20
ЕХФ недела со контролка против Русија

ЕХФ недела со контролка против Русија

пред еден месец - Сител - Ракомет

Покрај фудбалерите и нашите најдобри ракометари ги користат термините на европската федерација за подготовки за претстојните квалификациски дуели.

Гонзалез со проверени сили во ЕХФ неделата

Гонзалез со проверени сили во ЕХФ неделата

пред еден месец - Македонски Спорт - Ракомет

Нема новитети во ростерот од 19 ракометари кој Шпанецот ги повика за репрезентативниот собир на почетокот на следниот месец...

Селекторот Раул Гонзалез го објави списокот на ракометари за ЕХФ неделата

Селекторот Раул Гонзалез го објави списокот на ракометари за ЕХФ неделата

пред еден месец - РК Металург - Ракомет

Селекторот на машката сениорска репрезентација на Македонија, Раул Гонзалез, го објави списокот со имињата на 19 ракометари на кои смета за подготовките за време на ЕХФ неделата, од 02 до 08 април 2018 година.

Раул го објави списокот на играчи за ЕХФ неделата

Раул го објави списокот на играчи за ЕХФ неделата

пред еден месец - A1on - Ракомет

Селекторот на македонската ракометна репрезентација Раул Гонзалез денеска го објави списокот од 19 ракометари, на кои ќе смета за подготовките за време на ЕХФ неделата што ќе трае во периодот од 2 до 8 април.

Раул го објави списокот за ЕХФ неделата

Раул го објави списокот за ЕХФ неделата

пред еден месец - Top Sport - Ракомет

Селекторот на машката сениорска репрезентација на Македонија, Раул Гонзалез, го објави списокот од 19 ракометари на кои ќе смета на подготовките за време на ЕХФ неделата што ќе трае во периодот од 2.

Гонзалез го објави списокот на ракометари за ЕХФ неделата  Ги нема Миркуловски  Прибак

Гонзалез го објави списокот на ракометари за ЕХФ неделата: Ги нема Миркуловски, Прибак…

пред еден месец - Дерби - Ракомет

Предводникот на машката сениорска ракометна репрезентација, Раул Гонзалес го објави списокот на играчи за престојната ЕХФ недела од 02 до 08 април.

Раул со проверени сили против Русија

Раул со проверени сили против Русија

пред еден месец - Sportmedia - Ракомет

Ракометарите  ќе се подготвуваат за претстојните бараж натпревари за Светското првенство 2018 што Македонија ќе ги одигра...

Раул Гонзалез го објави списокот на ракометари за ЕХФ неделата

Раул Гонзалез го објави списокот на ракометари за ЕХФ неделата

пред еден месец - Сител - Ракомет

Селекторот на машката ракометна репрезентација на Македонија, Раул Гонзалез, го објави списокот од 18 ракометари на кои ќе смета на подготовките за време на ЕХФ неделата што ќе трае во периодот од 02 до 08 април 2018 година.

Времеплов
x