20
САД  Нов напад во училиште во Мериленд

САД: Нов напад во училиште во Мериленд

пред еден месец - МТВ 1 - Свет

Вооружен напад е пријавен во средното училиште „Грејт Милс“ во Мериленд, во округот Сент Мери. Сѐ уште нема информации кој го извршил нападот, ниту пак дали има жртви.

Најмалку тројца ученици повредени во пукотница во средно училиште во САД

Најмалку тројца ученици повредени во пукотница во средно училиште во САД

пред еден месец - +Инфо - Свет

Во средно училиште во градот Анаполис, во американската сојузна држава Мериленд, отворен е оган, при што повредени се тројца ученици, меѓу кои и напаѓачот.

Најмалку тројца ученици повредени во пукотница во средно училиште во САД

Најмалку тројца ученици повредени во пукотница во средно училиште во САД

пред еден месец - Бриф - Свет

Во средно училиште во градот Анаполис, во американската сојузна држава Мериленд, отворен е оган, при што повредени се тројца ученици, меѓу кои и напаѓачот.

Пукање во училиште во Мериленд   сите улици затворени

Пукање во училиште во Мериленд - сите улици затворени

пред еден месец - Прес 24 - Свет

Средно училиште во Мериленд е затворено поради пријава за пукање. Police and other officials responding to a shooting call at Great Mills High School Maryland, casualties unknown so far pic.

Повторно отворен оган во средно училиште во САД

Повторно отворен оган во средно училиште во САД

пред еден месец - Алфа - Свет

Во средно училиште во градот Анаполис, во американската сојузна држава Мериленд, отворен е оган, при што повеќе лица се повредени.

Повторно отворен оган во средно училиште во САД

Повторно отворен оган во средно училиште во САД

пред еден месец - +Инфо - Свет

Во средно училиште во градот Анаполис, во американската сојузна држава Мериленд, отворен е оган, при што повеќе лица се повредени.

Повторно отворен оган во средно училиште во САД

Повторно отворен оган во средно училиште во САД

пред еден месец - A1on - Свет

Во средно училиште во градот Анаполис, во американската сојузна држава Мериленд, отворен е оган, при што повеќе лица се повредени.

Повторно отворен оган во средно училиште во САД

Повторно отворен оган во средно училиште во САД

пред еден месец - 24 вести - Свет

Во средно училиште во градот Анаполис, во американската сојузна држава Мериленд, отворен е оган, при што повеќе лица се повредени.

Нова пукотница во училиште во САД

Нова пукотница во училиште во САД

пред еден месец - Канал 5 - Свет

Подрачјето околу училиштето е блокирано и од полицијата апелираат до родителите и останатите граѓани да не се приближуваат.

Ужасот во САД продолжува  Тинејџер пукаше во средно училиште  тројца повредени

Ужасот во САД продолжува: Тинејџер пукаше во средно училиште, тројца повредени

пред еден месец - Кајгана - Свет

Најмалку три лица се повредени во вооружениот напад во средното училиште Грејт Милс во Мериленд што се случи утрово. Локалните медиуми објавија дека напаѓачот е ученик во училиштето и дека е еден од тројцата повредени.

Нов вооружен инцидент во американско училиште  медиумите јавуваат за три повредени лица

Нов вооружен инцидент во американско училиште, медиумите јавуваат за три повредени лица

пред еден месец - Радио МОФ - Без катеторија

Средно училиште Грејт Милс во американската држава Мериленд е блокирано, откако се случил вооружен инцидент, известила локалната полиција на социјалните мрежи од каде додаваат дека ситуацијата е под контрола.

Ново вооружен инцидент во американско училиште  медиумите јавуваат за три повредени лица

Ново вооружен инцидент во американско училиште, медиумите јавуваат за три повредени лица

пред еден месец - Радио МОФ - Без катеторија

Средно училиште Грејт Милс во американската држава Мериленд е блокирано, откако се случил вооружен инцидент, известила локалната полиција на социјалните мрежи од каде додаваат дека ситуацијата е под контрола.

Времеплов
x