20
А селекцијата во комплетен состав на подготовки во Турција

А селекцијата во комплетен состав на подготовки во Турција

пред еден месец - Алфа - Спорт

Сениорската фудбалска репрезентација се наоѓа во Турција каде се подготвува за двата контролни натпревари што ќе ги играме со Финска и Азербејџан.

Ристовски Важни подготовки за Лигата на нации

Ристовски: Важни подготовки за Лигата на нации

пред еден месец - Сител - Фудбал

Репрезентативците Стефан Ристовски (Спортинг Лисабон), Езџан Алиоски (Лидс Јунајтед) и Столе Димитриевски (Тарагона) синоќа допатуваа во базата на македонската А репрезентација во турски Белек.

Ристовски Да го засилиме карактерот на националниот тим

Ристовски: Да го засилиме карактерот на националниот тим

пред еден месец - Канал 5 - Фудбал

Фудбалерот на Спортинг очекува преку двете контролни средби, да се оформи тимот што за неколку месеци го очекува почетокот на важните натпревари од Лига на Нации.

Ристовски Да бидеме во вистинска форма за Лигата на Нации

Ристовски: Да бидеме во вистинска форма за Лигата на Нации

пред еден месец - Македонски Спорт - Фудбал

„Мораме да го засилиме карактерот на тимот низ овие пријателски натпревари и да продолжиме да работиме“, смета десниот бек на националниот тим.

Македонија се комплетираше во Белек

Македонија се комплетираше во Белек

пред еден месец - Македонски Спорт - Фудбал

Со приклучувањето на Ристовски, Димитриевски и Алиоски, селекторот Ангеловски на располагање ги има сега сите фудбалери Од...

Ристовски Да го зацврстиме карактерот пред мечевите во Лигата на Нации

Ристовски: Да го зацврстиме карактерот пред мечевите во Лигата на Нации

пред еден месец - Sportmedia - Фудбал

Стефан Ристовски вели дека оваа репрезентација има карактер и одлична атмосфера, а сето тоа со дуелите против Финска и Азербејџан...

Ристовски Во овие контроли да го градиме карактерот на македонската репрезентација

Ристовски: Во овие контроли да го градиме карактерот на македонската репрезентација

пред еден месец - 24 фудбал - Фудбал

Бекот на македонската репрезентација, Стефан Ристовски се надева дека овој репрезентативен собир ќе послужи играчите дополнително да се зближат и да направат една позитивна атмосфера пред почетокот на Лигата на нации.

Ристовски Да го засилиме карактерот на националниот тим

Ристовски: Да го засилиме карактерот на националниот тим

пред еден месец - A1on - Фудбал

Македонската фудбалска репрезентација од синоќа е комплетната во турското туристичко гратче Белек, а еден од последните кои се стави на располагање на селекторот Игор Ангеловски, Стефан Ристовски.

Македонците стартуваа со подготовките во Анталија

Македонците стартуваа со подготовките во Анталија

пред еден месец - Сител - Фудбал

Репрезентативците Стефан Ристовски (Спортинг Лисабон), Езџан Алиоски (Лидс Јунајтед) и Столе Димитриевски (Тарагона) синоќа допатуваа во базата на македонската А репрезентација во турски Белек.

Ристовски На овие средби треба да го засилиме карактерот на тимот

Ристовски: На овие средби треба да го засилиме карактерот на тимот

пред еден месец - Дерби - Фудбал

Македонија во Белек (Турција) се подготвува за првиот од двата предизвици кои следуваат во наредниот период, односно за пријателскиот ме против Финска што се игра на 23 март од 17 часот на „Глорија Арена“.

Македонија денеска во комплетен состав ги продолжува подготовките во Турција

Македонија денеска во комплетен состав ги продолжува подготовките во Турција

пред еден месец - Канал 5 - Фудбал

Под водство на селекторот Игор Ангеловски на првиот тренинг одржан вчера „рисовите“ тренираа во некомплетен состав. Поради...

Македонија денеска во комплетен состав ги продолжува подготовките во Турција

Македонија денеска во комплетен состав ги продолжува подготовките во Турција

пред еден месец - Идивиди - Фудбал

Македонската фудбалска репрезентација ја очекуваат два контролни натпревари во турски Белек против Финска и Азербејџан. Под водство на селекторот Игор Ангеловски на првиот тренинг одржан вчера „рисовите“ тренираа во некомплетен состав.

Барди Чест ми е што играм за Македонија

Барди: Чест ми е што играм за Македонија

пред еден месец - 24 фудбал - Фудбал

Македонската фудбалска репрезентација ги почна подготовките за пријателските дуели против Финска и Азербејџан кои ќе се играат во Анталија.

Пандев и се приклучи на репрезентацијата

Пандев и се приклучи на репрезентацијата

пред еден месец - Македонски Спорт - Фудбал

Капитенот веќе одржа тренинг, комплетирањето вечерва Фудбалската репрезентација на Македонија ги стартуваше подготовките за двата контролни натпревари против Финска (23 март) и Азербејџан (27 март) во турски Белек.

БАРДИ Целта е заедничка Македонија да оди напред

БАРДИ: Целта е заедничка, Македонија да оди напред!

пред еден месец - Sportmedia - Фудбал

Македонската А репрезентација ги започнува подготовките за двата контролни натпревари против Финска и Азербејџан кои ќе се одиграат во турска Анталија.

Барди Ќе дадеме се од себе Македонија да напредува

Барди: Ќе дадеме се од себе Македонија да напредува

пред еден месец - Канал 5 - Фудбал

- Се подготвуваме за нашата најважна работа оваа година, а тоа се натпреварите кои можат да ни донесат пласман на Европско првенство.

Барди Ќе дадеме се од себе Македонија да напредува

Барди: Ќе дадеме се од себе Македонија да напредува

пред еден месец - A1on - Фудбал

Македонскиот фудбалски репрезентативец Енис Барди очекува добро одработени подготовки пред претстојните контролни натпревари...

Барди Ова не се обични пријателски натпревари ова е подготовка за Лигата на нации

Барди: Ова не се обични пријателски натпревари, ова е подготовка за Лигата на нации

пред еден месец - Дерби - Фудбал

Македонската фудбалска сениорска репрезнетација ги почнува подготовките за двата пријателски натпревари против Финска и Азербејџан кои ќе ги одигра во Анталија (Турција).

Времеплов
x