20
Врховниот суд за два дена ќе одлучи по жалбите на 15 обвинети за настаните од 27 април

Врховниот суд за два дена ќе одлучи по жалбите на 15 обвинети за настаните од 27 април

пред еден месец - Канал 5 - Македонија

Солзите и треперењето на глас не изостанаа во салата на Врховниот суд. Пратеникот Сашо Василевски рече дека ако сакал да избега – ќе го препливал Охридското езеро.

Чавков Муковски и Василевски ги чекаат одлуките од Врховниот суд

Чавков, Муковски и Василевски ги чекаат одлуките од Врховниот суд

пред еден месец - 24 вести - Македонија

Повеќе не постои опасност осомничените за крвавиот четврток да влијаат врз сведоци, навело обвинителството за организиран...

ЗАТВОРСКАТА УПРАВА ПОСАКУВА СМРТ НА ЧАВКОВ Делото на Чавков нема основи ни за дициплинска постапка а не пак за кривична

ЗАТВОРСКАТА УПРАВА ПОСАКУВА СМРТ НА ЧАВКОВ: Делото на Чавков нема основи ни за дициплинска постапка, а не пак за кривична

пред еден месец - Infomax - Македонија

Според бранителот на Чавков, Затворската управа воопшто не водела грижа за здравјето на неговиот клиент. Тој потенцираше...

Врховен на јавна седница за жалбите на 15 мина обвинети од Собраниските настани

Врховен на јавна седница за жалбите на 15-мина обвинети од Собраниските настани

пред еден месец - МТВ 1 - Македонија

Со нов предлог пред јавната седница, Обвинителството побара продолжување на оваа мерка поради опасност од бегство, а го укина основот влијание на сведоци бидејќи истрагата за нередите од 27 е завршена.

Завршена истрагата за 27 ми април ќе дозволи ли Врховен осомничените да се бранат од слобода

Завршена истрагата за 27-ми април- ќе дозволи ли Врховен осомничените да се бранат од слобода?

пред еден месец - Сител - Македонија

Embedded video for Завршена истрагата за 27-ми април- ќе дозволи ли Врховен осомничените да се бранат од слобода?

Притворените за 27 април ги дадоа пасошите како гаранција во Врховен

Притворените за 27 април ги дадоа пасошите како гаранција во Врховен

пред еден месец - Судство - Без катеторија

Сепак, обвинителката во своето обраќање пред судот наведе дека и натаму како основ за притвор останува опасноста од бегство и побара судот да ја отфрли жалбата и да им ги продолжи притворите.

Адвокатот Дуковски смета дека основите за сомнение на Чавков не се ниту за дисциплинска а не пак за кривично дело

Адвокатот Дуковски смета дека основите за сомнение на Чавков не се ниту за дисциплинска, а не пак за кривично дело

пред еден месец - Прес 24 - Македонија

Врховниот суд денеска на јавна седница одлучува за притворите на обвинетите од настаните во Собранието на Република Македонија од 27 април.

Адвокатот на Чавков вели дека основите за сомнение на неговиот клиент не се ниту за дисциплинска а не пак за кривично дело

Адвокатот на Чавков вели дека основите за сомнение на неговиот клиент не се ниту за дисциплинска, а не пак за кривично дело

пред еден месец - Прес 24 - Македонија

Врховниот суд денеска на јавна седница одлучува за притворите на обвинетите од настаните во Собранието на Република Македонија од 27 април.

Врховниот суд одлучува по жалбите на обвинетите за собраниските настани

Врховниот суд одлучува по жалбите на обвинетите за собраниските настани

пред еден месец - МТВ 1 - Македонија

Тринаесет обвинети за нередите во Собранието на 27-ми април ја обжалија одлуката на Апелацискиот пред Врховниот суд, за продолжување на притворот.

Врховниот суд одлучува по жалбите на 15 обвинети за настаните од 27 април

Врховниот суд одлучува по жалбите на 15 обвинети за настаните од 27 април

пред еден месец - Канал 5 - Македонија

Жалбите се поднесени на решенијата на Апелациониот суд и со нив се бара укинување на мерките притвор и куќен притвор и изрекување на поблаги казни за обвинетите.

Притворените за 27 април ги дадоа пасошите како гаранција во Врховен

Притворените за 27 април ги дадоа пасошите како гаранција во Врховен

пред еден месец - Нова ТВ - Македонија

Претставникот на Јавното обвинителство Анита Тополова Исајловска денеска до Врховниот суд достави предлог со кој  бара влијанието...

Завршената истрага за 27 април ќе ги извади од притвор осомничените

Завршената истрага за 27 април ќе ги извади од притвор осомничените?

пред еден месец - +Инфо - Македонија

Јавното обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција ја заврши истрагата за крвавиот четврток од 27 април лани во Собранието.

Врховниот суд одлучува по жалбите на 15 обвинети за настаните од 27 април

Врховниот суд одлучува по жалбите на 15 обвинети за настаните од 27 април

пред еден месец - A1on - Македонија

Врховниот суд денеска на јавна седница ги разгледува жалбите на 15 обвинети од настаните во Собранието на Република Македонија од 27 април минатата година.

Обвинетите за тероризам врз Собранието чекаат одлука од Врховен

Обвинетите за тероризам врз Собранието чекаат одлука од Врховен

пред еден месец - Бриф - Македонија

Врховниот суд денеска на јавна седница ги разгледува жалбите на 15 обвинети од настаните во Собранието на Република Македонија од 27 април минатата година.

Врховен ги разгледува жалбите на осомничените за 27 ми април

Врховен ги разгледува жалбите на осомничените за 27-ми април

пред еден месец - МТВ 1 - Македонија

Врховниот суд денеска ја почна, но кусо потоа даде пауза на јавната седница на која треба да решава за притворите на обвинетите за настаните во Собранието на Република Македонија, од 27 април минатата година.

Врховниот суд решава за притворените пратеници

Врховниот суд решава за притворените пратеници

пред еден месец - Сител - Македонија

Врховниот суд денеска ја почна, но кусо потоа даде пауза на јавната седница на која треба да одлучува за притворите на обвинетите од настаните во Собранието на Република Македонија од 27 април минатата година.

Врховниот суд решава за притворените пратеници

Врховниот суд решава за притворените пратеници

пред еден месец - MK News - Македонија

Врховниот суд денеска ја почна, но кусо потоа даде пауза на јавната седница на која треба да одлучува за притворите на обвинетите од настаните во Собранието на Република Македонија од 27 април минатата година.

ВРХОВНИОТ СУД ЌЕ ГИ РАЗГЛЕДУВА ЖАЛБИТЕ Можна слобода за преостанатите притворени во врска со 27 април

ВРХОВНИОТ СУД ЌЕ ГИ РАЗГЛЕДУВА ЖАЛБИТЕ: Можна слобода за преостанатите притворени во врска со 27.април

пред еден месец - Infomax - Македонија

Кривичниот совет на Врховниот суд на јавни седници ќе ги разгледува жалбите за притворите на осомничените од настаните на 27 април.

Врховен ги разгледува жалбите на осомничените за 27 април дел од нив спроведени во судот

Врховен ги разгледува жалбите на осомничените за 27 април, дел од нив спроведени во судот

пред еден месец - +Инфо - Македонија

Врховниот суд денеска разгледува 13 жалби за 15 осомничени за настаните во Собранието од 27 април. Тие се жалат на одлуките за притвор и куќен притвор.

Врховниот суд решава за притворените пратеници

Врховниот суд решава за притворените пратеници

пред еден месец - Судство - Хроника

Врховниот суд денеска ја почна, но кусо потоа даде пауза на јавната седница на која треба да одлучува за притворите на обвинетите од настаните во Собранието на Република Македонија од 27 април минатата година.

Врховниот суд решава за притворените пратеници

Врховниот суд решава за притворените пратеници

пред еден месец - 24 вести - Македонија

Врховниот суд денеска ја почна, но кусо потоа даде пауза на јавната седница на која треба да одлучува за притворите на обвинетите од настаните во Собранието на Република Македонија од 27 април минатата година.

Врховниот суд решава за притворените пратеници

Врховниот суд решава за притворените пратеници

пред еден месец - Канал 5 - Македонија

Станува збор за вкупно 13 жалби за 15 обвинети меѓу кои поранешниот министер за внатрешни работи Митко Чавков, пратениците Крсто Мукоски, Сашо Василевски и Љупчо Димовски, оперскиот пејач Игор Дурловски како и полицискиот службеник Мунир Пепиќ.

Врховниот суд решава за притворените пратеници

Врховниот суд решава за притворените пратеници

пред еден месец - A1on - Македонија

Врховниот суд денеска ја почна, но кусо потоа даде пауза на јавната седница на која треба да одлучува за притворите на обвинетите од настаните во Собранието на Република Македонија од 27 април минатата година.

Врховен суд ќе одлучува за притворените пратеници

Врховен суд ќе одлучува за притворените пратеници

пред еден месец - Алфа - Македонија

Врховниот суд денеска на јавна седница ќе одлучува за притворите на обвинетите од настаните во Собранието на Република Македонија од 27 април.

Судењето за Траекторија одложено дел од адвокатите на јавна седница за притворите

Судењето за „Траекторија“ одложено, дел од адвокатите на јавна седница за притворите

пред еден месец - 24 вести - Македонија

Судењето за случајот „Траекторија“ е одложено, дел од адвокатите на обвинетите се ангажирани како бранители и на осомничените за настаните од 27 април во Собрание.

Чавков Мукоски Дурловски ја чекаат одлуката на Врховниот суд

Чавков, Мукоски, Дурловски ја чекаат одлуката на Врховниот суд

пред еден месец - Нова ТВ - Македонија

Во Врховниот суд почна јавната расправа по жалбите на притворените за настаните од 27 април. 13 лица бараат  укинување на мерката притвор.

Врховниот суд решава Чавков Мукоски Василевски Димовски Дурловски ја чекаат одлуката за притворите

Врховниот суд решава, Чавков, Мукоски, Василевски, Димовски, Дурловски ја чекаат одлуката за притворите

пред еден месец - Либертас - Македонија

Врховниот суд денеска ја почна, но кусо потоа даде пауза на јавната седница на која треба да одлучува за притворите на обвинетите од настаните во Собранието на Република Македонија од 27 април минатата година.

Врховен ќе одлучува за притворите на Мукоски и Василевски

Врховен ќе одлучува за притворите на Мукоски и Василевски

пред еден месец - Судство - Хроника

Врховниот суд денеска на јавна седница ќе одлучува за притворите на обвинетите од настаните во Собранието на Република Македонија од 27 април.

Врховен суд ќе одлучува за притворените пратеници

Врховен суд ќе одлучува за притворените пратеници

пред еден месец - МТВ 1 - Македонија

Врховниот суд денеска на јавна седница ќе одлучува за притворите на обвинетите од настаните во Собранието на Република Македонија од 27-ми април.

Мукоски и Василевски во Врховен ќе се одлучува за притворите

Мукоски и Василевски во Врховен, ќе се одлучува за притворите

пред еден месец - +Инфо - Македонија

Врховниот суд денеска на јавна седница ќе одлучува за притворите на обвинетите од настаните во Собранието на Република Македонија од 27 април.

Времеплов
x