20
Роналдо  Продолжувам да докажувам дека сум најдобар

Роналдо: Продолжувам да докажувам дека сум најдобар

пред еден месец - Sportmedia - Фудбал

Португалецот е убеден дека нема подобар фудбалер од него во светот Кристијано Роналдо е убеден дека нема подобар фудбалер од него во светот.

Новите копачки на Кристијано Роналдо

Новите копачки на Кристијано Роналдо

пред еден месец - Top Sport - Фудбал

Кристијано Роналдо на престојниот пријателски натпревар против Егилет (22 март) премиерно ќе ги носи новите копачки, специјално дизајнирани за неговите настапи во репрезентацијата на Португалија.

Роналдо  Јас сум најдобар и тоа го докажувам на теренот

Роналдо: Јас сум најдобар и тоа го докажувам на теренот

пред еден месец - Дерби - Фудбал

Ѕвездата на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо ја доби наградата за најдобар играч во својота земја за 2017 година, а оваа прилика ја искористи да испрати уште една порака до сите негови критичари или оние кои не се согласуваат со него.

Роналдо   играч на годината во Португалија

Роналдо – играч на годината во Португалија

пред еден месец - +Инфо - Спорт

Напаѓач на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо ја доби наградата за најдобар играч од Португалија во 2017 годината, објавено е на официјалната веб страница на Португалската фудбалска федерација.

Роналдо   играч на годината во Португалија

Роналдо – играч на годината во Португалија

пред еден месец - A1on - Фудбал

Напаѓач на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо ја доби наградата за најдобар играч од Португалија во 2017 годината, објавено е на официјалната веб страница на Португалската фудбалска федерација.

Роналдо   играч на годината во Португалија

Роналдо – играч на годината во Португалија

пред еден месец - Бриф - Спорт

Напаѓачот на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо ја доби наградата за најдобар играч од Португалија во 2017 годината, објавено е на официјалната веб страница на Португалската фудбалска федерација.

Роналдо  Рекордер сум и со бебиња  три за три месеци

Роналдо: Рекордер сум и со бебиња, три за три месеци

пред еден месец - Кајгана - Фудбал

Напаѓачот на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо, деветти пат по ред е избран за најдобар португалски фудбалер на годината. Логично,...

4 месеци по породувањето Џорџина во топ форма покрај Роналдо во Лисабон

4 месеци по породувањето Џорџина во топ форма покрај Роналдо во Лисабон

пред еден месец - Црно бело - Сцена

Напорните тренинзи на Џорџина имаат резултати, а таа го покажа тоа на настан во татковината на својот сакан. По една година врска, Роналдо (33) и Џорџина Родригез (24) добија ќерка.

Роналдо го издвои најважниот спомен од 2017 година  Тоа беше посебен рекорд

Роналдо го издвои најважниот спомен од 2017 година: Тоа беше посебен рекорд!

пред еден месец - Дерби - Фудбал

Кристијано Роналдо беше главна ѕвезда на гала вечерта која ја одржа португалската фудбалска федерација во Лисабон, а на церемонијата сосема очекувано, голгетерот на Реал Мадрид беше прогласен за најдобар играч во земјата за 2017 година.

Времеплов
x