20
Пораз на Голден Стејт  Кливленд славеше над Милвоки

Пораз на Голден Стејт, Кливленд славеше над Милвоки

пред еден месец - Алфа - Спорт

Во НБА лигата одиграни се осум натпревари. По поразот од Сан Антонио со 89:75, Голден Стејт ја губи битката за лидерската позиција на Западот.

НБА  Денвер го губи чекорот за плеј офот

НБА: Денвер го губи чекорот за плеј-офот

пред еден месец - Сител - Кошарка

Ноќеска во НБА лигата највозбудливо беше во Мајами каде домаќинот славеше дури по две продолженија. Кошаркарите на Денвер...

Две продолженија во Денвер  шутерско шоу на Леброн и Адетокумбо

Две продолженија во Денвер, шутерско шоу на Леброн и Адетокумбо

пред еден месец - Денар - Спорт

Деневер и Мајами одиграа спектакуларн меч, Леброн Џејмс ја доби „револверашката“ пресметка со Јанис Адетокумбо, а шампионот Голден Стејт без главните ѕвезди потклекна пред Сан Антонио.

НБА двобој Леброн Адетукомбо и победа на Кливленд

НБА двобој Леброн-Адетукомбо и победа на Кливленд

пред еден месец - Сител - Кошарка

https:// Фановите на Кливленд и Милвоки ноќеска уживаа во двобојот помеѓу Леброн Џејмс и Јанис Адетукомбо кој на крајот заврши со победа на Кавалисрс од 124:117.

Кога Џејмс ќе се налути  никој не може да го спречи  Милвоки ја почуствува неговата лутина

Кога Џејмс ќе се налути, никој не може да го спречи: Милвоки ја почуствува неговата лутина

пред еден месец - Дерби - Кошарка

Откако Тајрон Лу поради здравствени причини го шокираше својот тим со повлекување од тренерската позиција,  кошаркарите на Кливленд Кавалирс како да беа мотивирани повеќе да прикажат поради повременото отсуството на Лу.

Рекордни 149 поени за Мајами

Рекордни 149 поени за Мајами

пред еден месец - Канал 5 - Кошарка

Џејмс Џонсон стана херој за „жешките“ во второто продолжение на натпреварот, кога последователно забележа кош од игра, две тројки и забивање обезбедувајќи недостижна предност за неговиот тим, откако по првото продолжение резултатот беше 131: 131.

Две продолженија во Денвер  шутерско шоу на Леброн и Адетокумбо

Две продолженија во Денвер, шутерско шоу на Леброн и Адетокумбо

пред еден месец - Top Sport - Кошарка

Деневер и Мајами одиграа спектакуларн меч, Леброн Џејмс ја доби „револверашката“ пресметка со Јанис Адетокумбо, а шампионот Голден Стејт без главните ѕвезди потклекна пред Сан Антонио.

Рекордни 149 поени за Мајами

Рекордни 149 поени за Мајами

пред еден месец - A1on - Кошарка

Екипата на Мајами Хит реализираше рекордни во историјата на клубот 149 поени при победата со 149:141 по две продолженија остварена ноќеска над Денвер Нагетс.

Кога ќе тргне Леброн  нема сопирање

Кога ќе тргне Леброн, нема сопирање

пред еден месец - Sportmedia - Кошарка

Џејмс имаше трипл-дабл во победата на Кливленд против Милвоки од 124:117 Кога ќе реши Леброн Џејмс да даде кош, тогаш речиси и да нема кој да го сопре.

Нова одлична партија на Леброн Џејмс во победата на Кливленд над Милвоки

Нова одлична партија на Леброн Џејмс во победата на Кливленд над Милвоки

пред еден месец - Кајгана - Кошарка

Екипата на Кливленд ја запиша 41 победа во тековната сезона, а тоа го остварија откако ја победија екипата на Милвоки со резултат од 124:117.

Хјустон Рокетс продолжува да гази  На ред дојде и Минесота

Хјустон Рокетс продолжува да гази: На ред дојде и Минесота

пред еден месец - Дерби - Кошарка

Хјустон Рокетс не застанува со победничките игри. Тие ја забележаа 56 победа оваа сезона и на гости го победија тимот на Минесота Тимбервуфлс со резултат од 120:129.

Времеплов
x