20
Ѕанакопулос Очекуваме напредок во преговорите

Ѕанакопулос: Очекуваме напредок во преговорите

пред еден месец - Сител - Македонија

Ги очекуваме коментарите и забелешките на другата страна по испратената нацрт спогодба и очекуваме да се направат чекори...

Грчките предлози доставени во Скопје пред посетата на Коѕијас

Грчките предлози доставени во Скопје пред посетата на Коѕијас

пред еден месец - Бркај работа - Македонија

Шефот на грчката дипломатија Никос Коѕијас пред неколку дена ја испратил грчката нацрт- спогодба до надлежните институции во земјава.

Ѕанакопулос Очекуваме напредок во преговорите

Ѕанакопулос: Очекуваме напредок во преговорите

пред еден месец - Алфа - Македонија

Очекуваме да се направат чекори на напредок. Ги очекуваме коментарите и забелешките на другата страна по испратената нацрт...

Ѕанакопулос Очекуваме напредок во преговорите

Ѕанакопулос: Очекуваме напредок во преговорите

пред еден месец - Прес 24 - Македонија

Ги очекуваме коментарите и забелешките на другата страна по испратената нацрт спогодба и очекуваме да се направат чекори...

Ѕанакопулос Очекуваме напредок во преговорите

Ѕанакопулос: Очекуваме напредок во преговорите

пред еден месец - +Инфо - Македонија

Ги очекуваме коментарите и забелешките на другата страна по испратената нацрт спогодба и очекуваме да се направат чекори...

Скопје крие Атина информира  пакетот грчки предлози веќе неколку дена е во Скопје

Скопје крие, Атина информира – пакетот грчки предлози веќе неколку дена е во Скопје

пред еден месец - Алфа - Македонија

Нацрт - спогодбата за името веќе со денови е во рацете на македонскиот државен врв. Никос Коѕијас телоп - Да ви дадам нешто ексклузивно.

Ѕанакопулос Очекуваме напредок во преговорите

Ѕанакопулос: Очекуваме напредок во преговорите

пред еден месец - Бркај работа - Балкан

Ги очекуваме коментарите и забелешките на другата страна по испратената нацрт спогодба и очекуваме да се направат чекори...

Коѕијас во Македонија на 22 ри и 23 ти март

Коѕијас во Македонија на 22-ри и 23-ти март

пред еден месец - МТВ 1 - Македонија

Грчкиот министер за надворешни работи Никос Коѕијас доаѓа во официјална посета на Македонија на 22-ри и 23-ти март, соопштија од Министерството за надворешнио работи.

Ѕанакопулос Очекуваме напредок во преговорите

Ѕанакопулос: Очекуваме напредок во преговорите

пред еден месец - Канал 5 - Македонија

- Очекуваме да се направат чекори на напредок. Ги очекуваме коментарите и забелешките на Владата на поранешната југословенска Република Македонија и се надеваме дека ќе успееме да најдеме заеднички терен на следните средби.

Ѕанакопулос Очекуваме напредок во преговорите

Ѕанакопулос: Очекуваме напредок во преговорите

пред еден месец - A1on - Балкан

Ги очекуваме коментарите и забелешките на другата страна по испратената нацрт спогодба и очекуваме да се направат чекори...

Кои се грчките предлози за новото име на Македонија

Кои се грчките предлози за новото име на Македонија?

пред еден месец - Денар - Економија

Грчкиот министер за надворешни работи, Никос Коцијас ќе пристигне во четврток во Скопје и ќе ги донесе предлозите за новото име на Македонија.

Стигнаа грчките предлози а по нив и Коѕијас ќе слета на скопскиот аеродром

Стигнаа грчките предлози а по нив и Коѕијас ќе слета на скопскиот аеродром

пред еден месец - Канал 5 - Македонија

Шефот на грчката дипломатија Никос Коѕијас изјави дека документот и го испратил на македонската страна, која веројатно ќе треба да изгради став пред грчкиот преговарач в четрток да допатува во дводневна посета на Македонија.

Димитров и Коѕијас во Скопје на 22 март со Нимиц на 30 март во Виена

Димитров и Коѕијас во Скопје на 22 март, со Нимиц на 30 март во Виена

пред еден месец - Канал 77 - Македонија

Министерот за надворешни работи на Грција, Никос Коѕијас, на 22 и 23 март доаѓа во официјална посета на Република Македонија, денеска потврди македонското МНР.

Коѕијас за прв пат со авион во Скопје

Коѕијас за прв пат со авион во Скопје

пред еден месец - Р.С. Европа - Македонија

Од Министерството за надворешни работи засега не коментираат дали го добиле текстот со грчките предлози и агенда за идната соработка меѓу двете земји за решавање на спорот за името, откако тоа го изјави грчкиот шеф на дипломатијата Коѕијас.

Димитров и Коѕијас во Скопје на 22 март со Нимиц на 30 март во Виена

Димитров и Коѕијас во Скопје на 22 март, со Нимиц на 30 март во Виена

пред еден месец - Сител - Македонија

Министерот за надворешни работи на Грција, Никос Коѕијас, на 22 и 23 март доаѓа во официјална посета на Република Македонија, денеска потврди македонското МНР.

Димитров и Коѕијас во Скопје на 22 март  потоа средба со Нимиц

Димитров и Коѕијас во Скопје на 22 март - потоа средба со Нимиц

пред еден месец - Прес 24 - Македонија

Министерот за надворешни работи на Грција, Никос Коѕијас, на 22 и 23 март доаѓа во официјална посета на Репубика Македонија, денеска потври македонското МНР.

Коѕијас ги испратил грчките предлози за прашањето за името

Коѕијас ги испратил грчките предлози за прашањето за името

пред еден месец - МТВ 1 - Македонија

Грција ја испратила до властите во Скопје, нацрт- спогодбата за можно решение за името, открива шефот на грчката дипломатија Никос Коѕијас во интервју за ЕРТ.

Димитров и Коѕијас во Скопје во четврток со Нимиц на 30 март во Виена

Димитров и Коѕијас во Скопје во четврток, со Нимиц на 30 март во Виена

пред еден месец - +Инфо - Македонија

Министерот за надворешни работи на Грција, Никос Коѕијас, на 22 и 23 март доаѓа во официјална посета на Репубика Македонија, денеска потври македонското МНР.

Димитров и Коѕијас во Скопје на 22 март со Нимиц на 30 март во Виена

Димитров и Коѕијас во Скопје на 22 март, со Нимиц на 30 март во Виена

пред еден месец - Канал 5 - Македонија

Грчката делегација, предводена од Коѕијас, во четврток ќе пристигне на Меѓународниот аеродром Скопје. Веста за посетата истовремено...

МНР Коѕијас во четврток ќе слета на Меѓународниот аеродром Скопје

МНР: Коѕијас во четврток ќе слета на „Меѓународниот аеродром Скопје“

пред еден месец - Прес 24 - Македонија

Коѕијас во четврток и петок ќе долета во Скопје на „Меѓународниот аеродром Скопје“ –информираат од МНР Би сакале да ве информираме...

Димитров и Коѕијас во Скопје на 22 март со Нимиц на 30 март во Виена

Димитров и Коѕијас во Скопје на 22. март, со Нимиц на 30. март во Виена

пред еден месец - еМАГАЗИН - Македонија

Министерот за надворешни работи на Грција, Никос Коѕијас, на 22 и 23. март доаѓа во официјална посета на Репубика Македонија, потври денеска македонското МНР.

Димитров и Коѕијас во Скопје на 22 март со Нимиц на 30 март во Виена

Димитров и Коѕијас во Скопје на 22 март, со Нимиц на 30 март во Виена

пред еден месец - A1on - Македонија

Министерот за надворешни работи на Грција, Никос Коѕијас, на 22 и 23 март доаѓа во официјална посета на Репубика Македонија, денеска потври македонското МНР.

Каменос Македонија е една и грчка

Каменос: Македонија е една и грчка

пред еден месец - MK News - Балкан

Не прифаќаме ниту Северна, ниту Јужна, ниту Источна, ниту Западна Македонија, затоа што Македонија е една и грчка, вели лидерот...

Петте предлози на преговарачката маса

Петте предлози на преговарачката маса

пред еден месец - Канал 77 - Македонија

Откако шефот на грчката дипломатија откри дека нацрт спогодбата е испратена до Скопје, грчките медиуми, меѓу кои и „Катимерини“ и „Та неа“ ги објави петте имиња што се содржани во грчкиот предлог.

Грчките предлози за името испратени до Скопје

Грчките предлози за името испратени до Скопје

пред еден месец - 24 вести - Македонија

Нацрт текст што ги содржи грчките предлози во целост и агенда за натамошна соработка бил испратен до Скопје, изјави за телевизијата ЕРТ шефот на грчката дипломатија Никос Коѕијас, пред најавената посета на земјава в четврток.

5 предлози на преговарачката маса

5 предлози на преговарачката маса

пред еден месец - MK News - Македонија

Откако шефот на грчката дипломатија откри дека нацрт спогодбата е испратена до Скопје, грчките медиуми, меѓу кои и „Катимерини“ и „Та неа“ ги објави петте имиња што се содржани во грчкиот предлог.

Петте предлози на преговарачката маса

Петте предлози на преговарачката маса

пред еден месец - Сител - Македонија

Откако шефот на грчката дипломатија откри дека нацрт спогодбата е испратена до Скопје, грчките медиуми, меѓу кои и „Катимерини“ и „Та неа“ ги објави петте имиња што се содржани во грчкиот предлог.

Петте предлози на преговарачката маса

Петте предлози на преговарачката маса

пред еден месец - Канал 5 - Македонија

Република Северна Македонија Република Нова Македонија Република Горна Македонија Република Вардарска Македонија Република...

Коѕиас в четврток слетува на аеродромот Скопје  утредента со Димитров во Виена кај Нимиц

Коѕиас в четврток слетува на аеродромот „Скопје“, утредента со Димитров во Виена кај Нимиц

пред еден месец - Либертас - Македонија

Грчкиот министер за надворешни работи Никос Коѕиас в четврток ќе пристигне во официјална дводневна посета на Македонија, извести македонското Министерство за надворешни работи.

ЗАЕВ ГИ КРИЕ ГРЦИТЕ ГИ ОБЈАВИЈА Грчките медиуми ги објавија петте предлози кои Коѕијас му ги испратил на Димитров

ЗАЕВ ГИ КРИЕ, ГРЦИТЕ ГИ ОБЈАВИЈА: Грчките медиуми ги објавија петте предлози кои Коѕијас му ги испратил на Димитров

пред еден месец - Infomax - Македонија

Откако шефот на грчката дипломатија откри дека нацрт спогодбата е испратена до Скопје, грчките медиуми, меѓу кои и „Катимерини“ и „Та неа“ ги објави петте имиња што се содржани во грчкиот предлог.

Времеплов
x