМНЕ во Прилеп

пред еден месец - Прес 24 - Хроника

Во 22 часот и 30 минути било пријавено дека кај селото Прилепец-прилепско, на патот кон Градско, избувнал пожар во викенд куќа сопственост на П.

Запалена викендичката на функционер на ВМРО ДПМНЕ

Запалена викендичката на функционер на ВМРО ДПМНЕ

пред еден месец - Нова ТВ - Македонија

Опожарена е викенд-куќата на координаторот на Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ од Прилеп Петар Ристески во месноста Кула во околината на Прилеп.

Пожар во викендичка на претесдателот на општинскиот комитет на ВМРО ДПМНЕ во Прилепец

Пожар во викендичка на претесдателот на општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во Прилепец

пред еден месец - +Инфо - Македонија

Во викенд куќа сопственост на П.Р. во прилепското село Прилепец, на патот кон Градско, синоќа околу 22:30 часот било пријавено дека избувнал пожар.

Пожар во викендичка во селото Прилепец

Пожар во викендичка во селото Прилепец

пред еден месец - Канал 5 - Македонија

Екипа од Територијална противпожарна единица го локализирале пожарот ноќеска, триесет минути по полноќ. Во пожарот нема повредени лица.

Пожар во викендичка во селото Прилепец

Пожар во викендичка во селото Прилепец

пред еден месец - Судство - Хроника

Во викенд куќа сопственост на П.Р. во прилепското село Прилепец синоќа околу 22:30 часот било пријавено дека избувнал пожар.

Пожар во викендичка во селото Прилепец

Пожар во викендичка во селото Прилепец

пред еден месец - A1on - Македонија

Во викенд куќа сопственост на П.Р. во прилепското село Прилепец, на патот кон Градско, синоќа околу 22:30 часот било пријавено дека избувнал пожар.

Запалена викендицата на претседателот на ОК на ВМРО ДПМНЕ во Прилеп

Запалена викендицата на претседателот на ОК на ВМРО-ДПМНЕ во Прилеп

пред еден месец - Прес 24 - Македонија

Во 23. часот синоќа е запалена викендицата на Претседателот на ОК на ВМРО-ДПМНЕ во Прилеп. Интервенирала противпожарната единица, а увидот би требало да биде можност да се најдат сторителите на овој чин.

Пожар во викендичка во селото Прилепец

Пожар во викендичка во селото Прилепец

пред еден месец - Либертас - Македонија

Во викенд куќа сопственост на П.Р. во прилепското село Прилепец, на патот кон Градско, синоќа околу 22:30 часот било пријавено дека избувнал пожар.

Времеплов
x