20
Милан ќе го продолжи договорот со Џенаро Гатузо

Милан ќе го продолжи договорот со Џенаро Гатузо

пред еден месец - Канал 5 - Фудбал

Навивачите на Милан воопшто не се сомневаат дека Гатузо заслужува продолжување на договорот, но тоа мислење го дели и управата на клубот.

Милан ќе го продолжи договорот со Џенаро Гатузо

Милан ќе го продолжи договорот со Џенаро Гатузо

пред еден месец - A1on - Фудбал

Тренерот на Милан, Џенаро Гатузо, кој има договор со клубот до летото 2019 година, најверојатно ќе остане за уште една година.

Легендарниот Кафу за новиот Милан  Ова не е изненадување  ова е тим на Гатузо

Легендарниот Кафу за новиот Милан: Ова не е изненадување, ова е тим на Гатузо

пред еден месец - Дерби - Фудбал

Бразилската фудбалска легенда, Кафу воопшто не е изненаден од новиот Милан, односно од резултатите кој овој клуб ги остварува под водство на Џенаро Гатузо.

Реакцијата на Гатузо кога не виде колку судијата го продолжи мечот со Киево

Реакцијата на Гатузо кога не виде колку судијата го продолжи мечот со Киево

пред еден месец - 24 фудбал - Фудбал

Урнебесна реакција на шефот на стручниот штаб на тимот од Милано. Милан со пресврт дојде до исклучително важен триумф од 3-2 во дуелот на домашен терен против Киево во рамките на 29 коло од италијанската Серија А.

Рино шоу која ја изнасмеа Италија  Што се случува кога  лудиот  Гатузо нема да види колку минути продолжи судијата

Рино шоу која ја изнасмеа Италија: Што се случува кога „лудиот“ Гатузо нема да види колку минути продолжи судијата…

пред еден месец - Дерби - Фудбал

Милан успеа да направи преврт во самиот финиш и да оствари исклучително драгоцена победа во дуелот со Киево, а бидејќи тимот...

Гатузо ќе го тепаше помошникот поради невнимание

Гатузо ќе го тепаше помошникот поради невнимание

пред еден месец - Off.net.mk - Фудбал

Милан на мускули, едвај го победи Киево со 3:2 и се приближи до зоната која води во Лигата на шампионите. Мечот беше толку...

Гатузо дециден околу една работа  Кој не тренира максимално  ќе си седи дома

Гатузо дециден околу една работа: Кој не тренира максимално, ќе си седи дома

пред еден месец - Дерби - Фудбал

Милан многу потешко од оечкувањата го скрши отпорот на Киево. Пет погодоци паднаа на „Сан Сиро“, а решавачкиот за 3-2 беше дело на Андре Силва во 82 минута.

Времеплов
x