20
Погба го обелодени името на фудбалерот со кого би му претставувало задоволство да игра во ист тим

Погба го обелодени името на фудбалерот со кого би му претставувало задоволство да игра во ист тим

пред еден месец - 24 фудбал - Фудбал

Французинот има една посебна цел во својата фудбалска кариера, што се однесува на тоа со кого би сакал да игра еден ден, во ист тим.

Нејмар безгрижно танцува со повредена нога

Нејмар безгрижно танцува со повредена нога

пред еден месец - A1on - Фудбал

Најскапиот фудбалер во историјата, Нејмар, по операција на зглобот на ногата се почесто е на удар на критики поради неговото однесување.

Погба  Би обожавал да играм со Нејмар

Погба: Би обожавал да играм со Нејмар

пред еден месец - Top Sport - Фудбал

Играчот на Манчестер јунајтед, Пол Погба признава дека би сакал да игра на иста страна со ѕвездата на Пари Сен-Жермен, Нејмар, откако претходно Бразилецот му упати неколку комплименти.

Нејмар танцува со скршена нога

Нејмар танцува со скршена нога

пред еден месец - Top Sport - Фудбал

Неговиот трансфер е најголем во историјата на фудбалот, ПСЖ плати за Нејмар 222 милиони евра, а Бразилецот од доаѓањето во Париз преиодично зане добро да ги шокира сосптвениците на клубот.

Платија 222 милиони евра за неговите нозе  а Нејмар игра со скршен зглоб

Платија 222 милиони евра за неговите нозе, а Нејмар игра со скршен зглоб

пред еден месец - Sportmedia - Спорт

Очигледно дека најскапиот фудбалер во светот не му е многу грижа за тоа кога целосно ќе закрепне Најскапиот фудбалер во историјата, Нејмар, со песна и играње ја поминува рехабилитацијата по направената операција на зглобот на ногата.

Скапиот Нејмар лудува со скршена нога во Бразил

Скапиот Нејмар лудува со скршена нога во Бразил

пред еден месец - Кајгана - Фудбал

Откако заработи повреда на стапалото кон почетокот на месецот поради што нема да игра до крајот на сезоната, Нејмар отпатува на рехабилитација во Бразил и наводно на своите пријатели им порачал дека нема намера да се враќа во Париз.

Скршената нога не го спречува Нејмар да ужива во Бразил

Скршената нога не го спречува Нејмар да ужива во Бразил

пред еден месец - Кајгана - Фудбал

Откако заработи повреда на стапалото кон почетокот на месецот поради што нема да игра до крајот на сезоната, Нејмар отпатува на рехабилитација во Бразил и наводно на своите пријатели им порачал дека нема намера да се враќа во Париз.

Погба откри кој му е омилен фудбалер  Тој е мајстор кој ја владее фудбалската игра

Погба откри кој му е омилен фудбалер: Тој е мајстор кој ја владее фудбалската игра…

пред еден месец - Дерби - Фудбал

Играчот на Манчестер Јунајтед, Пол Погба во интервју за ,,ТиЦ Спортс” откри интересен момент во врска со тоа кој од познатите фудбалери му е омилен лик.

Времеплов
x